Перейти до вмісту

Економіка: наука чи не зовсім.

Повідомлень в темі: 24

#21 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6012 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 21.04.2009 – 17:01

Перегляд дописуfregat (13.04.2009 00:56) писав:

якщо це і наука, то наука минуча та історична. умовиводи якої працюють лише у режимі капіталістичної виробничої та споживчої системи
Як і кожна гуманітарна наука. Зникне людство - зникнуть гуманітарні науки, у т.ч. економічна наука, яка вивчає певні відносини у суспільстві...
  • 0

#22 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 25.04.2009 – 21:44

Мене взагалі вражає така тема. "Астрологія - наука чи ні" - то я розумію, а, вибачте, ви що - не в економічній системі живете? Хіба в ній нема законів, як у фізиці? Хіба нема статистики для доведення фактів? Ви чого? Звичайно ж, є плюралізм, різні економічні школи, різні погляди на економічні процеси, але називати економіку гуманітарною наукою, це вже, вибачте, неосвіченість.
  • 0

#23 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 25.04.2009 – 21:53

Не знаю чи це наука, але предмету економіки навчати треба, дуже вже багато в ній тонкощів. Хоча ці проблеми (економічні) створили люди самі собі, то і наукою це не хочеться називати. Керували б машини світом, такого б не було.
Взагалі-то погоджуюсь з класифікацією економіки як гуманітарної науки. Маю теорію, що тип науки(предмета) визначається по тому, хто створює проблему. Якщо люди, то -- гуманітарна, якщо природа -- то виробнича.
  • 0

#24 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6012 повідомлень

Відправлено 27.04.2009 – 10:35

Економічних законів не виникає серед тварин... Хоча деякі елементи того є наприклад у симбіозі... Але це не на сонові свідомого рішення організму...
  • 0

#25 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 29.04.2009 – 22:46

Перегляд дописуПанночка (25.04.2009 22:44) писав:

Мене взагалі вражає така тема. "Астрологія - наука чи ні" - то я розумію, а, вибачте, ви що - не в економічній системі живете? Хіба в ній нема законів, як у фізиці? Хіба нема статистики для доведення фактів? Ви чого? Звичайно ж, є плюралізм, різні економічні школи, різні погляди на економічні процеси, але називати економіку гуманітарною наукою, це вже, вибачте, неосвіченість.
розумієш в чому штука, є сумніви, бо наприклад нерівноважними системами з різного типу зворотніми зв"язками займається термодинаміка і статистична фізика, системами рівноважними з такими ж зворотніми зв"язками теж займається статистична фізика, чому саме фізика? бо статистику яка займалась такими системами. саме метаматичним апаратом, продвигали фізики
економіка теж використовує цей апарат, який розвинений був до неї, звичайно, в економіці розроблені всякі методи і підходи, незнаю яка частина людей з тих хто придумали ці підходи математики, але досить велика

тобто, більшість крутих економістів це просто математики, які застосовували математичний апарат то "економічних" проблем

звичайно, напевне економіка включає в себе щось типу політики, переговори, і як краще впарити, але глобаьно це всетаки математичний апарат

і щодо твого "ви що - не в економічній системі живете?", є така штука як абстракція, будьяка система цінностей що придумає людина це абстракція, комусь цінні якісь папери, хтось любить послухати гарну музику, хтось неомже жити без малосольних огірків, а хтось пісяє до гори, і каже що дощик іде, я до того, що от я особисто живу в світі, і вірю, що властивості простору інваріантні, від цього і відштовхуюсь

Перегляд дописуWeber (27.04.2009 11:35) писав:

Економічних законів не виникає серед тварин... Хоча деякі елементи того є наприклад у симбіозі... Але це не на сонові свідомого рішення організму...
свідомий вибір якось за вуха притягнутий, бо вимбіоз має жити так щоб вижити, тобто, біологи розглядають цю взаємодію зовсім з інших точок зору, а якщо треба то використають математичний апарат і кібернетику
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних