Перейти до вмісту

Язичництво на Русі

Повідомлень в темі: 239

#161 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 24.12.2009 – 12:24

Перегляд дописуzav (21.12.2009 00:45) писав:

Тіко такі недалекі особи не розуміють, що саме відсторонення людей від Християнства спричинило фіґню 20 століття.

Тільки наївні люди можуть вважати, що християнство було відсторонене лише в 20 столітті.
До речі, яке відсторонення кого і від кого спричинило середньовіччя з його полюванням на відьом і столітніми війнами?

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (21.12.2009 08:20) писав:

а що це за Греція, яка велика імперія? не чув такого

Вивчайте на здоров"я

Перегляд дописуЛастiвочка (21.12.2009 12:57) писав:

Християнство не зникне!

"Халва, халва" :happy1:

Перегляд дописуЛастiвочка (21.12.2009 12:57) писав:

Скільки не прошу і не питаю, щоб хтось розповів на власному прикладі про свята, святкування, якісь родинні традиції і натомість отримую: або мовчанку, або посилання на купу літератури...

Як пані лінується, то в чому вина рідновірів?

Перегляд дописуЛастiвочка (21.12.2009 15:00) писав:

язичникам на Русі довелося осягнути знання православного учення

"Осягнути" - це круто. Складається враження, що там щонайменше навчали народ британській енциклопедії, а насправді - тупо загнали в річку під загрозою страти.

Перегляд дописуБезбожник (21.12.2009 17:14) писав:

ховаючи за цим власне інквізиторськи-нелюдське лице христянства, називаєте процес - "злиттям традицій". Яких нафіг традицій ? Аврамових ?

Ну точно повторюється історія з картою, яку зараз малюють росіяни - що ледь не вся Україна нам подарована то Леніним, то Сталіним. :P

Перегляд дописуzav (21.12.2009 23:36) писав:

Що люди самі притягли в обрядовість християнства

Побожне передання каже, що Марія Магдалина проповідуючи Христову науку, була зайшла аж на двір римського цісаря Тиверія, дала йому в дарі червону крашанку зі словами: "Христос воскрес!", і від того почала свою проповідь. За її прикладом пішли інші християни й почали в день празника Пасхи обдаровувати себе взаємно крашанками чи писанками.

То це люди його склали, чи як?

Перегляд дописуЛастiвочка (24.12.2009 11:01) писав:

і яке це відношення має до язичництва?

Гм...
А до чого має?
Я коли нагадаю пані про попа, який підпоював наркотиками і гвалтував прихожанок - пані як скаже, до чого це має відношення - до християнства чи до кримінального кодексу?

Перегляд дописуЛастiвочка (24.12.2009 11:01) писав:

Нас усіх єднає спільна двохтисячолітня культура, спільні традиції і народні звичаї.

Приблизно так само, як Україну та Росію. То може знищимо цей невдалий проект на "У" та повернемося до "старшої сестри"? :P

Перегляд дописуzav (22.12.2009 00:50) писав:

чи довго ще триватиме розпалювання міжрелігійної ворожнечі твердолобим вимаганням відповідей на питання, штибу нижченаведеного, у темах, що їх не стосується? Задовбався тицяти Скаргу...

мені от теж це цікаво.
Пропоную почистити теми і надалі кожен пост про одну релігію в темі про якусь іншу релігію вважати грубим порушенням правил з відповідними наслідками ;)
Дайте вже спокійно тему обговорити, а не холіварити.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 24.12.2009 – 12:28

• 0

#162 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 24.12.2009 – 12:39

Перегляд допису-=VJ=- (24.12.2009 12:24) писав:

Побожне передання каже, що Марія Магдалина проповідуючи Христову науку, була зайшла аж на двір римського цісаря Тиверія, дала йому в дарі червону крашанку зі словами: "Христос воскрес!", і від того почала свою проповідь. За її прикладом пішли інші християни й почали в день празника Пасхи обдаровувати себе взаємно крашанками чи писанками.

То це люди його склали, чи як?
О, пан бажає довести, що крашанки й писанки - суто християнська традиція та обрядовість? Читатиму уважно!
p.s.

мені от теж це цікаво.
Пропоную почистити теми і надалі кожен пост про одну релігію в темі про якусь іншу релігію вважати грубим порушенням правил з відповідними наслідками :happy1:
Повертайтеся на довчання в itc.ua/fotum, ібо не засвоїли урок.
  • 0

#163 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2009 – 12:50

Перегляд дописуzav (24.12.2009 12:39) писав:

О, пан бажає довести, що крашанки й писанки - суто християнська традиція та обрядовість? Читатиму уважно!

Пан натякає на те, що "християнам до вашої обрядовості доволі байдуже" не є правдою - вони залюбки її не лише до себе перетягли, а й із захопленням вигадують під неї теоретичну базу, щоб з повним правом вважати своєю.
"Як із мертвої шкарлупи яйця з”являється нове життя, так і Ісус Христос вийшов із гробу до нового життя. Червона крашанка є символом нашого спасіння через пролиту на хресті кров Ісуса Христа." - це не "народні вигадки", це цитати з офіційного джерела християнської церкви.

Перегляд дописуzav (24.12.2009 12:39) писав:

Повертайтеся на довчання в itc.ua/fotum, ібо не засвоїли урок.

пану там однозначно буде комфортніше - тож краще йому туди :0
  • 0

#164 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 24.12.2009 – 13:06

Цитата

а що це за Греція, яка велика імперія? не чув такого
Вивчайте на здоров"я
то я знаю, але хочу сказати. що завойовані території Македонського - це ще не імперія. а просто територія де Македонський переміг в бою. Він же не створив імперії з центром, от і розпалося все, бо воно й цілим не було ніколи.
  • 0

#165 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 24.12.2009 – 13:34

Як пані лінується, то в чому вина рідновірів?
сприймати як образу? чи почнете з себе "не холіварити?"
дубль два для заднього ряду:

Цитата

Скільки не прошу і не питаю, щоб хтось розповів на власному прикладі про свята, святкування, якісь родинні традиції і натомість отримую: або мовчанку, або посилання на купу літератури...
це питання насамперед до Вас, пане ВіДжею і не одноразово :happy1: А відповіді як не було так і нема, бо не святкуєте ви ніц і прикладів теж нема, є лише балакання і переливання з пустого в порожнє.
З приводу хто там кого у річку заганяв - ну вас же не загнали, то які проблеми?

і ще в тему, може хтось з дописувачів у цій темі пропустив мій допис в іншому розділі, то Переглянути
  • 0

#166 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 24.12.2009 – 14:43

Перегляд допису-=VJ=- (24.12.2009 12:50) писав:

Пан натякає на те, що "християнам до вашої обрядовості доволі байдуже" не є правдою - вони залюбки її не лише до себе перетягли, а й із захопленням вигадують під неї теоретичну базу, щоб з повним правом вважати своєю.
"Як із мертвої шкарлупи яйця з”являється нове життя, так і Ісус Христос вийшов із гробу до нового життя. Червона крашанка є символом нашого спасіння через пролиту на хресті кров Ісуса Христа." - це не "народні вигадки", це цитати з офіційного джерела християнської церкви.
Наведіть це джерело, будь ласка.
І ще цікаво - звідки при дворі цісаря Тиверія крашанки? Невже й туди рідновіра дісталася? Чи втам полягла у конкурентній боротьбі з Християнством?
  • 0

#167 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 24.12.2009 – 14:51

Перегляд дописуАтеїст (19.12.2009 11:19) писав:

Маєш претензії до язичницької витримки? Ось я тобі й буду зразком. :happy1:
Не маю претензій. Мені справді сподобалось. Ібо вважаю, що таких яко Зав палькою слід гнати у подібних випадках. Тому, що намагався спаскудити спробу передати ідеологію язичництва своїм звичним базарним методом. Панні +1 за рішучість на тверду позицію.

Перегляд дописуzav (21.12.2009 00:45) писав:

Тіко такі недалекі особи не розуміють, що саме відсторонення людей від Християнства спричинило фіґню 20 століття.
Вперто наполягатиму на тому, що католицька церква доклала значних зусиль у заганянні людей на фронт під час першої світової війни.
  • 0

#168 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2009 – 15:01

Перегляд дописуzav (24.12.2009 14:43) писав:

Наведіть це джерело, будь ласка.

Та будь ласка

Перегляд дописуzav (24.12.2009 14:43) писав:

І ще цікаво - звідки при дворі цісаря Тиверія крашанки?

От там заразом і запитаєте

Перегляд дописуЛастiвочка (24.12.2009 13:34) писав:

сприймати як образу?

Що за цікава звичка перепитувати про те, за що вже поставили мінуса? Це, типу, зробити вигляд "яка я ввічлива", чи як?

Перегляд дописуЛастiвочка (24.12.2009 13:34) писав:

це питання насамперед до Вас, пане ВіДжею і не одноразово :happy1:

Я, пані, не зобов"язаний відповідати на особисті питання - зарубайте це собі де хочте. Тим паче, що Вам уже відповідали на нього інші люди і неодноразово. І ще тим паче, що ведете себе Ви, як затята русопатка з числа тих, хто кричить "та вашої України не було ніколи, Сталін та Ленін її створили - де вона, покажіть її на картах до 1917-го року?". І це так само бридко спостерігати, як і їхні мальовані "карти подарованої нам України" - замість того, щоб вибачатись за тисячоліття гноблень лізете на голову і кажете, що так і треба, ще й дорікати "нерозвиненістю" маєте нахабство.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 24.12.2009 – 15:03

• 0

#169 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 24.12.2009 – 15:22

Перегляд допису-=VJ=- (24.12.2009 15:01) писав:

Я, пані, не зобов"язаний відповідати на особисті питання - зарубайте це собі де хочте.
Ну чому ж ні? :P Раз вступаєте у дискусію, то певно крім загальних фаз, образ і повчання інших варто було б розповісти і про те, чи й сам дотримуєшся того, що товкмачиш іншим, чи не так ;)

Цитата

Тим паче, що Вам уже відповідали на нього інші люди і неодноразово.
Так, за що вдячна тим людям і надалі продовжуємо з ними спілкування

Цитата

І ще тим паче, що ведете себе Ви, як затята русопатка з числа тих, хто кричить "та вашої України не було ніколи, Сталін та Ленін її створили - де вона, покажіть її на картах до 1917-го року?". І це так само бридко спостерігати, як і їхні мальовані "карти подарованої нам України" - замість того, щоб вибачатись за тисячоліття гноблень лізете на голову і кажете, що так і треба, ще й дорікати "нерозвиненістю" маєте нахабство.
- взагалі набір фраз ображеного :happy1: оскільки мови ніде ні про лєніна, ні про Сталіна - не було. Припиняйте офтопити;)

далі по темі: дикунство якесь звинувачувати форумлян в тому, що відбувалось тисяча років тому :P. Як на мене - це велика духовна війна, яка ведеться вже два тисячоліття, а в новітньому часі особливо загострюється й несамовито ведеться за кожну людську душу.
Цікава теза: «Лише відновлення наших імперських амбіцій спроможне розбурхати те приспане болото, в яке завели нас недолугі керівники – смерди. Наша імперія – це імперія світоглядна, в якій з’єднають свої сили довкола праматірної землі білих людей – Руси – України, усі європейські держави». Десь ми вже це чули: білі люди, вища раса, трипільці-арійці-русини і, навіть, месіанська роль України – Оріони. Історія знає лідерів, які були одержимі ідеями панславізму, расизму, нацизму, – нічого з того доброго не вийшло…
Явно, явно відчувається, що у «штабі» рідновірів чи їхніх прихильників є великі уми з, ще більшими, конкретними планами. Або ж ці плани та «схеми» їм даються як інструкції, які треба виконувати. Але даються ким і звідки, – це залишається таємницею… Ті ж, які граються у культи «рідних богів» є лише виконавцями та маріонетками чиєїсь злої волі.
  • 0

#170 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 24.12.2009 – 15:33

Перегляд дописуЛастiвочка (24.12.2009 15:22) писав:

Ті ж, які граються у культи «рідних богів» є лише виконавцями та маріонетками чиєїсь злої волі.
Геніально :happy1: Мій варіант: "ті ж, які граються у культи «любові» є лише виконавцями та маріонетками чиєїсь злої волі"
  • 0

#171 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2009 – 15:33

Ну чому ж ні? :P Раз вступаєте у дискусію, то певно крім загальних фаз, образ і повчання інших варто було б розповісти і про те, чи й сам дотримуєшся того, що товкмачиш іншим, чи не так :P

Тут ніхто нічого не товкмачить, окрім християн. Це лише у них є "місіонерство" - тому варто щось розповідати чи ні вирішує кожен сам, але я особисто бачу, що не варто і близько.

взагалі набір фраз ображеного :happy1: оскільки мови ніде ні про лєніна, ні про Сталіна - не було. Припиняйте офтопити;)

А Ви читати інших уважніше навчіться і вивчіть значення словосполучення "порівняння для прикладу".

дикунство якесь звинувачувати форумлян в тому, що відбувалось тисяча років тому

Зуб за зуб. Будете лізти з проповідями - отримаєте нагадуванням про історію вашої релігії.

несамовито ведеться за кожну людську душу.
маріонетками чиєїсь злої волі.

Ви коли інших цитуєте - мали б совість хоч як цитату це оформлювати і авторство ставити.
  • 0

#172 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 24.12.2009 – 15:44

King Oni: Пане ВіДжею, не треба ображати інших. Мені не хочеться на Новий Рік комусь давати попередження і тим більш банити. Але при повторенні доведеться...
  • 0

#173 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 24.12.2009 – 16:39

Перегляд дописуГетьман (24.12.2009 14:51) писав:

Вперто наполягатиму на тому, що католицька церква доклала значних зусиль у заганянні людей на фронт під час першої світової війни.
Зате "більшовики" на чолі з льоніним їх хвицько звідти повернули, гагага!

Перегляд допису-=VJ=- (24.12.2009 15:01) писав:

Та будь ласка

От там заразом і запитаєте
Ой, офіційне, ой, не можу, ой, "хіхі"©.
Ви ж написали - у вас і питаю, як ви собі христинські крашанки присласнити бажаєте, гигиги.

Перегляд дописуГетьман (24.12.2009 14:51) писав:

Тому, що намагався спаскудити спробу передати ідеологію язичництва своїм звичним базарним методом.
Про які методи мова? Я від власних слів не відмовляюся: якщо там подана ідеологія язичництва, то вона така млява, що й дивитися нецікаво, куди вже обговорювати.
  • 0

#174 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2009 – 16:53

Перегляд дописуzav (24.12.2009 16:39) писав:

Ви ж написали - у вас і питаю, як ви собі христинські крашанки присласнити бажаєте, гигиги.

Що бажаю?
  • 0

#175 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 24.12.2009 – 16:58

Більш ніж дивно, звучать запитання : а як відмічають свята Рідновіри ? В даному випадку, Новорічні. Тобто: колядки, щедрівки і т.д. Дивно, правда ? Свята лежать на поверхні, а запитання звучить ЯК ?
Так і святкували, як нині : весело. От тільки "тамада" змінився. Не по волі народу, а по Указу політбюро та центрального комітету єврейства. Ім*я тому тамаді - Єшуа. Слід визнати, одначе, що коли виникли Руські свята, то імені того тамади не було і в помині. А тепер ще й питають : як святкували ? Здуріть можна.
Чи не буде справделивим запитати : а як, і головне які свята виникли на Землі Руські в народній традиції, окрім язичних ? І як їх відмічають, блін ? Ну от наприклад, у мене питання : як відмічають "усєкновеніє голови" ? Або : як відмічають єврейську песах ? Або : як відмічають обрезаніє пісюна господнєго ? Як, шановні ортодокси іншої віри ? Бо я не в кусі дєла. Поділіться досвідом про ВАШІ свята.
А наші, Руські свята від предків, нікуди не ділись. Вони з нами. Вони відмічаються постійно. І тільки сліпі цього не бачуть.
Отже, просив би когось озброїтись біблією і показати мені хоч одне свято яке виповзло звідти, як народна традиція Руських людей.
З нетерпінням чекаю : хто мене здивує ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 24.12.2009 – 17:02

• 0

#176 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 24.12.2009 – 21:54

В цій темі, теж, пропоную на період свят припинити суперечки.
Зі святами всіх нас !
  • 0

#177 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 25.12.2009 – 00:58

Перегляд дописуБезбожник (24.12.2009 16:58) писав:

Більш ніж дивно, звучать запитання : а як відмічають свята Рідновіри ? В даному випадку, Новорічні. Тобто: колядки, щедрівки і т.д. Дивно, правда ? Свята лежать на поверхні, а запитання звучить ЯК ?
Якщо християни святкують те саме, що й рідновіри, то за що ж ви їх прагнете винищити?..
  • 0

#178 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 25.12.2009 – 15:06

на капищі під час свята новоліття двом старим перунам розбили ярила

:blush:
  • 0

#179 Kapitoshka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 74 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Україна, Запоріжжя

Відправлено 25.12.2009 – 16:45

Neorlandina
Хе, з цього треба сміятися?
А мені здаєтьося це образливим для рідновірів. Це тема про язичництво на Русі, а не для жартів, які показують ваше негативне ставлення до інших вірувань.
То ж, прошу.
  • 0

#180 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 25.12.2009 – 18:15

Тему почистив. Хочеться висловити бажання бачити надалі тут лише дописи присвячені язичництву. Дописи, що стосуються інших релігій годяться тут лише у вигляді порівняння із язичництвом. Наразі закріпити перший допис теми не виходить з технічних причин, тому усі читаємо початок теми і дивимось якою хотів бачити дискусію автор.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних