Перейти до вмісту

Про покращення форумних відносин.


Повідомлень в темі: 262

Опитування: Пропозиції змін в Теревенях (114 користувачів проголосувало)

Потрібно відновити Суд?

 1. так (70 голосів [61.40%])

  Процент голосів: 61.40%

 2. ні (44 голосів [38.60%])

  Процент голосів: 38.60%

Запровадити розділ критики?

 1. так (80 голосів [70.18%])

  Процент голосів: 70.18%

 2. ні (34 голосів [29.82%])

  Процент голосів: 29.82%

Флейм. флуд і оффтоп - прийнятні речі?

 1. інколи мають бути))) (79 голосів [69.30%])

  Процент голосів: 69.30%

 2. неприпустимі (35 голосів [30.70%])

  Процент голосів: 30.70%

Голосувати

#1 Sergiy_K

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6889 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:штори

Відправлено 15.06.2008 – 06:42

 • 262
Щоб покращити форумних відносини треба зробити так, щоб людям не хотілося їх погіршувати. ;) Ну електроди користувачам в центри задоволення мозку ми провести не можемо, зате можна подивитись де і з яких причин виникає найбільше конфліктів.

Основна дилема: є користувачі, яким потрібно строго змістовний стиль спілкування, а друга група і їх більшість не проти заходити в теми і ненапряжно офтопити, флеймити і т.п., релаксуватись по-всякому (перетворювати на "мультичат", як казав здається Сварус). Формат форуму явно заточений під перших, але я не бачу підстав відноситись до одних як до "білих людей", а до решти як до наволочі з якою "розмова має бути короткою". :) Якщо це приносить комусь користь - то чому ні? Те ж саме і з троллінгом (провокуванням): інколи людину потрібно зачепити щоб вона почала "ворушити звивинами", активніше долучалась до дискусії, жвава суперечка оживляє теми, приваблює інших. Флуд видалятись повинен, нема й мови, але в нас (як і на багатьох форумах) "видалення флуду" є досить маніпулятивним поняттям, до "флуду" зараховують і флейм (частіше всього незлобивий) і оффтоп.

Цей конфлікт інтересів можна вирішити суто технологічними засобами: ввести два режими відображення теми, ніби в два потоки. В першому - чистий "інтоп", всі дописи які мало відповідають темі, є її побічними відгалуженнями маркуються модератором і в першому потоці не відображаються ("злісний" оффтоп - ніяк не пов"язане з темою і попередніми дописами звісно має видалятись). Проте вони зберігаються в "другому потоці". Користувач може перемикати між "повним" і "чистим" режимом відображення теми (зараз всі пересідають на широкоекранні монітори так що навіть паралельно в дві колонки можна запустити).

Нині це технічно неможливо, потрібно переписувати код двигунця форуму, я не знаю хто б таким зайнявся, крім тих хто його реально пише. Тому доводиться лише надіятись на адміністративні методи.

Запити в людей різні і очікування від спілкування також. Комусь затісні рамки текстового спілкування, порізаного на вузькі теми, хтось прийшов на Теревені з інших форумів де були свої порядки: набір заборонених тем, поглядів, інший етикет, відмінна схема диференціації по темам і структура розділів. Технічні можливості та інтерфейс також різняться, що вносить додаткові труднощі. Мені подобається на Теревенях відсутність ідеологічної заангажованості, декларується (інше питання як цей принцип в конкретних ситуаціях дотримується), що дозволено все що не заборонено законодавством. Також відсутня надмірна зарегульованість правил, порівнюючи з форумами де на кожен розділ є купа окремих правил (а отже своя незалежна політика і "політика" :ggggg: ); новому користувачу є сенс звертатись до тексту Правил лише коли його штрафують. Можливо доцільним є створення невеликого FAQ чи overview, яке б надсилалось новозареєстрованим користувачам. Освоєння всіх фунцій форуму методом "наукового тику пальців в розетку" (знаю по собі) займає тривалий час. А так на першочергові для комфорту новачка питання була б відповідь, ссилки на відповідні месаги в Житті порталу(бо хто буде в перші дні перечитувати всі ті дискусії?) або сторінки документації форуму, наприклад "як швидко зв"язатись з модером?". Звісно можливості двигунців типу vBulletin чи нашого IP.Board доволі стандартизовані, але такий попс "чого я не можу змінити репу?" - вічний, модери мають знати багато іншого. "Людські" поради як користуватись пошуком (щоб наприклад не дублювати тем) теж були б доречними. Можна під цей проект створити тему "У що ви довго не могли\не можете "в'їхати" на Теревенях?" :)

Стосовно модерації. Я дотримуюсь думки, що найкращим є розумно реалізований демократичний режим, далі диктатура, найгірша охлократія.
Не знаю як там формалізовані стосунки між модераторами, супермодераторами і адмінами. В правилах зазначене існування Посадової інструкції модератора. Щоб користувачі розуміли "як працює система" вона повинна бути оприлюднена. В правилах написано, що "модератор визнає над собою керівництво в особі адміністраторів", неявно це означає, що діяльність модератора є суто індивідуальною працею, область компетенції модератора обмежена окремими розділами, а супермодератор нічим не вище простого модератора, а лише має ширше поле діяльності. Реальна ситуація зовсім інша. Супери вважають себе босами, "старі" модери втирають "новим", що ті мають "грати в їх команді" по встановленим ними правилах. Боротьба за вплив призвела до появи "клановості", суб"єктивізму при прийняті тих чи інших рішень і відстоювання групових інтересів. Все це не має нічого спільного ні з духом правил ні з турботою про форум. Це можна прибрати одним махом: зняти з посад всіх призначених до 2008 року модераторів. Але немає сумніву що всі ці ганебні відносини з часом встановляться і в оновленому колективі модераторів. Я вважаю необхідно знищити ієрархічні стосунки модераторів та супермодераторів. Звісно адмінам дуже зручно призначити себі заступників на форумі, але коли одна й та ж людина і модерує і вирішує чи правильно модерують інші, то конфлікти між модераторами неминучі. З часом вони накопичуються і переростають у ворожнечу. Відносини користувачів і модераторів є за своєю природою потенційно конфліктні, але коли модери - люди, які мають вирішувати проблеми, самі їх і створюють - така система нікуди не годиться! Звісно модератор теж може виступати в ролі простого користувача, але принаймі чисто модераторські тертя бажано звести до мінімуму. Мабуть вирішення конфліктних ситуацій між модерами має бути виключно компетенцією адмінів. Але є резон в тому, щоб був відновлений Суд в тому вигляді, в якому він існував раніше в розділі Скарги. В ньому також можна вирішувати модераторські суперечки.
Якість модерування визначається компетентністю модерів. Форум дуже залежний від того, наскільки мудро робиться відбір людей на ці посади. Як би досконало не була організована схема модерування, але вона мало чим зарадить при перебуванні на посадах неадекватних персонажів. Відповідальність за це можна почати поступово передавати від адміністрації до простих користувачів. Наприклад, зробити виборними одну чи дві посади супермодераторів, вибирати 1-го чи 2-ох суддів (з трьох). Термін перебування на посаді - півроку-рік. Виборцем може вважатись будь-який зареєстрований користувач, в якого є більше певної кількості дописів і/або який перебуває на форумі більше певного часу (конкретно скільки потрібно обговорити).

Стосовно публічності. Існування закритого модераторського розділу - нонсенс. Чого, питається, приховувати порядному модератору від решти користувачів? Нехай там мають право дописувати лише модери, а читати - всі зареєстровані! Так принаймі хоч одна ланка лицемірного ланцюжка "думаю одне - роблю друге - в приват пишу третє - в закриту модерську четверте - в загальнодоступні теми п"яте" буде скасовано.
Далі, інколи теми видаляються в Смітник бо вони модеру "не сподобались", навіть якщо ну ніяких грубих порушень там немає, він може "уповаючи" на п.4.6 заявити "а все-таки вона флудова - такому не місце на нашому славному форумі". "Повна флудовість" цілої теми - вкрай неоднозначне твердження, якщо навіть після видалення в Смітник тема обростає десятками дописів, то, на мою думку, такій темі щонайменше місце в Іграх. Інколи теми видаляються з мотивацією "на прохання автора". З яких це пір автор став власником теми і вирішує долю дописів (які не порушують правила) решти користувачів в темі? Таке ніяк Правилами не передбачено і доречі може бути лазівкою для різного роду надуживань як з боку користувачів так і модераторів.
Якщо модератор в останньому дописі не обгрунтував пунктом правил причину видалення, то, на прохання користувача в темі або в приват, він зобов"язаний повернути її в нормальний розділ.

Правило "Заклики до змін існуючого ладу та їєрархії на Теревенях караються баном на тиждень, при повторному порушенні бан на місяць" є прямо шкідливим для форуму. Уявімо собі, що в модератора трапився неочікуваний приступ мізантропії, в пориві якого він почне безпідставно видаляти та банити направо і наліво. Пильного користувача, якого той неадекват обурить і який почне негайно привертати увагу до таких неподобств на форумі, будь-який модератор просто зобов"язаний забанити на тиждень, щоб не порушував ладу. Всьо правильно: модер як і годиться робить свою справу, а ти, індєєц, не суй нос в не свой вапрос. :)
Коротше, те правило потрібно відмінити і, навпаки, запровадити спеціальний критичний підрозділ в Житті порталу, де люди в коректній та конструктивній формі будуть висловлюватись стосовно будь-яких негативних явищ на сайті пов"язаних з діяльністю чи бездіяльністю адміністрації, вноситимуть пропозиції стовно їх подолання та вдосконалення форумних відносин. Також там повинна бути постійно діюча тема в якій будуть обговорюватись пропозиції змін до Правил. А ще - можливість формування колективних петицій користувачів до адміністрації. Минулий досвід показує, що такі флеймонебезпечні теми частенько перетворювались на срач, але ж можна ввести там посилені покарання (тільки у формі попереджень, а не банів :P ) за особисті образи та флуд! За порядком слідкуватиме окремий модератор (який модеруватиме лише в тому розділі), а у разі якщо буде відновлено Суд - судді.

Зараз незгідні з рішеннями модерів звертаються до адмінів. Якщо модератор явно накосячив, то цілком ймовірне рішення на користь користувача, але в сумнівних ситуаціях адміністратори майже завжди стають на бік модера, не надто вникаючи в суть справи. І що лишається користувачеві, який почувається несправедливо скривдженим і зазнає ставлення до себе як до набридливого комара, а не як до людини? Лише створювати безглузді донкіхотські теми, які абсолютно ніякої користі не принесуть ні форуму ні самому користувачеві! Тому відновлення Суду є дуже бажаним, необхідність його створення детально обговорювалась, досвід діяльності довів доцільність його існування, а от причини зникнення - невідомі широкому загалу користувачів форуму. :)

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 15.06.2008 – 06:53


#2 Максим Стюфляєв

  Генеральний писар

 • СуперМодератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 725 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 15.06.2008 – 08:37

Ця тема - плід нашої з Сергієм розмови про необхідність покращення атмосфери на "Теревенях", пошуку порозуміння між модераторами і користувачами. Тому велике прохання до обох сторін. До модераторів : не закривати і не видаляти тему. До користувачів : поставитися до теми серйозно і конструктивно, не флудити, уникати особистих образ тощо. Запрошуємо всіх до дискусії.
 • 0

#3 Максим Стюфляєв

  Генеральний писар

 • СуперМодератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 725 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 15.06.2008 – 10:13

Тепер по суті обговорення. Щодо існування двох груп користувачів - це правда. Така суперечність реально існує. Як знайти золоту середину? Мені здається, для цього не конче запроваджувати два режими перегляду теми. То занадто складна, невідомо чи взагалі реальна процедура. Достатньо чітко поділити розділи форуму на дві половини. У першій половині "серйозні" дискусії, у другій - розваги. У "серйозних" розділах модерація жорстка, в розважальних - мінімальна. Мені здається, це був би найкращий шлях. В принципі, сьогодні частково так і є. Існує розділ "Ігри", де модерація досить м'яка. Треба тільки попрацювати над структурою. Скажімо, розділ "Кохання" міг би існувати в обох половинках форуму з окремими модераторами.

Щодо створення FAQ для новаків - підтримую. Давайте зробимо. І модерам мороки буде менше :) Можна навіть просто розмістити ці "інструкції новакам" в "Житті порталу", закріпиивши їх на горі.

Щодо ієрархії. Сергію, кажу як модератор : ви дуже перебільшуєте та драматизуєте напругу в стосунках між модераторами і контроль суперів за нашими діями. Послухати вас - просто якась банка з павуками. Можливо, я когось розчарую, але нічого такого немає. Нормальні у нас стосунки. Я тут модератор зовсім новенький. І ніхто зі "старих" мені поки нічого не "втирав". І перед суперами не звітую я за кожен свій крок. Атмосфера у нас доброзичлива. Звісно, суперечки трапляються, але це все нормально і не виходить за рамки. Все у нас ок, не хвилюйтеся за модераторів :) Посадову інструкцію модератора я читав. Можу навіть оприлюднити її тут, якщо так цікаво. Але я вас запевняю : немає там нічого такого, про що ви не знали б. Те саме щодо закритої модерської гілки. Категорично не згоден робити її відкритою. Ви розумієте, що бувають робочі ситуації, коли хочеться порадитись з колегами і не виставляти цього на загальний огляд? Думаю, розумієте. Давайте тоді ваші приватні повідомлення зробимо доступними для загального перегляду. Але знов - таки ви значення тієї гілки переоцінюєте.

Щодо тем. Згоден, що якщо модератор не може обгрунтувати видалення якоїсь теми, на вимогу користувачів її треба повертати. Цікавий офтоп теж інколи варто не видаляти, а виводити в окрему тему. Разом з тим категорично не згоден, що ціла тема не може бути флудовою. Може ще й як. От припустимо хтось у моєму розділі Українська мова створює тему про жіночу білизну. Це флуд? Однозначно. Як я буду чинити? Я його негайно видалю. Щодо прав автора теми - питання суперечливе. Створюючи тему, автор несе за неї певну відповідальність. Тому зважати на його думку варто. Інша річ, авторське право не повинно бути абсолютним.

Щодо критичного підрозділу - Сергію, згоден повністю! Затишок на "Теревенях" - наша спільна справа і дискусія щодо форумних проблем повинна бути. Мені навіть здається, що створення такого розділу чинним правилам зовсім не суперечить. Гадаю, пункт про "зміну існуючого ладу" запроваджувався саме для боротьби з отим, даруйте, "срачем". Ви ж, Сергію, самі визнаєте, що такі теми часто деструктивні і лише загострюють ситуацію. Тобто розділ зробити можна, але тільки з дуже жорсткою модерацію. Можливо, з двома модераторами. Інакше - труба.
 • 0

#4 KykyRyDZA

  Писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 498 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 15.06.2008 – 10:21

Sergiy_K і Максим Стюфляєв зараз вас буде забанено на тиждень за "Заклики до змін існуючого ладу та їєрархії на Теревенях"
Marcos: ПОПЕРЕДЖЕННЯ(за пунктом правил 2.5.2).

Не, ну попросили ж не флудити і офф-топити. ну не доходить до людей.

Повідомлення відредагував Marcos: 15.06.2008 – 10:31

 • 0

#5 Marcos

  ....

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3363 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 15.06.2008 – 10:28

Від людини яка відсиділа місяць бану та в кожному другому повідомлені має флуд та офф-топ нічого іншого не чекав. Що ж ти Серьожа про поганий модерів написав, а про користувачів поганих ні, чи наприклад про себе, коханого ? Як ти штампуєш по десять повідомлень в час і три-чотири повідомлення з десяти не мають пряме відношення до теми ? Чи про користувачів що ображають своїх опопентів під час суперечок ? Ні, ви що, такого на форумі немає.ВСЯ БІДА НА ФОРУМІ в модерах.
Тільки от чомусь нормальні люди які в житті не отримали жодного попередження мовчать і не скаржаться, а такі як ти і "дитячий садок" завжди на Теревенях розводять свою політику " як погано на форумі живеться, давайте щось змінимо".

В нашого народу звичка є така, гнати на всіх хто щось контролює або чимось керує. От навіть на модераторів на форумі і то гонять. Серьожа якусь там супер корупційну і диктаторську атмосферу серед модерів на форумі вигадав.

А які притензії до адміністрації ? Вони утримують форум за свої гроші, тому вони мають право робити з ним те що хочуть, а твої " супер ідеї" їм можуть бути до одного місця. Ну а те що ти власників форуму називаєш " Одмінське кодло" ще раз свідчить про те що ти просто загрався, Серьожа....Адміністрація нікому нічого не повинна, тим більше тобі. Мрій далі, мрійнник
 • 0

#6 DarkSun

  тут написана якась тупа фігня

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 752 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Мукачево

Відправлено 15.06.2008 – 10:29

Максим Стюфляєв, гм, цікаво. Тільки що, одну і ту ж тему дублювати у різних роздалах?
FAQ для новачків, здається був створений Макросом (мож то був хтось інший вже забув)в розділі гумор, і прикол в тому, шо деякі користувачі його дотримуються))

Sergiy_K, дивися, зарра і тебе забанть за заклики до змін існуючого ладу:)
Просто має бути баланс між розвагами і корисними дописами. Просто перше дуколи переходить рамки допустимості.
 • 0

#7 KykyRyDZA

  Писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 498 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 15.06.2008 – 10:35

Marcos чому ж ти не забанив Sergiy_K і Максим Стюфляєв за "Заклики до змін існуючого ладу та їєрархії на Теревенях"?!

БобриКа за таке ти відразу забанив не вагаючись!

так що це за дискримінація така?
або бань й їх або рохбань БобриКа - бо це ніщо інше як не справедливість!!!


щодо самої темки, то хочу сказати що якраз для "Про покращення форумних відносин" треба забрати ту саму несправедливість - або баним усіх за порушення або забираємо цей пунктик правил.

+10 попередження. Обговогення дій модераторів. bamik
 • 0

#8 Marcos

  ....

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3363 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 15.06.2008 – 10:54

Перегляд дописуKykyRyDZA (15.06.2008 12:35) писав:

Marcos чому ж ти не забанив Sergiy_K і Максим Стюфляєв за "Заклики до змін існуючого ладу та їєрархії на Теревенях"?!

БобриКа за таке ти відразу забанив не вагаючись!

так що це за дискримінація така?
або бань й їх або рохбань БобриКа - бо це ніщо інше як не справедливість!!!
Ну по перший шановний KykyRyDZA, в мене є до вас є таке питання ?
Чому це ви, людина яка в травні написали аж чотири повідмолення, а в квітні відписувала лише в темі про форумівку, за два дні наштампувала аж п"ять повідомлень по данній ситуації?
Так от я відповім.

Бо на Теревенях є такий вид користувачів яких хлібом не годуй, дай лише шанс влаштувати ПРОТЕСТИ, ЗАКЛИЛКАТИ ДО ЗНЯТТЯ МОДЕРІВ, АДМІНІСТРАЦІ так далі. От пан KykyRyDZA не писав, не писав, а тут така нагода піти проти "системи", то чому б це не зробити. Це ж круто, це ж молодість, дайош свободу. Пофіг шо пан не пише на форумі, але ж ТУТ ТАКЕ,
А це хіба не той пан шо відсидів бан ( місяць) коли взломав профіль іншого користувача і без дозволу розмістив там свій юзербар ?? Ще один порушник і в одночас ВЕЛИКИЙ БОРЕЦЬ ПРОТИ СИСТЕМИ.

до всіх. НАВЧИТЬСЯ НОРМАЛЬНО ВИСЛОВЛЮВАТИ СВОЇ ДУМКИ. . СерьожКа. це зробив нормально, зважено, а Бобрик як ? Ну то почитайте і порівняйте.
 • 0

#9 provodar

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 291 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Лева

Відправлено 15.06.2008 – 10:58

Та просто не існує ідеальних правил, і це відноситься не тільки до Теревень.. Звичайно, вони постійно оновлюються і удосконалюються, відповідно до виникаючих суперечностей. І, на мою думку, потрібно разом намагатись вносити якісь проправки, ліквідовуючи несправедливі рішення.

Повністю підтримую створення розділу критики.. А.. і на рахунок флуду... дійсно потрібно розширити розділ "Ігри на форумі", де б контроль був дещо меншим..
 • 0

#10 Marcos

  ....

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3363 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 15.06.2008 – 10:59

Перегляд дописуAltair (15.06.2008 12:58) писав:

Повністю підтримую створення розділу критики.. А.. і на рахунок флуду... дійсно потрібно розширити розділ "Ігри на форумі", де б контроль був дещо меншим..
а що його розширювати, в ньому і так дозволяється все крім особистих образ і матів.
 • 0

#11 provodar

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 291 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Лева

Відправлено 15.06.2008 – 11:02

Перегляд дописуMarcos (15.06.2008 11:59) писав:

а що його розширювати, в ньому і так дозволяється все крім особистих образ і матів.

Маю на увазі, не повністю поділяти Теревені на 2 категорії, в одній із яких був би суворий контроль, а в іншій, легший.... А тільки розвинути "Ігри на форумі", створити підфоруми, посортувати теми..
 • 0

#12 KykyRyDZA

  Писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 498 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 15.06.2008 – 11:04

2 Marcos я на форумі ще з 2006р. й можеш попросити адмінів логи входження на форум - я майже щодня буваю на форумі.
а відписую лише в темах де відчуваю що є необхідність щоб люди взнали мою суб’єктивну думку.

й саме тому що я буваю щодня на форумі як тільки побачив цю прикру ситуацію з Бобриком відразу попросив мінімально переглянути своє рішення й всього навсього зняти з нього той бан й обійтись хочаб попередженням бо вина просто в не коректрому вираженні одного пунктику правл а що з цього зробили.. цілу поему роздули.. це все ІМХО...

інколи замість того щоб доводити свою правоту використовуючи службове становище можна просто напросто сказати соррі.

вього навсього попросити когось з адмінів поправити цей пунктик правил тай все. а все решта в принципі нормальне - зауважень немаю. модери працюють нормально. єдине що мене турбувало й турбує це ось цей пункт правил.

й для поркащення форумних відносин пропоную його відредагувати.

Повідомлення відредагував KykyRyDZA: 15.06.2008 – 11:06

 • 0

#13 DarkSun

  тут написана якась тупа фігня

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 752 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Мукачево

Відправлено 15.06.2008 – 11:07

Уявляю собі якусь філософську тему у розділі "Ігри на форумі"
 • 0

#14 Margo

  в тихому очереті чорти плавають брасом

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 842 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 15.06.2008 – 11:25

"Ще такий ся не вродив, аби всім весіллям догодив" . Дуже доречна народна мудрість.
 • 0

#15 Pit

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 723 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 15.06.2008 – 11:34

Перегляд дописуSergiy_K (15.06.2008 07:42) писав:

Інколи теми видаляються з мотивацією "на прохання автора". З яких це пір автор став власником теми і вирішує долю дописів (які не порушують правила) решти користувачів в темі? Таке ніяк Правилами не передбачено і доречі може бути лазівкою для різного роду надуживань як з боку користувачів так і модераторів.

Минулий досвід показує, що такі флеймонебезпечні теми частенько перетворювались на срач, але ж можна ввести там посилені покарання (тільки у формі попереджень, а не банів :) ) за особисті образи та флуд! За порядком слідкуватиме окремий модератор (який модеруватиме лише в тому розділі), а у разі якщо буде відновлено Суд - судді.
Та що ви таке говорите, я ще ніразу не зустрічав теми, яку видалили за проханням автора. Дайте посилання на тему, яка видалена в смітник за проханням автора. Так, за проханням закривали. Ось вона.

Перегляд дописуSergiy_K (15.06.2008 07:42) писав:

Минулий досвід показує, що такі флеймонебезпечні теми частенько перетворювались на срач, але ж можна ввести там посилені покарання (тільки у формі попереджень, а не банів :) ) за особисті образи та флуд! За порядком слідкуватиме окремий модератор (який модеруватиме лише в тому розділі), а у разі якщо буде відновлено Суд - судді.
Знаєш, є люди, яким на попередження, м'яко кажучи, накакати. А бан - в самий раз. От NamelessOne, що, дуже зразковий користувач? Інколи приємно було мати з ним розмову, а інколи таке напише, що очі на лоба лізуть. Дуже йому попередження допомагали?


Якшо тебе так харать шадлонні питання новеньких, то відкрий тему ,,Питання, які часто задають,, або шось в тому роді.
 • 0

#16 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 15.06.2008 – 11:49

Колись ще давно пропонував зробити наступну фічу: аби користувач міг собі відзначати список видимих йому тем\розділів. Тоді він буде бачити лише їх, і при натиску на Нові дописи, теж нові дописи показувались лиш з тем, обраних користувачем. Таким чином:
 • Зменшиться кількість флуду\офтопу в темах, оскільки користувач не заходитиме в кожну тему, аби лиш подивитись що там новенького і кого б то підколоти
 • Збільшиться інформативність функції Нові дописи. Я, наприклад, використовуючи дану функцію, з 40 нових тем маю цікавість лиш до 2-3. Тоді більш "строгі" наукові\філософські теми житимуь жвавішим життям, сформується коло осіб, які в них відписуватимуть а решта, відверто кажучи лайна, просто не відображатиметься і не спамитиме сторінку Нові дописи
 • А отже вирішиться "основна дилема":

  Перегляд дописуSergiy_K (15.06.2008 07:42) писав:

  є користувачі, яким потрібно строго змістовний стиль спілкування, а друга група і їх більшість не проти заходити в теми і ненапряжно офтопити, флеймити і т.п., релаксуватись по-всякому (перетворювати на "мультичат", як казав здається Сварус). Формат форуму явно заточений під перших, але я не бачу підстав відноситись до одних як до "білих людей", а до решти як до наволочі з якою "розмова має бути короткою".
Адже вже давно не перших а других користувачів більше. Саме через таку незмістовінсть і мультичат Форум покинуло чимало хороших "змістовних" людей а Форум заполонили цицьки :)

P.S. Така фіча з видимими розділами\темами реалізована хоча б тут: _http://forum.vingrad.ru/ Дуже зручно, коли програміст на C# взагалы не бачить що твориться в гілці про Perl чи 1С, адже йому це абсолютно не потрібно! Було б дуже непогано запровадити таку систему й на Теревенях. Але, підозрюю, чергові прохання покопатися в коді двигунця наштовхнуться на відповідь типу "нема часу\пиши сам". А коли Адміністрація не в змозі або не має можливості слідкувати за технічною стороною Форуму, то й не дивно що раз-пораз виникатимуть такі теми та конфліктні ситуації.

Перегляд дописуMarcos (15.06.2008 11:28) писав:

...
Згоден.
 • 0

#17 zav

  зрадник

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9565 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 15.06.2008 – 11:59

Перегляд дописуDarkSun (15.06.2008 12:07) писав:

Уявляю собі якусь філософську тему у розділі "Ігри на форумі"
Нашо в'являти? Ось-де:
http://www.tereveni....?showtopic=1466
http://www.tereveni....showtopic=10868
http://www.tereveni....?showtopic=6448
http://www.tereveni....?showtopic=7018
http://www.tereveni....?showtopic=7535
http://www.tereveni....?showtopic=7368
http://www.tereveni....?showtopic=9963
і таке інше.
 • 0

#18 Зимова Дівчина

  Білочка-пустунка

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2069 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Київ

Відправлено 15.06.2008 – 12:00

Перегляд дописуSergiy_K (15.06.2008 07:42) писав:

Основна дилема: є користувачі, яким потрібно строго змістовний стиль спілкування, а друга група і їх більшість не проти заходити в теми і ненапряжно офтопити, флеймити і т.п., релаксуватись по-всякому (перетворювати на "мультичат", як казав здається Сварус). Формат форуму явно заточений під перших, але я не бачу підстав відноситись до одних як до "білих людей", а до решти як до наволочі з якою "розмова має бути короткою". :) Якщо це приносить комусь користь - то чому ні?
користувачів з першої "категорії" лишилось небагато. і вони здебільшого вже закинули надію на повернення до часів, коли так і було - це раз
форум ні під кого не заточений, просто це інформаційно-розважальний портал- це два. і є теми, які за сабжем не спонукають до жартів...
наприклад розділи:
Політика та Економіка
Спорт
Здоров'я, медицина
Українська мова
Історія
Освіта
Наука
Література
Філософія
Релігія
Звичаї, обряди, традиції
в цих розділах все має стосуватись теми,
а в:
Балачка
Гумор
Подорожі, події
Фільми та телебачення
Графіка, дизайн та фото
і моїй улюбленій та надгеніальній темі
Кохання
здається модерування завжди було поблажливим. хіба нецензурщину потруть та дубльовані теми об’єднають.
і щодо ваших скарг про видалення закриття і т.д. було б значно дієвіше скаржитись, наводячи реальні приклади, а не лише образи. не кожний користувач, який зайде в цю тему знає що і коли та звідки видляється

Перегляд дописуSergiy_K (15.06.2008 07:42) писав:

Зараз незгідні з рішеннями модерів звертаються до адмінів. Якщо модератор явно накосячив, то цілком ймовірне рішення на користь користувача, але в сумнівних ситуаціях адміністратори майже завжди стають на бік модера, не надто вникаючи в суть справи. І що лишається користувачеві, який почувається несправедливо скривдженим і зазнає ставлення до себе як до набридливого комара, а не як до людини? Лише створювати безглузді донкіхотські теми, які абсолютно ніякої користі не принесуть ні форуму ні самому користувачеві! Тому відновлення Суду є дуже бажаним, необхідність його створення детально обговорювалась, досвід діяльності довів доцільність його існування, а от причини зникнення - невідомі широкому загалу користувачів форуму. :)
Безглуздість суду на форумі теж дуже довго обговорювалась і зник він не просто так, а як джерело постійних срачок сварок.
щодо несправедливо скривджених...
тут практично кожний, хто отримує попередження чи мінус в репутацію вважає себе несправедливо скривдженим. з чого ви взяли, що адміністратори не вникають в суть справи? ви екстрасенс?
щодо порад новачкам є чудова тема:
http://www.tereveni....p?showtopic=503
та і багато іншого. до того ж слово Пошук окрім прямого свого призначення нічого іншого не означає.
просто кожний, прийшовши сюди, вважає, що правила не для нього...а далі пожаліють бо новенький.

Перегляд дописуKykyRyDZA (15.06.2008 12:04) писав:

2 Marcos я на форумі ще з 2006р. й можеш попросити адмінів логи входження на форум - я майже щодня буваю на форумі.
а відписую лише в темах де відчуваю що є необхідність щоб люди взнали мою суб’єктивну думку.
підримую Кукурудзу. Мала кількість дописів - це лише результат відсутності тем де б хотів/ла поділитись своєю думкою. я за два роки ледве 600 дописів набрала...а деякі за два місяці через тисячу перевалили. це не аргумент.

Перегляд дописуБогуслав (13.06.2008 15:35) писав:

Пам’ятаю колись у Ластівочки був підпис приблизного змісту: "Знаходжусь в опозиції до адміністрації" (чи модераторів). Тоді за таке не банили.
а пан не помітив, що коли бунтівники приходять до влади вони стають ще більшими тиранами, бо їх колись "ображали"))))
 • 0

#19 Максим Стюфляєв

  Генеральний писар

 • СуперМодератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 725 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 15.06.2008 – 12:08

Перегляд дописуСварус (15.06.2008 12:49) писав:

Адже вже давно не перших а других користувачів більше. Саме через таку незмістовінсть і мультичат Форум покинуло чимало хороших "змістовних" людей а Форум заполонили цицьки :)
Сварусе, згоден повністю. Це велика проблема. Даруйте, але форум поступово перетворюється на великий балаган. Це проблема, бо людям, які хочуть спілкуватися на серйозні теми, тут нема чого робити. Я тому і пропоную розділити форум на дві частини. Щоб було ясно, де можна говорити про цицьки, а де - зась. Щоб було місце для серйозних розмов, де тобі не заважатимуть! Бо такий безлад далі тривати не може! Набридло

А пропозиція з невидимими розділами мені подобається.
 • 0

#20 Marcos

  ....

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3363 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 15.06.2008 – 12:19

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (15.06.2008 14:08) писав:

Я тому і пропоную розділити форум на дві частини. Щоб було ясно, де можна говорити про цицьки, а де - зась. Щоб було місце для серйозних розмов, де тобі не заважатимуть! Бо такий безлад далі тривати не може! Набридло

А пропозиція з невидимими розділами мені подобається.
а Ігри на форумі для кого створено? Чи це вже нікого не задвольняє? Треба мабуть двадцять розділів створити для флуду, щоб всі були спокійні ?
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних