Перейти до вмісту

Язичництво на Русі

Повідомлень в темі: 239

#141 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 21.12.2009 – 12:50

Перегляд дописуManfred (21.12.2009 10:45) писав:

Туди ж куди і "імперія Святослава" :ggggg:
Так, ми тут не гонимо на Язичництво, прийде час і християнство зникне, адже така релігія, чи як її там ще назвати, як баптисти, їх з кожним роком все більше і більше, хоча я навіть і не здогадуся на чому воно грунтується, я знаю що ця так звана релігія розповсюджена на Західній Україні, не скрізь, бо вона і на сходіє, (доречі чому слово Західна пишемо з великої літери, наче штат у США?), що, так само викорінюється, от хто зараз ходе у християнську церкву? Літні люди, а чому, бо вони віруючи, але є такі що змінюють віру з часом, але я їх просто ненавиджу, є обгрунття. Зараз не існує ідеальної релігії, язичництво у свій час було най най, а що казати про релігію племен індіанців? Теж погані? кожна релігія краща по своєму, якщо я вірю, і моя віра не похитка, ваші докази безпідставні, я не про себе...
І всетаки язичництво показало себе як могутня віра з якою у бій йшли воїни... і перемагали... і програвали...
  • 0

#142 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 21.12.2009 – 12:57

ШАХІСТ Ви іноді таку дурницю городите, ніби ви прилетіли з Марса.(даруйте мені).
Християнство не зникне! Але це не в цій темі. Язичництво? Скільки не прошу і не питаю, щоб хтось розповів на власному прикладі про свята, святкування, якісь родинні традиції і натомість отримую: або мовчанку, або посилання на купу літератури...а хочеться почути все у двох-трьох реченнях...а нема...тому маю сумнів щодо...
  • 0

#143 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 21.12.2009 – 13:55

Перегляд дописуЛастiвочка (21.12.2009 13:57) писав:

ШАХІСТ Ви іноді таку дурницю городите, ніби ви прилетіли з Марса.(даруйте мені).
Християнство не зникне! Але це не в цій темі. Язичництво? Скільки не прошу і не питаю, щоб хтось розповів на власному прикладі про свята, святкування, якісь родинні традиції і натомість отримую: або мовчанку, або посилання на купу літератури...а хочеться почути все у двох-трьох реченнях...а нема...тому маю сумнів щодо...
Можливо.
А колись так само думали, що не зникне релігія у Єгипті, чи Ви хочете сказати що християнство остання релігія, тобто на зміну ніщо не прийде? всі так думали. Скільки їх вже створюється, вони як гриби вилазять. конкуренція одним словом...
Дідух-чули таке, він і зараз є, а Івана-купала.
Руське Язичництво, на відміну від поглядів християн, не було примітивною релігією. Християнські священики та деякі науковці, посилаючись на те, що Язичництво було багатобожжям, кажуть, що це примітивізм (згідно із сучасними класифікаціями релігій та вірувань, багатобожжя, іманентність божественного не визнається ознакою примітивізму). Наприклад, русичі вірили у єдиного і багатопроявного Бога (єдність і багатопроявність божественної сили). Творець (Творча сила) просто може приймати різні форми, розділятися. Для прикладу - Бог Род, виділив із себе жіноче (Дана) і чоловіче (Сварог) начала. Вони нібито і різні Боги, проте вони є частиною єдиного Бога творця. Так само всі всесвітні сили та енергії (вітер, вогонь, сонце, вода, земля і т.д.) є частиною Бога. Фактично Бог (його ще іноді називають Космос) це і є Всесвіт. Крім того, знання Руських волхвів були набагато більші, ніж християнських духовників як того часу, так і сучасних. І навіть сотворення світу та місце людей і Землі у всьому всесвіті язичники інтерпретували набагато розумніше, правдивіше від більшості сучасних віросповідань. Створення світу за язичницьким світоглядом і надалі залишається актуальним. Різноманітні сучасні теорії вчених описують приблизно таке створення світу, яке і язичники.
Так що язичництво мало силу...

Повідомлення відредагував ШАХІСТ: 21.12.2009 – 14:11

• 0

#144 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 21.12.2009 – 15:00

ШАХІСТ пане, я вас прошу, не потрібно нам висмикувати тут уривки (в даному випадку вікіпедії). Що ви можете тлумачити мені(іншому комусь) про язичниство, чи християнство, коли самі не вірите ні у що?
Кожна нацiя, кожен народ має свої звичаї, обряди, що усталились протягом багатьох столiть i освяченi вiками. В українців християнські традиції свята тісно пере­пліталися з давнішими звичаями язичницького поход­ження. Колись у цей час, невдовзі після зимового сон­цестояння, наші пращури відзначали народження ново­го, літнього сонця, поворот від зими до літа. Це на йо­го честь і досі запалюють під Різдво «живий» вогонь гуцули, а вуглини від тієї ватри вважають помічниками від усіх хвороб.
Після Хрещення, язичникам на Русі довелося осягнути знання православного учення, прийняти християнських святих і співвіднести все це з ранніми віруваннями. Весь цей процес збагнення був тривалим за часом і складним. Народні і язичницькі свята вбирали в себе свята християнські і навпаки, християнські свята втікали в народне життя і непросто входили в свідомість людей. Зливаючись в одне ціле впродовж тривалого часу, вони робили один на одного вплив. Це наша історія і ніхто її не відкидає
  • 0

#145 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 21.12.2009 – 15:18

Manfred, тихіше, а то можу й стрельнути.
Будь-яка релігія має свої плюси і мінуси. Християнство не ідеальне. Але не слід спихати на нього всі нещастя. Як я бачу, рідновіри стали дуже схожими на середньовічних християн.
Прогресс, щоб його...
Якщо ви, шановні рідновіри, вірите в віру ваших далеких предків (в чому я дуже сумніваюся), то покажіть те, що ця релігія більше, ніж купка фанатиків. А то в мене такі погані уявлення про наших предків...
  • 0

#146 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 21.12.2009 – 17:14

Цитата

name='King Oni' post='554310' date='21.12.2009 15:18']
Manfred, тихіше, а то можу й стрельнути.
Будь-яка релігія має свої плюси і мінуси. Християнство не ідеальне. Але не слід спихати на нього всі нещастя. Як я бачу, рідновіри стали дуже схожими на середньовічних християн.
Прогресс, щоб його...
Якщо ви, шановні рідновіри, вірите в віру ваших далеких предків (в чому я дуже сумніваюся), то покажіть те, що ця релігія більше, ніж купка фанатиків.

А в чому, цікаво різниця між тим, що говорить Манфред (погани, наприклад) і в тому що кажете Ви про "середньовіччя" рідновірів ? Хіба що, інші слова.
То я Вам, шановний, відкрию невеличку таємничку щодо того, хто і де залишається.
По-перше написано : "Все писання богодуховенно...до того нічого додати і нічого відняти"
Підкреслю персонально для Вас, шановний : ні додати, ні відняти. Догма. Закон. І рухатись від цього, христянам немає куди. Ваш путь один - "царство боже". Все решта, по навчанню вашого учителя - фігня, включаючи : "хто матір моя ?" ЩОб ви, христяни, там не розказували, воно так є, бо так написано.
І що ж робите ви ? А ото як King Oni, приписуєте своє ж середньовіччя - рідновірам. Факти ? Та будь ласка.
А ну мо, шановні христяни, назовіть мені хоч одне свято в нашому народі, котре виникло як християнська народна традиція ? Подібно рідновірським. Без указу Центрального Комітету - Церкви. Назовіть таке свято. Підкреслюю ще раз : як народну традицію без Указу Політбюро. З біблії, блін !
До чого це я ? А до цього : щоб надати христянству хоч більш менш людську мордяку, ви присвоїли, всмоктали як ота губка, всі, підкреслюю, всі язицькі свята. Для чого ви це зробили ? А щоб вилізти с середньовіччя. Щоб обдурити людей. Бо вони, ті свята, красиві і рідні. А тепер ви, цинічно ховаючи за цим власне інквізиторськи-нелюдське лице христянства, називаєте процес - "злиттям традицій". Яких нафіг традицій ? Аврамових ?
А ну, ще раз питаю, викладіть мені з біблії хоч одне Новорічне свято : колядки, щедрівки і т.п. Викладіть мені з біблії Купалу. І багато іншого. Получаєцця ? Ніфіга, да ? Це тому, що христянство є ідеологічний злодій. А ще воно є брехливе, бо вкравши найкраще чуже, христянство все своє власне і огидне приписує "невістці" - рідновірам. Так, як це намагається приписати King Oni. Якщо христяни і можуть щось подати з біблії, то це свято обрізання члєна 1-го січня. Або єврейську песах. То хто в середньовіччі до цього часу ? От уже ж, брехуни !

Цитата

А то в мене такі погані уявлення про наших предків...

Таке горе буває, коли людина має хворобливе уявлення про предків. А значить і про самого себе. Буває. Тут уже ....

Повідомлення відредагував Безбожник: 21.12.2009 – 17:27

• 0

#147 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень

Відправлено 21.12.2009 – 17:46

Перегляд дописуБезбожник (21.12.2009 17:14) писав:

А в чому, цікаво різниця між тим, що говорить Манфред (погани, наприклад) і в тому що кажете Ви про "середньовіччя" рідновірів ? Хіба що, інші слова.
То я Вам, шановний, відкрию невеличку таємничку щодо того, хто і де залишається.
По-перше написано : "Все писання богодуховенно...до того нічого додати і нічого відняти"
Підкреслю персонально для Вас, шановний : ні додати, ні відняти. Догма. Закон. І рухатись від цього, христянам немає куди. Ваш путь один - "царство боже". Все решта, по навчанню вашого учителя - фігня, включаючи : "хто матір моя ?" ЩОб ви, христяни, там не розказували, воно так є, бо так написано.
І що ж робите ви ? А ото як King Oni, приписуєте своє ж середньовіччя - рідновірам. Факти ? Та будь ласка.
А ну мо, шановні христяни, назовіть мені хоч одне свято в нашому народі, котре виникло як християнська народна традиція ? Подібно рідновірським. Без указу Центрального Комітету - Церкви. Назовіть таке свято. Підкреслюю ще раз : як народну традицію без Указу Політбюро. З біблії, блін !
До чого це я ? А до цього : щоб надати христянству хоч більш менш людську мордяку, ви присвоїли, всмоктали як ота губка, всі, підкреслюю, всі язицькі свята. Для чого ви це зробили ? А щоб вилізти с середньовіччя. Щоб обдурити людей. Бо вони, ті свята, красиві і рідні. А тепер ви, цинічно ховаючи за цим власне інквізиторськи-нелюдське лице христянства, називаєте процес - "злиттям традицій". Яких нафіг традицій ? Аврамових ?
А ну, ще раз питаю, викладіть мені з біблії хоч одне Новорічне свято : колядки, щедрівки і т.п. Викладіть мені з біблії Купалу. І багато іншого. Получаєцця ? Ніфіга, да ? Це тому, що христянство є ідеологічний злодій. А ще воно є брехливе, бо вкравши найкраще чуже, христянство все своє власне і огидне приписує "невістці" - рідновірам. Так, як це намагається приписати King Oni. Якщо христяни і можуть щось подати з біблії, то це свято обрізання члєна 1-го січня. Або єврейську песах. То хто в середньовіччі до цього часу ? От уже ж, брехуни !

Таке горе буває, коли людина має хворобливе уявлення про предків. А значить і про самого себе. Буває. Тут уже ....
Як все запущено...
Я Вам про одне, Ви мені про зовсім інше.
В Середньовіччі за те, що не дотримувався віри, не вважали за людей. Ви поступаєте так само. Це перше.
А хто сказав, що ті свята придумав саме народ? Може, то у волхва верховного ліва п*ятка зачесалась? Це друге.
Ви будете винаходити велосипед? Ні. То християни теж не хотіли. Це третє.
По-Вашому, рідновірство - ідеальне?
  • 0

#148 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 21.12.2009 – 18:32

Цитата

name='King Oni' post='554396' date='21.12.2009 17:46']
А хто сказав, що ті свята придумав саме народ?

Те, що послідує оце дитяче питання, мною передбачено. Так і знав. Ви шо, дійсно не знаєте ?

Цитата

Ви будете винаходити велосипед? Ні. То християни теж не хотіли. Це третє.

Знову, не в ті ворота. При чому тут тільки свята і традиції народу ? Хто ж проти того, щоб певні свята інших народів (при сприйнятті людьми) запровадити в себе ? Ніхто. Але ж, шо Ви дурником прикидаєтесь ? Хіба запозичення свят передбачає зміну віри ? Та ще й через насилля ? Ось про що іде мова.

Цитата

Я Вам про одне, Ви мені про зовсім інше.

Та ні, якраз я про те сАме, виходячи з вашого допису вище.

Цитата

Може, то у волхва верховного ліва п*ятка зачесалась? Це друге.

Може й прАва. А може обидві. Вам то яке діло ? Мені яке діло ? Який же дурень пре проти звичаїв предків, шукаючи там щось "не те" як отой таракан ? Вам що, донині ще невідомо простенька річ про те, що Рідна Віра ніколи не була окреслена догмами, як христянство ? Вам що, дійсно ще не дійшло, що ця віра має тисячі шляхів для розвитку і вдосконалення? Вам ще не дійшло, що Закон про "не додати і не відняти" написано для іншої релігії ? Яка ж сліпота ! Воно і дивно, що людина сприймає Рідну Віру, як щось таке архаїчне, не маюче розвитку і вдосконалення. Це просто смішно. Коли вже щось і немає шляхів для розвитку, то це віра в біблію. Бо там все закінчено.
І потім, навіть якщо то і волхв був, то він же запроваджував своє. Рідне. І не вбивав при цьому людей, змушуючи їх сприйняти чужу віру і чужі свята. Що тут не зрозумілого ? Що не так ?

Цитата

По-Вашому, рідновірство - ідеальне?

Ідеального нічого немає. Однак Рідна Віра має шляхи для вдосконалення. Ця обставина показує, що цю віру придумали нормальні розумні люди. На відміну від Шаулів, ці люди розуміли, що повинна існувати можливість і додавати і віднімати. В цьому і є відмінність Рідновір"я. В цьому його людяність. В цьому його мудрість. Це Вам
не члєн у Аврама потримать.

А як там на рахунок прикладів свят із біблії ? Може Ви рискнете ? А то, я бачу, Ви не в ті ворота намагаєтесь перевести розмову. Вам он Волхв п*ятою чимось не догодив. Яка Вам різниця ? Волхв то - наший.
Ви мені з біблії вшараште приклад свят.

Повідомлення відредагував Безбожник: 21.12.2009 – 18:35

• 0

#149 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень

Відправлено 21.12.2009 – 18:35

Перегляд дописуБезбожник (21.12.2009 18:32) писав:

Те, що послідує оце дитяче питання, мною передбачено. Так і знав. Ви шо, дійсно не знаєте ?

Знову, не в ті ворота. При чому тут тільки свята і традиції народу ? Хто ж проти того, щоб певні свята інших народів (при сприйнятті людьми) запровадити в себе ? Ніхто. Але ж, шо Ви дурником прикидаєтесь ? Хіба запозичення свят передбачає зміну віри ? Та ще й через насилля ? Ось про що іде мова.

Та ні, якраз я про те сАме, виходячи з вашого допису вище.

Може й прАва. А може обидві. Вам то яке діло ? Мені яке діло ? Який же дурень пре проти звичаїв предків, шукаючи там щось "не те" як отой таракан ? Вам що, донині ще невідомо простенька річ про те, що Рідна Віра ніколи не була окреслена догмами, як христянство ? Вам що, дійсно ще не дійшло, що ця віра ? Вам ще не дійшло, що Закон про "не додати і не відняти" написано для іншої релігії ? Яка ж сліпота ! Воно і дивно, що людина сприймає Рідну Віру, як щось таке архаїчне, не маюче розвитку і вдосконалення. Це просто смішно. Коли вже щось і немає шляхів для розвитку, то це віра в біблію. Бо там все закінчено.
І потім, навіть якщо то і волхв був, то він же запроваджував своє. Рідне. І не вбивав при цьому людей, змушуючи їх сприйняти чужу віру і чужі свята. Що тут не зрозумілого ? Що не так ?

Ідеального нічого немає. Однак Рідна Віра має шляхи для вдосконалення. Ця обставина показує, що цю віру придумали нормальні розумні люди. На відміну від Шаулів, ці люди розуміли, що повинна існувати можливість і додавати і віднімати. В цьому і є відмінність Рідновір"я. В цьому його людяність. В цьому його мудрість. Це Вам
не члєн у Аврама потримать.

А як там на рахунок прикладів свят із біблії ? Може Ви рискнете ? А то, я бачу, Ви не в ті ворота намагаєтесь перевести розмову. Вам он Волхв п*ятою чимось не догодив. Яка Вам різниця ? Волхв то - наший.
Ви мені з біблії вшараште приклад свят.
Той же самий Великдень. І не треба молотити дурню про єврейську Пасху - це дві різні речі.
  • 0

#150 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 21.12.2009 – 18:46

Перегляд дописуKing Oni (21.12.2009 18:35) писав:

Той же самий Великдень. І не треба молотити дурню про єврейську Пасху - це дві різні речі.

Великдень не годиться. Чи Вам показати хто встановив це свято ? Так сАмо, як інші але подібні, встановили перше травня, або великий жовтень. Що тут незрозумілого ?
Повторюю : Не те, що встановлено церквою, а те, що виникло як народна традиція.
І ще. Покажіть мені Великдень у біблії. У біблії, блін ! Скіко можна повторювать ! Ви ж по ній живете ! Чи ні ?

Перегляд дописуKing Oni (21.12.2009 18:35) писав:

Да ? Та шо Ви кажете ? А ну мо покажіть мені в біблії іншу пасху ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 21.12.2009 – 18:43

• 0

#151 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.12.2009 – 23:36

Перегляд дописуБезбожник (21.12.2009 18:32) писав:

А як там на рахунок прикладів свят із біблії ?
Я шота не розумію, хто з християн вихваляється язичницькими обрядами... скільки в церкві бум - там нічого про крашанки не розповідали. Що люди самі притягли в обрядовість християнства, те і є - і ніхто цього ані забороняє, ані підтримує - християнам до вашої обрядовості доволі байдуже, а ви тут губу за олівець зачепили.
  • 0

#152 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 21.12.2009 – 23:45

Перегляд дописуzav (21.12.2009 23:36) писав:

Я шота не розумію, хто з християн вихваляється язичницькими обрядами... скільки в церкві бум - там нічого про крашанки не розповідали. Що люди самі притягли в обрядовість християнства, те і є - і ніхто цього ані забороняє, ані підтримує - християнам до вашої обрядовості доволі байдуже, а ви тут губу за олівець зачепили.

Я шота тоже. Де це пан ЗАВ знайшов у моїх дописах слова про те, що христяни вихваляються язичницькими обрядами ?
Може наведете в приклад мою цитату, перш ніж бовкнуть те, що біля Логіки і не лежало поряд ?
  • 0

#153 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.12.2009 – 00:50

Перегляд дописуБезбожник (21.12.2009 23:45) писав:

Може наведете в приклад мою цитату, перш ніж бовкнуть те, що біля Логіки і не лежало поряд ?
Наведу. Чому ж не навести медіяторів на вас:

А ще воно є брехливе, бо вкравши найкраще чуже, христянство все своє власне і огидне приписує "невістці" - рідновірам.
Як бичимо, це недолугий метод суперечок безбожників - приписувати християнам те, чого вони не робили.
p.s.

Так, як це намагається приписати King Oni. Якщо христяни і можуть щось подати з біблії, то це свято обрізання члєна 1-го січня.
Ви точно рідновір - у вас і календар рідновірський, бхахаха!
p.p.s.
Панове, медіятори розділу, мені цікаво: чи довго ще триватиме розпалювання міжрелігійної ворожнечі твердолобим вимаганням відповідей на питання, штибу нижченаведеного, у темах, що їх не стосується? Задовбався тицяти Скаргу...

А ну мо, шановні христяни, назовіть мені хоч одне свято в нашому народі, котре виникло як християнська народна традиція ? Подібно рідновірським.

• 0

#154 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 22.12.2009 – 01:05

Перегляд дописуzav (22.12.2009 00:50) писав:

Наведу. Чому ж не навести медіяторів на вас:

Як бичимо, це недолугий метод суперечок безбожників - приписувати християнам те, чого вони не робили.
p.s.

Ви точно рідновір - у вас і календар рідновірський, бхахаха!
p.p.s.
Панове, медіятори розділу, мені цікаво: чи довго ще триватиме розпалювання міжрелігійної ворожнечі твердолобим вимаганням відповідей на питання, штибу нижченаведеного, у темах, що їх не стосується? Задовбався тицяти Скаргу...

Шо таке трапилось пане ЗАВе ?
Спочатку наведіть цитату, де я сказав, що християни ВИХВАЛЯЮТЬСЯ язичними обрядами. САме так, як Ви пане і написали : ВИХВАЛЯЮТЬСЯ.
А те що я сказав : ВКРАВШИ НАЙКРАЩЕ ЧУЖЕ, то не бачу НІДЕ там слів, що христяни цим вихваляються.
Ну...то де цитата ?

Тепер щодо релігійної "ворожнечі" з боку Безбожника. Нагадаю Вам пане, що НАЙПЕРШИМ, хто запропонував і ВИСЛОВИВ ГОТОВНІСТЬ вішати рідновірів були саме Ви. А потім, Ви ще дозволили собі таке : "поки він не визнає себе фашистом" Це Ваша цитата, ЗАВе. От нехай модератори це і перевірять. А якщо у Вас немає аргументів по темі, то краще вже не роздавати поради іншим про те, що і кому заборонити. Я не призивав ніде в темі вішати будь кого, в тому числі християн. І фашистом, нікого персонально з користувачів не обзивав. На відміну від Вас, пане.
  • 0

#155 кусти

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 291 повідомлень
  • Місто:Київ - Хмельницький

Відправлено 22.12.2009 – 12:33

Перегляд дописуЛастiвочка (21.12.2009 12:57) писав:

крашанки-писанки, зелені свята (верба б'є), посівання, свят вечір.

А на рахунок розмови про Християнство та РУНвіру, то мабуть, кожному треба прочитати Біблію та Магу Віру (Л.Силенка) і визначитися що для нього є ближчим та рідним.
  • 0

#156 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 22.12.2009 – 13:16

кусти абсолютно нічого не зрозуміла з вашого допису. Може хтось пояснить? Ви язичник? То наведіть приклад святкування у вашій родині хоча б того самого свята Коляди, чи зборів, чи як воно у вас відбувається?

Цитата

...визначитися що для нього є ближчим та рідним.

визначилась давно. є питання?
  • 0

#157 кусти

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 291 повідомлень
  • Місто:Київ - Хмельницький

Відправлено 23.12.2009 – 15:43

Перегляд дописуЛастiвочка (22.12.2009 13:16) писав:

кусти абсолютно нічого не зрозуміла з вашого допису. Може хтось пояснить? Ви язичник? То наведіть приклад святкування у вашій родині хоча б того самого свята Коляди, чи зборів, чи як воно у вас відбувається?
Мама приходить з церкви з освяченними різочками верби і каже:"Ах ти першивий (любя)! Ану йди сюда!" [я вдаючи тікаю і ховаюся] Мама наздоганяє і легенько б'є мене тай приказує:"Не я б'ю, верба б'є. За тиждень Великдень, шоб був щасливим, здоровим, гарним мені". Тільки не приплутуйте сюди Християнство. Так і бачу як Сара б'є маленького Ізю і так промовляє...
Я не називаю себе язичником, хоча вірю в єдиного і багатопроявного Бога, і ще вірю в Яжбога (я ж бо Бог) тобто, що і я - Бог, лишень не прокинувся (не навчився бути ним). Християнство зникне, і немає тут страшного нічого, бо штучно воно постало (третій вселенський собор прийняв рішення в IV ст.). Питання в тому що прийде на зміну. Або релігія штибу есперанто-сатанизм або природня релігія в оновленій іпостасі (РУНвіра, неоязичництво, віра в добро, в природу, в Космос, в себе і т.д.).

Перегляд дописуЛастiвочка (22.12.2009 13:16) писав:

визначилась давно. є питання?
тобто прочитали вищенаведені книги та визначились. Бо як ні - тоді це Ваша упередженість(!) Як же за відсутності знань визначити що є кращим?
  • 0

#158 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 24.12.2009 – 11:01

кусти

Цитата

Мама приходить з церкви з освяченними різочками верби і каже...
...Тільки не приплутуйте сюди Християнство.
і яке це відношення має до язичництва?

Цитата

Християнство зникне, і немає тут страшного нічого, бо штучно воно постало
- точно так само постало як і решта релігій і різноманітних сект, створених екстрасенсами :happy1:
тобто прочитали вищенаведені книги та визначились. Як же за відсутності знань визначити що є кращим?
є таке поняття як: "увібрала з молоком матері" :P
Нас усіх єднає спільна двохтисячолітня культура, спільні традиції і народні звичаї. Не хочу нікого образити, але язичництво - примітивна віра. Гадаю, рідновіри й самі не дуже вірять в те, про що кажуть, в що вірять. Мертва та віра. Будь-яка віра повинна еволюціонувати, не знаю чи влучне це слово тут, тобто нормальні люди все одно від неї відійдуть. А з нездоровими годі боротися...
(ще раз перепрошення, якщо образила когось. це лише мої думки і вони можуть не збігатись з вашими)
  • 0

#159 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 24.12.2009 – 11:35

Та і традиційне християнство, напр. греко-католицизм чи християнське православ'я (МП, КП) - не живіша релігія. Таке - тілько обрядовість та показуха.

А багато рідновірів за рівнем віри, і, взагалі, за рівнем духовності дадуть значну фору навіть католицьким священникам. Бо ті "отці" католицькі (та й православні), як відомо, перетворилися у "місцевий рекет", який діє витонченими методами духовної дискримінації.

Повідомлення відредагував Власюк: 24.12.2009 – 11:39

• 0

#160 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 24.12.2009 – 11:40

Власюк пане, я не збираюсь сперечатись з Вами, бо кожен з нас давно стоїть на своїх позиціях і міняти їх наразі не збирається :happy1: Тому не воюймо з вітряками:P.

Цитата

багато рідновірів за рівнем віри дадуть значну фору навіть католицьким священникам
теж саме можу сказати і я про ваших "отців" і одновірців, але чи варто мірятись піпіськами? ;) Ну хіба що хтось потребує хліба і видовищ
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних