Перейти до вмісту

Язичництво на Русі

Повідомлень в темі: 239

#181 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 666 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 26.12.2009 – 22:25

нормальною практикою в язичників було статеве співжиття з своєю мамою старшого сина після смерті свого батька...

джерело - старенький історик з історичного факультету Львівського універу на забаві.. під час легенької дискусії про те що ні одна релігія і вірування не є ідеальними і в кожній якщо постаратись можна знайти негатив..

поговоріть про це :)

З,І чи я вже писав це ??

Перегляд дописуNeorlandina (25.12.2009 15:06) писав:

на капищі під час свята новоліття двом старим перунам розбили ярила

:blush:
прекрасний жарт....
  • 0

#182 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 27.12.2009 – 00:44

Перегляд дописуivansstef (26.12.2009 22:25) писав:

нормальною практикою в язичників було статеве співжиття з своєю мамою старшого сина після смерті свого батька...
джерело - старенький історик з історичного факультету Львівського універу на забаві.. під час легенької дискусії про те що ні одна релігія і вірування не є ідеальними і в кожній якщо постаратись можна знайти негатив..
поговоріть про це :blush:
З,І чи я вже писав це ??
прекрасний жарт....
Такі збочення лише в старому заповіті...В язичників такого не могло бути, оскільки господарча діяльність велася громадою і праця була колективною...
Таке є і зараз в африканців-язичників, але це не показник, що це було в нас
Старенький історик, скоріш за все старий консервативний католік, може й навіть поляк-римокатолік, тому й такий негатив до язичників

Перегляд дописуzav (25.12.2009 00:58) писав:

Якщо християни святкують те саме, що й рідновіри, то за що ж ви їх прагнете винищити?..
Не християн, а християнське вчення...це різні речі. І не винищити, а вичистити нашу віру від чужинського вчення

Повідомлення відредагував Добронрав: 27.12.2009 – 00:41

• 0

#183 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 01:56

Перегляд дописуДобронрав (27.12.2009 00:44) писав:

Такі збочення лише в старому заповіті...
В язичників такого не могло бути, оскільки господарча діяльність велася громадою і праця була колективною...

Таке є і зараз в африканців-язичників, але це не показник, що це було в нас..

Старенький історик, скоріш за все старий консервативний католік, може й навіть поляк-римокатолік, тому й такий негатив до язичників

Не християн, а християнське вчення...це різні речі. І не винищити, а вичистити нашу віру від чужинського вчення
1 Такі збочення притаманні язичникцькому ладу.. читайте уважніше...
2 яким чином велася господарча діяльність я не питав...
3 де б воно не було зараз, воно було у Вас колись...
4 Старенький іторик не консервативний католик, і навіть не римокатолик, і не поляк.. і негативу у нього немає до язичників.. не шукайте чогось там де цього немає.. читайте уважніше.. цю фразу він сказав в ДИСКУСІЇЇ ПРО НЕІДЕАЛЬНІСТЬ ВСІХ ВЧЕНЬ ТА ВІРУВАНЬ...
третій раз не повтрюватиму.. читайте і думайте...

і стосовно *... а вичистити нашу віру від чужинського вчення...*
якщо Ваше вчення язичництво то яке саме ЧУЖИНСЬКЕ ВЧЕННЯ ви збираєтесь вищищати з нього, і яким боком тут християни ??
  • 0

#184 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 27.12.2009 – 08:06

Перегляд дописуivansstef (27.12.2009 01:56) писав:

Такі збочення притаманні язичникцькому ладу.. читайте уважніше...

Нема чого у Вас читати - це схоже на "крикнути "а у вас негрів лінчують" і в кущі".

Перегляд дописуivansstef (27.12.2009 01:56) писав:

де б воно не було зараз, воно було у Вас колись...

Нормальні наукові докази в студію.
  • 0

#185 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 27.12.2009 – 08:24

Перегляд дописуivansstef (26.12.2009 22:25) писав:

поговоріть про це :blush:

Старенький історик на забаві мабуть хильнув зайвого...

Справа в тому, що нема такої релігії, як язичники і якщо історик про таке каже, то мабуть він дуже великий "знавець" теолохії.
Язичники це християнський термін до тих, хто не приймав хрещення, не приймав христа. І язичники тому, що мали обряди, вірування і культуру на рідній мові(а на який ще?), а не на грецькій і не на іншій.

Узагальнувати всіх, хто не приймав христа до єдиної релігії і співжиття з своєю мамою старшого сина, то це якщо не маразм старої людини, чи старий історик певно мав на увазі язичніків-йудеїв. Він також міг сказати, що язичники обрізали собі писюна і клялись на ньому. Так що з того?

Уривки з Мага Віри Л.Силенка:

У древні часи (в часи Трипільської України), десь п'ять тисяч років тому, жена пила напій, який її приколихував до вічного сну. І її ховали поруч з її мужем: така була заповітна воля чесної жінки. Греки і латини вважають, що ця жінка так поступає тому, що вона варварка-дикунка. Я хочу сказати, що греки і латини мають свої поняття духовної культури, а ми — свої.

Ніхто в Україні (Русі) ніколи в могилі живу жінку не замурував — є загально відомі оріянські обряди поховання, і про них я говорю в оповіді «Поховання». Є правда, що дружина вірна і люба (жінка володаря), яка не мала малих дітей, казала: «Служила мужу своєму вірно на світі цьому, піду служити йому й на тому світі».

Муж помер у ратньому поєдинку чи на полі працюючи. Його жінка не хоче з ним розлучатися ні на цьому, ні на тому світі. І в анналах Риму, Арабії занотовано, що в Україні (Русі) жінки «на диво чесні», їхня чесність дивна тому, що жінка українка (русичка) прагне бути чесною сама перед собою, а не перед людьми. Вона честь свою береже тому, що честь робить її веселою, бадьорою, щасливою і гордою, і дає для її душі світлий спокій.

Є й сьогодні в характері жінки українки почування, які проявлені в таких словах (риданнях): «Муже мій, життя ти моє, пощо ж покинув мене самую і сам в далеку дорогу відходиш, візьми й мене з собою, і що ж я без тебе робитиму, з ким життя ділитиму, з ким ділитимуся і горем, і достатками».
І люди тримають жену під руки: умовляють її лишитися з родиною. Жінка, сльозами очі заливаючи, нахиляється над могилою, до мужа руки простягає, каже: «Бери й мене з собою». Ромеї, араби мають інший склад душі, помер араб — не треба копати могили, поклали покійника, прикидали камінцями — у спеку тіло їдять мухи, хробаки. Кістки згортають, і тут же кладуть нового покійника.

У древні часи (в часи Трипільської України), десь п'ять тисяч років тому, жена пила напій, який її приколихував до вічного сну. І її ховали поруч з її мужем: така була заповітна воля чесної жінки. Греки і латини вважають, що ця жінка так поступає тому, що вона варварка-дикунка. Я хочу сказати, що греки і латини мають свої поняття духовної культури, а ми — свої.
У п'єсі Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульета» (і про це я ще буду згадувати) описана вірна любов — кохана хоче вмерти з коханим своїм: вона вважає, що її життя без коханого вартости не має. Що це — прояви дикого варварства, принесеного з України (Руси) до Італії?

Повідомлення відредагував Odonacer: 27.12.2009 – 08:38

• 0

#186 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 09:52

Перегляд дописуManfred (27.12.2009 09:38) писав:

Kapitoshka, та решта жінок-рідновірів,
Ви вже готові хильнути смертельного напою, щоб померти зі своїм чоловіком?

В рідновірстві жінка - не рабиня чоловіка і взагалі "не людина", як в християнстві. Це вільний вибір - хтось хоче, хтось ні. Ніхто не заперечує і не наказує, бо найголовніше - воля людини обирати свій життєвий шлях.
  • 0

#187 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 27.12.2009 – 10:02

не сприймаю жодної віри,що передбачає якогось "бога"(вищу істоту),тим більше атропоморфного.
  • 0

#188 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 27.12.2009 – 10:22

Я б хильнула, але дітки ще малі. А взагалі то йдеться про ВІЛЬНИЙ вибір жінки. Ніхто її і в давнину не присилував - мова йде про ДОБРОЧЕСНІСТЬ, порядність жінки.

Однак, що це таке - християни, мабуть, уже й позабували. :prapor3:
  • 0

#189 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 27.12.2009 – 10:24

Перегляд дописуOdonacer (27.12.2009 08:24) писав:

І в анналах Риму, Арабії занотовано, що в Україні (Русі) жінки «на диво чесні», їхня чесність дивна тому, що жінка українка (русичка) прагне бути чесною сама перед собою, а не перед людьми. Вона честь свою береже тому, що честь робить її веселою, бадьорою, щасливою і гордою, і дає для її душі світлий спокій.
От з цього треба виходити. А жінка - це людина, звісно. (Я так собі думаю).

Повідомлення відредагував Родослава09: 27.12.2009 – 10:25

• 0

#190 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 27.12.2009 – 10:35

Перегляд дописуSensssorika (27.12.2009 10:02) писав:

атропоморфного.
антропоморфного. вибачаюся, ніяк не звикну до нової клавіатури- все літери пропускаю(
  • 0

#191 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 11:38

Перегляд дописуManfred (27.12.2009 09:38) писав:

Kapitoshka, та решта жінок-рідновірів,
Ви вже готові хильнути смертельного напою, щоб померти зі своїм чоловіком?

Є ще одна така умова, якщо чоловік вартий цього, щоб померти разом з ним.

І були такі жінки і були такі чоловіки. Зараз вони Боги.

"Християни знають, що в їхній вірі багато говориться про «позагробне життя», але одна справа говорити про «позагробне життя», а друга справа — вірити. Оріяни вірили щиро і поступали так, як вірили — віра була їхньою дійсністю і дійсність була їхньою вірою."

Лев Силенко.

Повідомлення відредагував Odonacer: 27.12.2009 – 11:39

• 0

#192 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 13:08

Перегляд дописуManfred (27.12.2009 13:02) писав:

Яка наївність :prapor3:

Вмерти за рідне це не наівність.

Мені повинно бути тебе жаль, якщо ти так думаєш, але чогось байдуже.
Мабуть ти ніколи не кохав і не знаєш що таке рідне і кохане.
  • 0

#193 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 27.12.2009 – 14:32

Правильне розуміння Бога
  • 0

#194 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 14:35

Перегляд дописуOdonacer (27.12.2009 08:24) писав:

Старенький історик на забаві мабуть хильнув зайвого...

Справа в тому, що нема такої релігії, як язичники і якщо історик про таке каже, то мабуть він дуже великий "знавець" теолохії.
Язичники це християнський термін до тих, хто не приймав хрещення, не приймав христа. І язичники тому, що мали обряди, вірування і культуру на рідній мові(а на який ще?), а не на грецькій і не на іншій.

Узагальнувати всіх, хто не приймав христа до єдиної релігії і співжиття з своєю мамою старшого сина, то це якщо не маразм старої людини, чи старий історик певно мав на увазі язичніків-йудеїв. Він також міг сказати, що язичники обрізали собі писюна і клялись на ньому. Так що з того?

ні. не п"є..

це не він сказав, а я сказав.... йопересете.. коли Ви навчитесь читати ПРЯМИЙ ТЕКСТ і недокручувати нічого свого ??
невже я ото маю замість дискутувати по два рази пояснювати ( а разом з Вами ВТРЕТЄ) що людина незаангажованаа, і сказала багато прикладів про недоліки в різних релігіях. я висловив один з тих які авін сказав про дохристиянський період...
я надіюсь з третього разу дойде ???

мені особисто начхати на рідновірів і на їхні традиції.. нехай роблять собі що забажають...
тільки нехай не розказують що їхня ВІРА найправильніша, оскільки це Брєдятіна якої світ не бачив.. і на заклики "хто не Рунвірівець- той не українець" будуть дружно обсипані статевими членами...
я добрий до пори до часу...
вчіться читати і не нервуйте ПАЧЬОМ ЗРЯ..

*думка про себе* тупість деколи вражає...
  • 0

#195 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 14:42

Перегляд дописуivansstef (27.12.2009 14:35) писав:

ні. не п"є..

Значить нюхає чи курить. Або просто старечий маразм.

людина незаангажованаа

Таких не існує.

тільки нехай не розказують що їхня ВІРА найправильніша

Вас взагалі сюди хтось запрошував? Геть з цієї гілки, якщо тут такі дурні для пана речі, і все буде добре.

на заклики "хто не Рунвірівець- той не українець" будуть дружно обсипані статевими членами...

Тут багато хто добрий до пори. А будете нахабніти в гілці, яка Вам, судячи з дописів, нецікава - то підете набагато далі, аніж сподівались.
  • 0

#196 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 15:00

Перегляд дописуManfred (27.12.2009 14:52) писав:

Це Вам ваша "релігія" такі настанови дає, забороняти людям вільно висловлювати думки?

Це в християнстві крок вліво-крок вправо - відлучення на місці.
Тут все набагато простіше - прийшов в хату, то веди себе по-людськи, навіть якщо сперечаєшся. Починаєш лізти на голову - ласкаво просимо до виходу, пошукати собі місця деінде для демонстрації своєї невихованості.
  • 0

#197 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 15:32

ні. не п"є..

це не він сказав, а я сказав.... йопересете.. коли Ви навчитесь читати ПРЯМИЙ ТЕКСТ і недокручувати нічого свого ??

Та ви тільки текст написали і нічого свого не казали.

Де тут ваше?

Цитата

поговоріть про це

Була теза і джерело. Також пропонування поговорити про це.

Перегляд дописуВід 27.12.2009 14:35

мені особисто начхати на рідновірів і на їхні традиції.. нехай роблять собі що забажають...
тільки нехай не розказують що їхня ВІРА найправильніша, оскільки це Брєдятіна якої світ не бачив.. і на заклики "хто не Рунвірівець- той не українець" будуть дружно обсипані статевими членами...
я добрий до пори до часу...
вчіться читати і не нервуйте ПАЧЬОМ ЗРЯ..

Начхати на рідновірів, а самі нервуєтесь чомусь.
Чекаєте удару в пику, чи з інших причин?

Може ви нервуєтесь за свою правільність? Так ніхто її тут не заперечує хочаб с того, щ не знаю про вашу правільність аж нічого.
Річь шла не про правільнішу віру, а про рідну, рідну для тих, хто вважає Україну святою Батьківщиною.
Ніхто на вашу правільність не спокушався.

*думка про себе* тупість деколи вражає...

Це у вас випадково вискочила така мудра думка про себе, чи ви про це теж хочете поговорити?
  • 0

#198 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 16:14

Перегляд допису-=VJ=- (27.12.2009 14:42) писав:

Значить нюхає чи курить. Або просто старечий маразм.

Таких не існує.

Вас взагалі сюди хтось запрошував? Геть з цієї гілки, якщо тут такі дурні для пана речі, і все буде добре.

Тут багато хто добрий до пори. А будете нахабніти в гілці, яка Вам, судячи з дописів, нецікава - то підете набагато далі, аніж сподівались.

не нюхає, не курить, маразму немає.

існує...

тебе забув запитататись.. хі-хі.. нерви здають ?? чого кричиш? ти тут хто ? учасник ? то сиди і мугикай під ніс...

Хочу.. ХОЧУ!!!! хочу піти набагато далі аніж сподіваюсь.. ну зроби це !! зроби !! благаю.. зможеш ??
ні? ну про що з тобою балаболом ще говорити...

Перегляд дописуOdonacer (27.12.2009 15:32) писав:

Та ви тільки текст написали і нічого свого не казали.

Де тут ваше?

Була теза і джерело. Також пропонування поговорити про це.

Начхати на рідновірів, а самі нервуєтесь чомусь.
Чекаєте удару в пику, чи з інших причин?

Може ви нервуєтесь за свою правільність? Так ніхто її тут не заперечує хочаб с того, щ не знаю про вашу правільність аж нічого.
Річь шла не про правільнішу віру, а про рідну, рідну для тих, хто вважає Україну святою Батьківщиною.
Ніхто на вашу правільність не спокушався.

Це у вас випадково вискочила така мудра думка про себе, чи ви про це теж хочете поговорити?
правильно я написав текст, і запитався ( чи запропонував про це поговорити) але замість обговорення таких аморальних вчинків які були ритаманні дохристиянському ( язичницькому) часу, Ви і і нші почали сумніватися в адекватності джерела.. почали виясняти хто що пє курить і чи є маразм.. почали виясняти приналежність до ообряду.. почали говорити ПРО ВСЕ але не про САМ ТЕКСТ... розумієте ??

звичайно що я не буду викладати стенограму нашої розмови, тому ЯСЄН КРАСЄН виклав своїми словами.. і чіплянні за слова на кшталт " якщо він сказав таке, то гріш ціна його історичності " ( десь так).. і це Ви назива\єте нормальною відповіддю?
і після цього Ви дивуєтесь чому я обзиваюсь та емоційно пишу ??

та бо бачу що рідновіри язичники і їхні прихильники активні вперті гірше аніж барани, і ніколи не сприймуть ніяких негативних фактів з життя язичників.
яКби я прославляв тут , розказував брєдятіну про ПРАВУ НЯВУ і всяку таку іншу туфтуу, мене б тут на руках носили...
це мені нагадує прихильників баби з косою.. вони такі самі зазомбовані та вперті як і Ви...

в пику ?? :prapor3: від кого шановний <_<? я дуже рідко бю в пику ібо хоч емоційний, але вважаю шо кулаки це УДЄЛ слабкого, але ніколи і не відмовлявся "отримати" в пику.. будуть пропозиціїї - пишіть ;)

правильність ?? а це що ж тоді ...Річь шла не про правільнішу віру, а про рідну, рідну для тих, хто вважає Україну святою Батьківщиною...
я вважаю своєю Батьківщиною Україною і я християнин ( в міру своїх можливостей) і я не вважаю РІДНОЮ РУНвіру...
от і розсудіть

З,І а особисто ВИ на емоційність старайтесь не звертати уваги...

Перегляд дописуOdonacer (27.12.2009 13:08) писав:

Вмерти за рідне це не наівність.

Мені повинно бути тебе жаль, якщо ти так думаєш, але чогось байдуже.
Мабуть ти ніколи не кохав і не знаєш що таке рідне і кохане.

вмерти за рідне це слабість, і наївність

Жити заради рідного, зробити ВСЕ щоб ВИЖИТИ заради РІДНОГО - ось це справа гідна чоловіка...

Перегляд дописуSensssorika (27.12.2009 10:02) писав:

не сприймаю жодної віри,що передбачає якогось "бога"(вищу істоту),тим більше атропоморфного.
зате чесно, щиро та конкретно.. і з такими людьми мені приємніше спілкуватись, а ніж з "братами" які ВІРЯТЬ...

Перегляд дописуРодослава09 (27.12.2009 10:22) писав:

Я б хильнула, але дітки ще малі. А взагалі то йдеться про ВІЛЬНИЙ вибір жінки. Ніхто її і в давнину не присилував - мова йде про ДОБРОЧЕСНІСТЬ, порядність жінки.

Однак, що це таке - християни, мабуть, уже й позабували. ;)

Ви б хильнули ??? з дітьми.. Ви всі такі слабоньки ?
які слова ? ДОБРОЧЕСНІСТЬ, порядність.. нема у цьому вчинку ні доброчесності ні порядності.. а є лише слабість страх та егоїзм... марнославство..

не позабували... в крайньому разі не всі...
  • 0

#199 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень

Відправлено 27.12.2009 – 16:16

Перегляд допису-=VJ=- (27.12.2009 08:06) писав:

Нема чого у Вас читати - це схоже на "крикнути "а у вас негрів лінчують" і в кущі".

Нормальні наукові докази в студію.

ну якби я взяв це з якоїсь книжки я б обовязково надав назву та автора...
але ти ( як завжди, читаючи мої дописи ) забув зняти оту штуку з очей ( ну ти ж розумний, згадаєш як називається така штука яку КОНЯМ вдягають щоб вони бачили тільки прямо... ) і не побачив що джереелом так згадувалась людина в бесіді..

а що таке нормальні наукові докази в студію ??
Львівський історичний обласний архів - це науковий доказ ??
  • 0

#200 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 27.12.2009 – 16:22

King Oni: Чисто по гуманності не вліпив Добронраву 10% за порушення пункту 2.4. Усне попередження. Взагалі, рекомендую прочитати цей допис Бежбожника і заспокоїтись хоча б до першого січня. Для холіварщиків (і християн, і рідновірів, і атеїстів, і ще хто-зна кого) - я буду дуже просити, щоб вас нагородили баном. Як мінімум на місяць. Свято ж, думайте про прекрасне і добре, а не гризіться. Передивівться своє ставлення до оточуючих, в тому числі і тут. Згадайте "золоте" правило моралі. Згадали? От і добре. Подумайте.
Це все.

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних