Перейти до вмісту

Язичництво на Русі

Повідомлень в темі: 239

#101 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 15.12.2009 – 13:58

Перегляд дописуБезбожник (15.12.2009 13:52) писав:

Наприклад, рідною є історія моєї країни. Але ж це ніяким чином не Рід.
Наприклад, Вам треба менше писати у форумах у марних спробах нав'язати власні психостатеві проблеми щодо вашого "рідного" і вашого ж "патріотизму" решткам здорового суспільства.
  • 0

#102 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 15.12.2009 – 14:18

Перегляд дописуБезбожник (15.12.2009 13:37) писав:

Ну, Ви Богуславе не Ластівочка, імунітет недоторканості на Вас не розповсюджується, то ж я дозволю собі трішечки "проїхатись" по Вашій персоні.
По-перше, я не писав нічого про Грецію. Вона мені по барабану. Я писав про Україну. Тим більше, що в Греції все не так як у нас, бо кажучи словами кіногероя : " так то в Греції, там тепло".
По-друге, не смішіть мене жертвоприношенням, бо християнству в цьому питанні рівних немає на світі.
По-третє, міфологією є і біблія. Але на відміну від грецької, цю міфологію нас змусили сприймати як реальну догму.
Для отого "загального розвитку".
І по-четверте. Ваше розуміння віри наших предків показує з одного боку недолугість, а з іншого - виглядає смішним. А ще, підкреслює рабську покору гоя.
Зайдіть у "суперечка про християнство" і подивіться на мій допис через спойлер. Втім, таким як Ви, це ні до чого. Добровільний раб-гой, він і є - раб.
по моїй персоні топтатись не варто, тема не для того і на особистості теж переходити не раджу.
греки при тому що це аналогія з таким же язичницьким віруванням. за великим бажанням і там можна знайти щось глибоке, рідне що пояснити ви ніяк не можете. а ваше постійне антагонізування з християнством показує що рідновірське вірування ніяк не можна самостійно адаптувати до сучасного світогляду людини ібо примітивне воно надто, як і всі язичницькі вірування, місцями красиве, місцями романтичне, але примітивне.
  • 0

#103 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 15.12.2009 – 17:01

Перегляд дописуБезбожник (15.12.2009 16:13) писав:

Запевняю Вас, Богуславе, що через надцять років, нащадки Вашого власного Роду бачитимуть у Вашому сьогоднішньому світогляді "красиве, романтичне, але примітивне". От мені цікаво, Вам хотілось би, щоб по такій причині вони відмовились від спорідненості з Вашим світоглядом а взамін прийняли світогляд якого небудь бушмена, котрий ніколи ніде не працював і не вчився ? Зате, той бушмен візьме та й ляпне : "Я і отець - одно". А після цієї крилатої фрази, Вас змусять прийняти це як істину. Але Ви уже маєте віру, тому відмовляєтесь. А Вас за таке - на кол. Або втоплять у Дніпрі. І от тим Вашим нащадкам це відомо, а вони все рівно ....бушмена. Подобається, Богуславе ??? Чи Ви думаєте, що сАме на Вас історія зупинилась і нічого не зміниться ?
Кожна релігія потрібна в певний час.
Язичництво свою роль віджило. Як і часи релігійного фанатизму.
Але всі релігії грунтуються на фундаменті інших.
  • 0

#104 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 15.12.2009 – 17:53

Цитата

name='King Oni' post='551116' date='15.12.2009 17:01']
Кожна релігія потрібна в певний час.

Кому потрібна ?

Цитата

Язичництво свою роль віджило. Як і часи релігійного фанатизму.

Віджила соха, шановний. А Віра Предків наших щось уже тисячу років, а ніяк не відживає. І навіть навпаки : як тільки ми самовизначились як держава, нація, так відразу віра почала відновлюватись. Що є - закономірним.

Цитата

Але всі релігії грунтуються на фундаменті інших.

Релігії, до сьогоднішнього дня грунтувались на світогляді, на сприйнятті навколишнього світу конкретними племенами-народами. І поскільки природньо це різні світогляди, то і релігії відрізнялись.
А Ви про який фундамент прорекли ? Може ось про цей (як прогресивний?):

"..і сказав Господь..."і іж, як ячмінні коржі, і випікай їх на очах їх, на людському калі... Тоді сказав я (Ієзекіль): "о, Господи Боже ! душа моя ніколи не осквернялась, і мертвечини і розірваного звірем я не їв від юності моєї і донині; і ніяке нечисте м"ясо не входило у вуста мої. І сказав Він мені : Я дозволяю тобі, замість людського калу, коров"ячий помет, і на ньому готуй хліб свій"...
Зазначу, що цей спосіб виховання був застосований не до якоїсь там людини падшої, навпаки, до одного з тих, хто був уповноважений Господом нести слово Боже в народ. Християнська церква називає його одним із Великих Пророків.

Чи може Ви про оцей фундамент :

Вступ до історії України”, виданому у 2005 році і рекомендованому Міністерством Освіти і Науки України зазначено: „У 988 році князь приймає хрещення. Він велів охрестити 12-х своїх синів. За синами були похрещені бояри. Після того, як повідомляє в „Повісті минулих літ” Нестор Літописець, послав князь гінців по місту і наказав, щоб уранці всі кияни прийшли до Дніпра. Хто не з`явиться – буде ворогом князя. Вранці Володимир із священиками підійшли до річки. Народу зібралося сила-силенна. Усім було наказано зайти у воду. Одні стояли у воді по шию, інші – по груди. Діти – біля берега. Немовлят тримали на руках дорослі. Священики стояли при березі на дошках і читали молитви, необхідні при хрещенні. Вони давали нові імена людям і веліли тричі занурюватися у воду. Після завершення церемонії всім новохрещеним одягли хрести. Потім звелів Володимир поскидати із Святилищ зображення всіх слов`янських богів. Перуна наказав прив`язати до кінського хвоста, волочити до Дніпра і бити палицями, а потім кинути у річку. Люди плакали за старими богами, але корилися княжій волі, оскільки кожен із них пам`ятав слова володаря перед хрещенням. Поступово і важко приживалася на Русі нова віра”.

Повідомлення відредагував Безбожник: 15.12.2009 – 17:54

• 0

#105 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень

Відправлено 15.12.2009 – 20:08

Перегляд дописуБезбожник (15.12.2009 17:53) писав:

Кому потрібна ?

[/b]
Смішна Ви людина.
Країні потрібна була релігія для визнання. Людям важко перейти з чогось на щось принципіально інше, це зрозуміло.
Релігія - це політика, що використовує ефемерні поняття.
Як політика дає поштовх до розвитку соціуму, так і релігія дає поштовх для розвитку людини. Якщо довго не змінювати внутрішній світ, він перестане розвиватись. Сподіваюсь, Ви це усвідомлюєте.

Тепер до другого.
Зруйнували фортецю, а на її місці побудували палац. Фундамент залишився, бо він гарний і міцний.
Через декілька років деякі хочуть відновити фортецю, але більшість хочуть залишити палац.
Що залишили б Ви?
  • 0

#106 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 09:43

Моє антагонізування з християнством показує не те, що Ви написали, а те, що я не жидівський гой-раб по своєму світогляду. Це, по-перше.
А по-друге, мені було б цікаво побачити тут Вашу думку щодо світогляду українця через призму єврея. Тобто, я хочу побачити Ваш світогляд, Богуславе.
якщо б я хотів сказати , що я не раб, я б так і сказав :happy1:, а ви переходите на ообистості інших людей і демонструєте свою слабкість і невпевненість.
"Бог є любов" оце і є основа християнства і мій світогляд. і щоб знайти Бога треба добре покопирсатися в собі. ви мене своїми примітивними штучками не підловите, я вільна людина і вірю в Бога так як розумію, це може не подобатись БУДЬ-КОМУ, мені начхати.

Цитата

Запевняю Вас, Богуславе, що через надцять років, нащадки Вашого власного Роду бачитимуть у Вашому сьогоднішньому світогляді "красиве, романтичне, але примітивне". От мені цікаво, Вам хотілось би, щоб по такій причині вони відмовились від спорідненості з Вашим світоглядом а взамін прийняли світогляд якого небудь бушмена, котрий ніколи ніде не працював і не вчився ? Зате, той бушмен візьме та й ляпне : "Я і отець - одно". А після цієї крилатої фрази, Вас змусять прийняти це як істину. Але Ви уже маєте віру, тому відмовляєтесь. А Вас за таке - на кол. Або втоплять у Дніпрі. І от тим Вашим нащадкам це відомо, а вони все рівно ....бушмена. Подобається, Богуславе ??? Чи Ви думаєте, що сАме на Вас історія зупинилась і нічого не зміниться ?
нехай мої нащадки вірять як завгодно, лиш би в Добро. а релігія пращурів для наступних поколінь завжди виглядає красивою і примітивною, адже релігія це адаптування віри до рівня світогляду людини і вона еволюціонує разом зі світоглядом. мої предки вірили в Перуна, це добре, так вони пізнавали Бога. я пізнаю по-своєму, мої нащадки, можливо, пізнаватимуть по-своєму, які проблеми?
  • 0

#107 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 11:00

Жертви християнства не принесені в жертву ? Чи як ?
Узагалі-то ні. Іісус Христос хіба сам себе прийшов, але інших жертвоприношень не було. Хоча жертви були, ібо жертви завжди є, тіко їх ніхто нікуди не ніс навмисне. Ви де у Християнстві чули від священика "давайте пренесемо Богу в жертву живу істоту"? Ніде. Ба, навіть і моральних жертв у Християнстві ніхто не приносить.
Є лише подяка aka Євхаристія.

А куди вони ті жертви принесені, ЗАВе ?
Дуже цікаво, а куди приносяться жертви мирного населення на війні?.. Чи кому? Ви ж знаєте - а ну, кажіть!
p.s. От Безбожника вставляє куриво - патякає про Християнство всюди, де й не слід навіть, скоро за межі розділу Релігія вийде, точно! Гиги.
  • 0

#108 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 16.12.2009 – 11:19

Перегляд дописуБогуслав (16.12.2009 09:43) писав:

нехай мої нащадки вірять як завгодно, лиш би в Добро. а релігія пращурів для наступних поколінь завжди виглядає красивою і примітивною, адже релігія це адаптування віри до рівня світогляду людини і вона еволюціонує разом зі світоглядом. мої предки вірили в Перуна, це добре, так вони пізнавали Бога. я пізнаю по-своєму, мої нащадки, можливо, пізнаватимуть по-своєму, які проблеми?

Ви вважаєте, що наши пращури загубивши Перуна разом з національними традиціями і незалежністю є вашою еволюцією пізнання бога по чужорідному шаблону?

І вважаєте, що якщо ваші нащадки забудуть вас і будуть себе вважати папуасами з вірою в Джона Фрума, то це теж вас не колишить?
  • 0

#109 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 11:47

Перегляд дописуOdonacer (16.12.2009 11:19) писав:

Ви вважаєте, що наши пращури загубивши Перуна разом з національними традиціями і незалежністю є вашою еволюцією пізнання бога по чужорідному шаблону?
про які традиції ви говорите? я шаную українські традиції, намагаюсь їх дотримуватись. а дайте відповідь чесно, не зплигуючи з питання: перечисліть бодай 5 традицій, які я на вашу думку мав би дотримуватись, як українець, тільки без відмазок.
для пізнання Бога немає національностей і шаблонів, про які ви говорите, ви розумієте що це сфери, які не порівнюються.

Цитата

І вважаєте, що якщо ваші нащадки забудуть вас і будуть себе вважати папуасами з вірою в Джона Фрума, то це теж вас не колишить?
давайте без фантазій. віра в Джона Фрума це рівень світогляду папуасів і це унікальний випадок.
  • 0

#110 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 12:22

Перегляд дописуБогуслав (16.12.2009 11:47) писав:

про які традиції ви говорите? я шаную українські традиції, намагаюсь їх дотримуватись. а дайте відповідь чесно, не зплигуючи з питання: перечисліть бодай 5 традицій, які я на вашу думку мав би дотримуватись, як українець, тільки без відмазок.
для пізнання Бога немає національностей і шаблонів, про які ви говорите, ви розумієте що це сфери, які не порівнюються.

Я ж про то і кажу, що для вас сфера національності і бога це різне.
Для вас бог це десь там. То про яке пізнання бога ви кажете, якщо він у вас далеко і до вашого життя на землі, яка вас годує він відношення не має. Не має він відношення ні до чого, серед кого ви живете і завдяки. То зрозуміло, що традицій для вас в душі не існує, тай бог десь далеко і тоді про що говорити?

Перегляд дописуБогуслав (16.12.2009 11:47) писав:

давайте без фантазій. віра в Джона Фрума це рівень світогляду папуасів і це унікальний випадок.

Бачите, ви не байдужі до віри своїх нащадків. Щось в вас ще дихає і тіпаєця, а вониж, ті нащадки, можуть вважати свою віру еволюцією світогляду, а ваш світогляд примитивом.

Повідомлення відредагував Odonacer: 16.12.2009 – 12:23

• 0

#111 Kapitoshka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 74 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Україна, Запоріжжя

Відправлено 16.12.2009 – 13:00

King Oni
Вибачте, але язичництво - це не релігія. Це стиль життя. І, до речі, "язичництво" - це образливо слово, яким називають лише віру слов'ян. Ацтеки, майя, значить, не язичники, так?

Окей, суперечка про "поганьску" віру і християнство може тривати вічно. Кожен сам обирає, у що вірити. Бо можна обрати собі Бога, історію і національність... Але інший менталітет не може обрати ніхто. А християнство - не є підвалиною українського (слов'янського) менталітету.

Ластiвочка Ви пишете:

Цитата

Напбагато важливіше навчитись мирно співіснувати. І не ганити чуже для тебе, а коректно і ввічливо розповідати про своє
Я ніколи не ганила християн і християнство (мені всеодно, чесно, це Конституційне право кожної людини - вірити, у що заманеться). А от відносно "мирно"... Статистика - річ вперта. І ця вперта річ вперто каже, що не раз християнами чинилися випадки вандалізму відносно РУН-вірських ідолів (Перуна зокрема). В той час як жоден РУН-вірець собі такого не дозволяв.
І що тут казати про "мирно"?

Але кожен зостанеться при своїй думці в будь-якому випадку.
  • 0

#112 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 13:24

Перегляд дописуOdonacer (16.12.2009 12:22) писав:

А має бути одне?

То зрозуміло, що традицій для вас в душі не існує, тай бог десь далеко і тоді про що говорити?
Нічого не зрозуміло: як це традиції існуватимуть у душі?
  • 0

#113 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 13:25

Для вас бог це десь там. То про яке пізнання бога ви кажете, якщо він у вас далеко і до вашого життя на землі, яка вас годує він відношення не має. Не має він відношення ні до чого, серед кого ви живете і завдяки. То зрозуміло, що традицій для вас в душі не існує, тай бог десь далеко і тоді про що говорити?
звичайно, національнысть і Бог це різне. навіть незважаючи на те, що євреї в Біблії вказуються як обраний Богом народ. вони не християни і шукають Бога по-своєму.
Бог не десь там, він безпосередньо тут: в нас і навколо нас. Бог є в нас і ми є в Бозі - це постулат християнства (і не тільки християнства). дивно, коли людина заявляє що є і чого немає в душі іншої людини. я сам своєї душі незнаю, а вам це яким чином відкрилось?

то ви перечислите мені традиції, що я так нахабно не дотримуюсь? чи ви самі їх не знаєте?

Цитата

Бачите, ви не байдужі до віри своїх нащадків. Щось в вас ще дихає і тіпаєця, а вониж, ті нащадки, можуть вважати свою віру еволюцією світогляду, а ваш світогляд примитивом.
звичайно, і вважатимуть і це нормально. буду безмежно радий, якщо мої нащадки будуть розумніші і з ширшим світоглядом ніж у мене. але якщо залишитись на рівні Перуна то прогресу не буде.
  • 0

#114 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 13:38

Перегляд дописуKapitoshka (16.12.2009 13:00) писав:

Вибачте, але язичництво - це не релігія. Це стиль життя.
Афіґєть!
Всі решта релігій - теж стиль життя. Розділ ліквідувати, теми пренести до Балачки. Хоча який тоді сенс у темах, адже відомо - про смаки /до котрих належить і стиль життя/ не сперечаються.

І, до речі, "язичництво" - це образливо слово, яким називають лише віру слов'ян. Ацтеки, майя, значить, не язичники, так?
Та не вже!
"ЯЗИЧЕСТВО, -а, с. Загальне позначення дохристиянських політеїстичних релігій на відміну від монотеїстичних (християнства, магометанства і т. ін.)"

Окей, суперечка про "поганьску" віру і християнство може тривати вічно.
Я щось не бачу, щоби християни заперечували язичество; натомість, це язичники повсякчас заперечують Християнство, причому нахабно й брехливо, що обурює.

А християнство - не є підвалиною українського (слов'янського) менталітету.
А що є підвалиною? І як тая підвалина виглядає?

Ластiвочка Ви пишете:
Я ніколи не ганила християн і християнство (мені всеодно, чесно, це Конституційне право кожної людини - вірити, у що заманеться). А от відносно "мирно"... Статистика - річ вперта. І ця вперта річ вперто каже, що не раз християнами чинилися випадки вандалізму відносно РУН-вірських ідолів (Перуна зокрема). В той час як жоден РУН-вірець собі такого не дозволяв.
І що тут казати про "мирно"?
Це лише через те, що РУН-вірців мало і вони надто ідейні, а християн багато, й частина їх уже встигла заблукати.
  • 0

#115 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 16:40

Перегляд дописуБезбожник (16.12.2009 13:55) писав:

То "НІ" чи таки "узагалі" ?
Мо Вам нагадати з чого почав свою діяльність єгова тільки но з"явившись в тілі "младєнца Емануіла"? З масового жертвоприношення. Було вирізано тисячі невинних немовлят. В момент.
А, то ви нам намагаєтеся пояснити, що це все жидомасонська змова, і що Ірод, який немовлят нищив, це такий собі шпигун, який натхненно втілював у життя підступний план жидів під таємною назвою "Іісус Христос"? Так би прямо й казали, а то все ухиляєтеся, й ухиляєтеся.

ЗАВе, не задавайте мені дитячих питань. Кожен школяр Вам пояснить, що жертви війни так і називаються : жертви війни. Можуть бути певні конкретні речі. Наприклад : жертва автокатастрофи. Або (про війну) жертви фашизму. Згідно цього, люди, котрі були знищені християнською церквою так і називаються : жертви християнскої церкви.
Запитую вдруге: куди і кому приносяться (!) жертви мирного населення під час військових дій?

Нагадаю Вам ЗАВе як захиснику оної, що згідно з догм, вся діяльність церкви від імені бога і для бога.
В цьому сенсі, я і відповів на питання Ваше ЗАВе питання : "Ви де у Християнстві чули від священика "давайте пренесемо Богу в жертву живу істоту"? Он їх тих істот скільки після слів священників!
Так де-де ви чули про жертвоприношення від християнина? Щось не зрозумі я, поясніть, будь ласка, докладніше.
  • 0

#116 Kapitoshka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 74 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Україна, Запоріжжя

Відправлено 16.12.2009 – 16:45

zav
Може, ви і не бачили, що християни заперечують язичництво. А от я бачила. І не раз. "На постой", як кажуть в народі.
  • 0

#117 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 18:07

Перегляд дописуБогуслав (16.12.2009 17:45) писав:

на кожне моє слово ви відповідаєте образами чи агресією, мене це не зачіпає, але це неуможливлює дискусію.

Будьласка, приведіть приклади образ.
Нагадую.
Тема "Язичництво на Русі"
В вашому дописі були нарікання на примітивизм язичництва і що все це в вас еволюціонувало мабуть по-своєму.

На це я хотів зрозуміти в що у вас релігія пращурів еволюціонувала, якщо ви тільки про Перуна і чули.
Я миролюбно запитав

Ви почали одразу псіхувати не взмозі спокійно відповісти.

Вас образило те, що я вас чужовіром назвав? Так на рідновіра ви не тягнете аж няк, ви і є чужовір, бо віра в вас дійсно чужа і я вам пояснив чому. І тому, що ви там ображаєтесь і самі цим не пишаєтесь, то хто вам цього завинив.

Але якщо це вас так дратує, то особисто у вас я не буду більше нічого питати.
Пробачте що занепокоїв вас так зненацька.

Повідомлення відредагував Odonacer: 16.12.2009 – 18:19

• 0

#118 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 16.12.2009 – 18:54

Перегляд дописуБогуслав (15.12.2009 14:10) писав:

міфологію давніх греків знає увесь світ, але сучасні греки не будують храми Зевсу і не приносять жертви Марсу. ви пропонуєте вірити в русалок, чугайстрів і Перуна? це міфи, красива казка, її треба знати, задля загального розвитку, але не більше.
Цікавий момент. Дійсно, вірити в казку важко, але ж з іншого боку в якості альтернативи нам пропонують вірити в дядечка, котрий ходив по воді, повертав сліпим зір одним доторком руки й нагодував величезний натовп п'ятьма рибинами. Якщо вибирати з-поміж цих двох казок, то я скоріше виберу чугайстрів з русалками - з однієї тої причини, що вони рідніші. Хоча це умовно, звісно... Наразі з точки зору логіки й раціоналізму доцільніше вірити Дарвіну, а не тим, хто його заперечує. Втім, це вже інша тема.

Але є ще інший момент. Кожна байка, як ви знаєте, складається з двох частин: розповіді про подію і моралі. Міфи - це не тільки розповідь, у яку можна вірити чи не вірити, це ще й така собі завуальована "інструкція", чи "кодекс правил". У міфах давніх греків говориться про те, що трапляється з людьми, коли вони так чи інакше поводяться одне з одним чи зі своїми богами. З чого напрошується висновки про "що таке добре і що таке погано". Аналогічно - з міфами язичницькими, християнськими, юдейськими, індуськими тощо. Так от цей "кодекс правил", закладений в міфології, набуває широкого розповсюдження - в деяких країнах його вивчають у школах, подають дітям як етичні норми... (Про ісламські країни скромно мовчу :happy1: ) Питання: чиї морально-етичні "інструкції" нам доцільніше вивчати, написані нашими предками чи предками інших народів?

ПиСи. Пташко, я знаю, що тебе заморська етика не зіпсувала, але ти скорше приємний виняток, а не типовий приклад. :cool1:
  • 0

#119 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 20:11

Перегляд дописуOdonacer (16.12.2009 18:07) писав:

[u]Ви вважаєте, що наши пращури загубивши Перуна разом з національними традиціями і незалежністю є вашою еволюцією пізнання бога по чужорідному шаблону?
Вам узагалі відомо, коли нації з'явилися і звідки саме?
  • 0

#120 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень

Відправлено 16.12.2009 – 20:45

King Oni: Почистив.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1