Перейти до вмісту

Корисні лінки з української мови.

Повідомлень в темі: 100

#61 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 12.01.2011 – 17:50

Перегляд дописуNeorlandina (12.01.2011 17:47) писав:

дякую, вже є. Немезіс вище вже дала посилання на нього.
Можливо, цікавлять ще якісь підручники/словники/посібники - рада допомогти.
  • 0

#62 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 12.01.2011 – 17:55

Перегляд дописуМаківка (12.01.2011 17:50) писав:

Можливо, цікавлять ще якісь підручники/словники/посібники - рада допомогти.

я вже це писала, але повторюся:

Цитата

Доречі, мені дуже дивно що ніде не знайти в електронному виді Булаховського.
це в мене криві руки і я не так шукаю чи дійсно його ніхто не сканив?
якшо шо - у мене є відфотографований у вернадці "Наголос" (розділ з тому про українську мову), у пристойній якості, пдф, звертайтеся.

і ще - може хтось підкаже матеріали з акцентології? бажано укр. мови та в електронному форматі.

• 0

#63 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 31.01.2011 – 20:49

Словник української мови онлайн

Ланка на словник ;)
  • 1

#64 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 08.02.2011 – 19:05

Перегляд дописусіренька ховрашка (8.02.2011 17:59) писав:

Окей, новачок, але най все буде в купі
і таки молодець.
  • 0

#65 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 09.02.2011 – 17:00

Перегляд дописусіренька ховрашка (9.02.2011 17:59) писав:

Словник української мови. НАН України; Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні, Київ, Наукова думка

http://rapidshare.com/files/447017265/Slov...1_1970_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017266/Slov...2_1971_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017269/Slov...3_1972_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017271/Slov...4_1973_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017273/Slov...5_1974_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017275/Slov...6_1975_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017276/Slov...7_1976_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017277/Slov...8_1977_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017279/Slov...9_1978_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017281/Slov...0_1979_OCR.djvu
http://rapidshare.com/files/447017282/Slov...1_1980_OCR.djvu

Сподіваюся все правильно зробила і тепер можна скачувати.

Якщо щось ще треба з цього списку, теж можу викласти:

» Натисніть, щоб показати спойлер - натисніть ще раз, щоб приховати... «
Українські (/Ukrainian/Dics/Uk-Uk/)
Великий тлумачний словник сучасної української мови (ВТС СУМ) 2005. Онлайнова версія - www.slovnyk.net, а також версія під Лінгво.
Етимологічний словник української мови (томи 1-4, 5)
Словник української мови. У 11т. НАН України; Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні, Київ, Наукова думка, 1970-1980 (Відскановані 1-й, 2-й, 3-й, 4-й, 5-й, 6-й, 7-й, 8-й, 9-й, 10-й та 11-й томи.)
Словарь української мови. Грінченко Б. Київ, В-во Академії Наук, 1959
Українська мова: Енциклопедія. Київ, вид-во ?Укр. енцикл.?, 2004. 2-ге вид.
Знаки української етнокультури. Словник-довідник. В. В. Жайворонок. Київ, Довіра, 2006
Словник-довідник з українського літературного слововживання. Головащук С. Київ, Наукова думка, 2004 (DOC)
Словник іншомовних слів за редакцією О. С. Мельничука, Київ, 1974 (DSL, LSD)
Чучка Павло. Прізвища закарпатських українців: Історико-етимологічний словник. Львів, Світ, 2005
Словник паронiмiв української мови. Гринчишин Д.Г., Сербенська О.А. Київ, Радянська Школа, 1986
Словник труднощів української мови
Коломієць М. П., Регушевський є. С. ?Словник фразеологічних синонімів?/під ред. Винника В. О. Київ, Радянська школа, 1988
Словники України 3.0, складається з п'яти словникових підсистем-модулів ? словозміни, транскрипції, синонімії, антонімії та фразеології. Джерело
Словник українського жаргону, укладений Лесею Ставицькою. Деталі тут
Український жарґон. Словник: Містить близько 4070 слів і понад 700 стійких словосполучень. Ставицька, Леся. Київ, Критика, 2005
Полюга Л. М. Словник синонімів української мови. Видання друге. Київ. Видавництво "Довіра" 2006 (RTF)
Полюга Л. М. Словник антонімів української мови
Калашник В. С., Колоїз Ж. В. Словник фразеологічних антонімів української мови
Українська літературна вимова і наголос: Словник-довідник. єрмоленко С.Я, Сологуб Н.М. Київ, Наукова думка, 1973
Словник фразеологізмів української мови. Ред. Винник В.О. Київ, Наукова думка, 2003 (Словники України)
Словник-довідник з культури української мови. Гринчишин Д., Капелюшний А., Сербенська О., Терлак З. Київ, Знання, 2006
Орфоепічний словник. Погрібний М.І. Київ, Радянська школа, 1986 (шкільний)
Орфоепічний словник. Погрібний М.І. Київ, Радянська школа, 1984
Карпіловська є. А. Кореневий гніздовий словник української мови: Гнізда слів з вершинами - омографічними коренями. Київ, Українська енциклопедія, 2002
Словник скорочень в українській мові. ? К., 1988
Капелюшний А.О. Стилістика й редагування: Практичний словник-довідник журналіста
Енциклопедія трипільскої цивілізації у 2х томах. Київ, 2004
Словник античної мітології. Упоряд. Козовик І.Я., Пономарів О.Д. ? Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2006.
Коваль А. П. Спочатку було Слово: Крилаті вислови біблійного походження в українській мові. Київ, Либідь, 2001
Словник іншомовних слів. Морозов С. М., Шкарапута Л. М. Київ, Наукова думка, 2000
Гуцульські говірки. Короткий словник. Відп. редактор Я. Закревська. Львів, Ін-т українознавства, 1997
Матеріали до словника буковинських говірок, випуск 2. Редкол.: Карпенко Ю.О., Лук?янюк К.М., та ін. Чернівці, 1971.
Матеріали до словника буковинських говірок, випуск 3. Редкол.: Карпенко Ю.О., Лук?янюк К.М., та ін. Чернівці, 1972.
Матеріали до словника буковинських говірок, випуск 5, 6
П. Лисенко. Словник поліських говорів. Київ, Наукова думка, 1974.
Іван Огієнко. Словник місцевих слів, у літературній мові не вживаних. Жовква, 1934
Українська діалектна лексика. Збірник наукових праць. Київ, 1987
Крилаті вислови в українській літературній мові: Афоризми, літературні цитати, образні вислови. Коваль, А. П., Коптілов, В. В. Київ, Вища школа, 1975
Знайшов - не скач, згубив - не плач. Українські прислів'я, приказки, усталені вирази
Короткий словник перифраз. Коломієць М.П., Регушевський є.С. Київ, Радянська школа, 1985
Етимологічний словник української мови: У 2-х т. Укл. Ярослав Рудницький. Вінніпеґ-Оттава, 1962-82. (1)
Словник староукраїнської мови XIV ? XV ст. У 2 т. Укл.: Д. Г. Гринчишин, У. Я. єдлінська, В. Л. Карпова, І. М. Керницький, Л. М. Полюга, Р. Й. Керста, М. Л. Худаш. К.: ?Наукова думка?, 1977-1978. (1)
Історичний словник українського язика. Під ред. є. Тимченка. К.-Х., 1930-32. (1)
Етимологічний словник літописних географічних назв Південної Русі (1)
Фразеологічний словник української мови. Ужченко, В. Д., Ужченко Д. В. Київ, Освіта, 1998
Фразеологічний словник української мови у 2 книгах. Книга 2: Налитий - Ящик. Київ, Наукова думка, 1993
Українська мова: Короткий тлумачний словник лінгвістичних термінів. єрмоленко С.Я., Бибик С.П., Тодор О.Г. Київ, Либідь, 2001
Жайворонок В. В. Велика чи мала літера? Словник-довідник. Київ, Наукова думка, 2004 || DOC
Словник епітетів української мови. Бибик, С.П., єрмоленко, С.Я., Пустовіт, Л.О. Київ, Довіра, 1998
Бибик С. П., Сюта Г. М. Словник іншомовних слів: тлумачення, словотворення та слововживання / За ред. С. Я. єрмоленко. Харків, Фоліо, 2006.
Власні імена людей: словник-довідник. Скрипник, Л.Г., Дзятківська, Н.П. Київ, Наукова думка, 2005
С. П. Левченко, Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. Словник власних імен людей (українсько-російський і російсько-український). Київ, Наукова думка, І967
Складні випадки наголошення: Словник-довідник. Головащук С.І. Київ, Либідь, 1995
Екологія українського слова. Практичний словничок-довідник. Сербенська О., Білоус М.
Миславський В. Н. Кінословник. Терміни, визначення, жаргонізми. Харків, 2006
Словник античної міфології. Козовик І. Я., Пономарів О. Д. Київ, Наукова думка, 1989, 1-е видання на літописі
Довідник українських прізвищ. Ю.К. Редько. Київ, Радянська школа, 1968
Імена та по батькові, поширені в Україні - додаток до Великого тлумачного словника, 2005 р.
Топонімічний словник України. Янко М.Т. Київ, Знання, 1998
Словник соціологічних і політологічних термінів. Астахова В.І., Даниленко В.І. та ін. Київ, Вища школа, 1993
Словник сучасного українського сленгу. Кондратюк Т. М. Харків, Фоліо, 2006
Інверсійний словник української мови. Київ, Наукова думка, 1985
Політичний словник. Київ, Головна редакція УРЕ, 1976
Номис М. Українськi приказки, прислiв?я і таке інше. Київ, Либідь, 1993
Народ скаже - як зав'яже. Українські народні прислів'я, приказки, загадки. Київ, Веселка, 1973
Іван Верхратский. Про говор галицких лемків. Львів, Наукове товариство імени Шевченка, 1902
Словник наголосів української літературної мови. Погрібний М. І. Київ, Радянська школа, 1959
Пуряєва Наталія. Словник церковно-обрядової термінології. Львів, Свічадо, 2001
Фінансовий словник. Ковальчук А. Т. Київ, Знання, 2006
Завадська В., Музиченко Я., Таланчук О., Шалак О. 100 найвідоміших образів української міфології. Київ, Орфей, 2002.
Москаленко А. А. Словник діалектизмів українських говірок Одеської області. Одеса, 1958
Аркушин Г. Словник західнополіських говірок. Том 1. Луцьк: "Вежа", 2000. Том 2
Онишкевич М. Й. Словник бойківських говірок. Частина 1. А-Н. Київ, Наукова думка, 1984., Частина 2. О-Я
Піпаш Ю.О., Галас Б.К. Матеріали до словника гуцульських говірок (Косівська Поляна і Росішка Рахівського району Закарпатської області). - Ужгород, 2005. - 266 с.
Дзендзелівський Й. О. Арго нововижницьких кожухарів на Волині // З кн.: Дзендзелівський Й. Українське і словянське мовознавство. Збірник праць. ? Львів, 1996. ? С. 245?285.
Екологія: Тлумачний словник. Мусієнко М. М. та ін. Київ, Либідь, 2005
Словник давньоукраїнської міфології. Плачинда С. Київ, Український письменник, 1993
Ткач Людмила. Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст. Частина 1: Матеріали до словника. Чернівці, Рута, 2000
Економічний словник-довідник: За ред. док. екон. наук, проф. С. В. Мочерного. Київ, Феміна, 1995
Бухгалтерський словник. За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. Житомир, Рута, 2001
Тлумачний словник української мови. Івченко А. Харків, Фоліо, 2002
Словник журналіста: Терміни, мас-медіа, постаті. - Ужгород, 2007
Малий політологічний словник. Хто є хто в європейській та американській політології
Короткий словник синонімів української мови. Деркач П. М. Київ, Радянська школа, 1960
Перши інтернетови спис словництва лемківского

Рос-укр. та укр-рос. (/Ukrainian/Dics/Ru-Uk & Uk-Ru/)
Російсько-український словник за ред. Кримського А.Е. 1-3 томи Київ, Червоний шлях, 1924-1930 || онлайнова версія || електронна версія + додатки (PDF)
Великий російсько-український словник за ред. Жайворонка В.В. Київ, Абрис, 2003
Російсько-український словник. У 3т. НАН України; Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні. Київ, Наукова думка, 1969
Українсько-російський словник. У 6 т. Ред. І. М. Кириченко. Київ, в-во Академії наук, 1953-1963: 1-й, 2-й, 3-й, 4-й, 5-й та 6-й томи
Російсько-український словник сталих виразів. Вирган І.О., Пилинська М.М. Харків, Прапор, 2002 || онлайнова версія
Російсько-український словник складної лексики. Укладач С. Караванський. 35 000 перекладів
Українсько-російський і російсько-український фразеологічний тлумачний словник. Олійник, І.С., Сидоренко М.М. Київ, Радянська школа, 1991
Російсько-український словник сталих словосполучень. Головащук С. Київ, Наукова думка, 2001 (DOC)
Великий російсько-український політехнічний словник за ред. Благовєщенського О.С. Київ, Чумацький шлях, 2002
Російсько-український словник синонімів. Башнякова Н.П., Вишневська Г.П. та ін. Київ, Освіта, 1995
І. Шелудько, Т. Садовський. Російсько-український словник технічної термінології. 1928.
Х. Полонський. Російсько-український словник природничої термінології. Державне видавництво України. 1928
Російсько-український словничок термінів природознавства і географії. Зладив К. Дубняк. 1917
Російсько-український словник термінів фізики і химії. М. Вікул. Гадяч, 1918
Словник ділової мови. Термінологія та фразеологія. (Проект) Матеріяли до української термінології та номенклату-ри. Том XVI / Уклад. М. Дорошенко, М. Станіславський, В. Страшкевич. Харків ? Київ: ДВУ, 1930
Російсько-український медичний словник професійної мови фахівців з внутрішніх хвороб (із тлумаченням термінів). Присяжнюк М. С. Київ, Академія, 1995
Сікорська З. С. Українсько-російський словотворчий словник. Київ, Освіта, 1995
Короткий російсько-український словник контрастивної лексики: Понад 7000 слів. Ленець К. В., Ставицька Л. О. Київ, Довіра, 2002
Російсько-український і українсько-російський словник: Відмінна лексика. Л. І. Мацько, О. М. Сидоренко, С. В. Шевчук. Київ, Вища школа, 1993, див. також тут
Російсько-український словник для військовиків. Бурячок А., Демський М., Якимович Б. Київ, Варта, 1995
Російсько-український словник військово-технічних термінів. Київський військовий інститут управління та зв?язку, 1994.
Російсько-український словник з інформатики та обчислювальної техніки з покажчиком українських термінів. Карачун В. Я. Київ, Рось, 1994
Російсько-український будівельний словник. В.М. Гордєєв, Р.Я. Зельцер, є.А. Кожан, Е.О. Полторацька, І.Ю. Резниченко. Київ, Укрархбудінформ, 1994
Російсько-український словник. Термінологічна лексика. Ніна Шило. Київ, Просвіта, 2004
Російсько-український математичний словник. Укладачі В. Я. Карачун, О. О. Карачун, Г. Г. Гульчук. Київ, Вища школа, 1995
Словник ділової людини (російсько-український). О. Олійник. Київ, Слов'янський клуб, 1996
Російсько-український словник фізичних термінів / Уклад.: Ю. В. Караван та ін.; За ред. О. Б. Лисковича. Київ, Вища школа, 1994
Російсько-український словник із техногенної безпеки та екології. Манець І. Г., Білецький В. С., Ященко Ю. П. Донецьк, Донбас, 2004
Іваницький, Ф. Шумлянський. Російсько-український словник. Київ, Обереги, 2006
Російсько-український тлумачний теплоенергетичний словник. За ред. Й. Мисака, М. Крука. Львів, Видавництво Національного університету ?Львівська політехніка?, 2001.
Російсько-український науково-технічний словник. Уклад. В. Перхач, Б. Кінаш. 30 000 слів. Львів, 1997
Російсько-український розмовник з озвучуванням LingvoSoft Talking PhraseBook 2006
Нечай С. Російсько - український (московсько - руський або москвинсько - русинський) медичний (лікарський) словник з іншомовними назвами. Київ, Фонд ТТ, 2000

Інші (/Ukrainian/Dics/Inshi/)
Англо-український словник. У двох томах. Склав Балла М. І. Близько 120 000 слів. Київ, Освіта, 1996
Англо-український тлумачний словник з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування
Українсько-англійський юридичний словник. Карабан В.І. Вінниця, Нова книга, 2003 - Не поширюється на прохання автора
Англо-український дипломатичний словник, вичитана txt-версія
Англо-український фразеологічний словник. Баранцев К.Т. Київ, Знання, 2005
Англійсько-український юридичний словник. Карабан В.І. Вінниця, Нова книга, 2004 - Не поширюється на прохання автора
Англо-український словник парних словосполучень. Медведєва Л.М., Дайнеко В.В. Київ, Українська енциклопедія, 1994
Англо-український бізнес словник: економіка, фінанси, банки, інвестиції, кредити
Англо-український словник з бізнесу. За редакцією Н. М. Семко. Львів, Оріяна-нова, 2006
Англо-українсько-російський словник усталених виразів. Медведєва Л.М., Медведєва Н.Ю. Київ, Укр. енциклопедія, 1992
Новий англо-український та українсько-англійський словник. В. Ф. Малишев, О. Ю. Петраковський. Xарків, Друкарський центр ?єдінорог?, 2001
English-Ukrainian Dictionary of Color Names and Color Science
Новий німецько-український і українсько-німецький словник. Малишев В.Ф., Кібенко В.А. Харків, ДИВ, 2005
Німецько-український словник лайливих слів. О. Гаврилів. Львів, Апріорі, 2005
Українсько-польський, польсько-український словник. Юрковський М., Назарук В. Київ, Школа, 2003, вичитана українсько-польська частина
Німецько-український фразеологічний словник. У 2х томах. В.І. Гаврись, О.П. Пророченко. Київ, Радянська школа, 1981
Малоруско-нїмецкий словар. У 2 т. Уложили: євгений Желеховский та Софрон Недїльский. Львів, 1886. (1)
Короткий українсько-російсько-англо-німецький словник з економіки та менеджменту. Київ, Спалах, 1996.
Англійсько-французько-німецько-український словник термінології європейського Союзу. Київ, ?К.І.С.?, 2007
Короткий англо-українсько-російський словник наукової лексики / Упорядники М. І. Балла, В. Я. Карачун, В. Г. Коряченко, Ю. З. Прохур. Київ, Грамота, 2001
Російсько-українсько-англійський військовий словник. Близько 20000 слів. Уклад.: В. Я. Карачун, І. А. Черненко, С. М. Чиж, О. О. Карачун. Київ, Техніка, 2001
Німецько-українсько-російський словник шкіргалантерейної промисловості
Словник обліково-економічних термінів. Універсальний перекладний словник. Українська, англійська, болгарська, польська, російська. За редакцією проф. Ф. Ф. Бутинця, проф. М. Добії, проф. Т. Б. Тріфонова. Житомир ЖДТУ, 2004
Японсько-український розмовник, також тут
Українсько-китайський словник
Русско-украинско-латинский словарь медицинских терминов: Биохимия, физиология, химия. М. С. Власенко, О. К. Усатенко, Ю. В. Хмелевский, В. Г. Шевчук; Под ред. В. Г. Коляденко, Ю. В. Шанина. Київ, Здоров'я, 1992. 114 с.

Інші книжки

Довідники (/Ukrainian/Books/Dovidnyky/)
Правопис-2007, DOC, видання 2000-го року
Найголовніші правила українського правопису 5(12).07.1919 (DOC)
Скорочений Правопис 1928 з книжки "Історія українського правопису" В. Німчука
Довідник з українського правопису. Ред. Вихованець І.Р. Київ, Діал, 2006
Український правопис у таблицях: Правила, винятки, приклади, коментарі. Шевелєва Л.А. Харків, Світ дитинства, 2000
Правопис - корсет мови? Фаріон І. Львів, Свічадо, 2004
Німчук В.В. Історія українського правопису: XVI-XX століття. Хрестоматія. Київ, Наукова думка, 2004.
Чак є.Д. Мандрівка в Країну слова. Київ, Веселка, 1981
Складні питання граматики та орфографії. Чак є. Д. Київ, Радянська школа, 1978
Складні випадки українського слововживання. Чак є.Д. Київ, Радянська Школа, 1969 (також DOC)
Чак є. Д. Барви нашого слова. Київ, Радянська школа, 1989 (також DOC)
Ющук І. П. Практичний довідник з української мови. Київ, Рідна мова, 1998
Проблеми становлення української термінології: Науково-методичні матеріали. За ред. проф. Л. О. Пономаренко. Житомир, 1993
Півторак Г. П. Формування і діалектна диференціація давньоруської мови: (Історико-фонетичний нарис). Київ, Наукова думка, 1988
Бибик С. П., Сюта Г. М. Ділові документи та правові папери. Харків, Фоліо, 2005
Неправильно-правильно. Довідник з українського слововживання: За матеріалами засобів масової інформації. Волощак М. Київ, Просвіта, 2003
Жовтобрюх М. А., Русанівський В. М., Скляренко В. Г. Історія української мови. Фонетика. Київ, Наукова думка, 1979
Зубков М. Сучасне українське ділове мовлення. Xарків, Торсінг, 2001
Вихованець І. Р. Частини мови в семантико-граматичному аспекті. Київ, Наукова думка, 1988
Возняк М.С. Історія української літератури. У 2 книгах: Навч.вид. Вид. 2-ге, перероб. Кн.1. Львів, Світ, 1992
Масенко Л. Мова і суспільство. Постколоніальний вимір. Київ, КМ Академія, 2004, DOC
Шевельов Ю. Українська мова в першій половині двадцятого століття (1900-1941): Стан і статус Чернівці: "Рута", 1998, також тут (DOC)
Культура української мови. Довідник. За ред. Русанівського В.М. Київ, Либідь, 1990
Українські імена і призвища. Масенко Л.Т. Київ, Знання, 1990
Жовтобрюх М. А. Нарис історії українського радянського мовознавства (1918-1941). Київ, Наукова думка, 1991.
Москаленко А. А. Українська лексика першої половини ХІХ ст. (Конспект лекцій із спецкурсу). Одеса, 1969.
Матвіяс І. Українська мова і її говори. Київ, Наукова думка, 1990
Сопоставительная грамматика русского и украинского яз?ков = Порівняльна граматика російської та української мов. Басова Г.Д. та ін. Київ, Наукова думка, 2003
Іван Огієнко (Митрополит Іларіон). Історія української літературної мови. Упоряд., авт. іст.-біогр. нарису та приміт. М. С. Тимошик. ? Київ: Наша культура і наука, 2001. 440 с.
М. Максимович. Исторія древней русской словесности. Том 1. Київ, 1839
S. Smal-Stockyj. Ruthenische Grammatik. Berlin und Leipzig, 1913.
С. Смаль-Стоцький. Я. Рудницький. Завдання слов'янської філології й українська славістика. Авґсбурґ, 1948
К. Кисілевський. Іван Зілинський. Українська Вільна Академія Наук. Вінніпег, 1962
Назвознавчі матеріяли з Галичини. Грабець В. Вінніпеґ, 1964
ДСТУ 3582-97 "Скорочення слів в українській мові у бібліографічному описі"
ДСТУ 2737-94 Записування і відтворення інформації. Терміни та визначення || ДСТУ 3966-2000 Термінологія. Засади і правила розроблення стандартів на терміни та визначення понять
ISO 9 (1995) Information and documentation, transliteration of Cyrillic characters into Latin characters, Slavic and Non-Slavic languages
"Лінгво-етнічна структура України" (цікава стаття про те, скільки людей в Україні розмовляє українською мовою, а скільки - російською) (PDF)
Microsoft International Language Services (MILS) - Ukrainian Style Guide (CHM)
Ярун Г. М. Кореляція форми і змісту в розвитку української прислівникової системи. Київ, Наукова думка, 1993.
Скляренко В. Г. Праслов?янська акцентологія. Київ, 1998
Горбач О. Вибрані наукові статті. 1962-1993.
Питання термінології. Науково-методичні матеріали. Випуск ХІ. Житомирський військовий інститут радіоелектроніки, 2000.
Алефіренко М. Ф. Теоретичні питання фразеології. Харків, Вища школа, 1987
Довідник з української мови (у форматі exe)
Огієнко Т. М., Богданова Л. Ф., Філіпова Н. А., Кириченко Н. Н. Стежинка до знань. Довідник школяра молодших класів. Тропинка к знаниям. Справочник младшего школьника. Харків, Країна мрій, 2002
Потебня О. Естетика і поетика слова: Збірник. Київ, Мистецтво, 1985
Демчук М. Слов?янські автохтонні особові власні імена в побуті українців 16-17 ст. Київ, 1988.
Українська латинка. Короткий правопис. Класика, 2000.
Конкурсні тестові завдання для вступників: УКРАїНСЬКА МОВА
Довідник здобувача наукового ступеня. Збірник нормативних документів та інформаційних матеріалів з питань атестації наукових кадрів вищої кваліфікації. За редакцією першого заступника голови ВАК України Р. В. Бойка. 3-тє видання, випр. і допов. Київ, Толока, 2004
Клименко Н. Ф. Як народжується слово. Київ, Радянська школа, 1991
Михайло Лесів, Українські говірки Польщі, Варшава: "Український архів", 1997
Українська мова у XX сторіччі: історія лінгвоциду. Документи і матеріяли. За ред. Л. Масенко. Київ, Видавничий дім ?Києво-Могилянська академія?, 2005
Розвиток мовознавства в УРСР 1967-1977 рр. Київ, Наукова думка, 1980
В. М. Русанівський, С. Я. єрмоленко. Життя слова. Київ, Вища школа, 1978
Ткаченко О. Б. Українська мова і мовне життя світу. Київ, Спалах, 2004
Вихованець І. Р. Таїна слова. Київ, Радянська школа, 1990
В. М. Брицин. Співставне дослідження синонімів в російській та українській мовах. Київ, Наукова думка, 1980
Ю. М. Кругляк. Ім'я вашого міста. Походження назв міст і селиш міського типу Української РСР. Київ, Наукова думка, 1978
Орест Купранець. Топономастика ґванінуса з 1611 р. Українська вільна академія наук. За редакцією Яр. Рудницького. Вінніпеґ, 1954
Як підготувати і захистити дисертацію на здобуття наукового ступеня. Методичні поради. 3-тє видання, виправлене і доповнене. Автор-упорядник Л. А. Пономаренко, доктор технічних наук, професор. Київ, Толока, 2005.
Д'яков А. С., Кияк Т. Р., Куделько З. Б. Основи термінотворення. Семантичні та лінґвістичні аспекти. Київ, KM Academia, 2000

Підручники (/Ukrainian/Books/Pidruchnyky/)
Ю. Шерех (Шевельов) Нарис сучасної української літературної мови(1)
О. Синявський. Норми української літературної мови, Львів, 1941 (1)
Уваги до сучасної української літературної мови. Курило О. Торонто, Нові дні, 1960
Курс сучасної української літературної мови. Частина 1. Жовтобрюх М. А., Кулик Б. М. Київ, Радянська школа, 1965
Б. М. Кулик. Курс сучасної української літературної мови. Частина II. Синтаксис. Київ, Радянська школа, 1961
Сучасна українська мова. Ред. Пономаріва О.Д. Київ, Либідь, 2001
Електронний підручник з української мови. 2006
Стилістика сучасної української мови. Пономарів О.Д. Київ, Либідь, 1993 (бракує 11 сторінок)
Практикум з правопису української мови. Ющук І.П. Київ, Освіта, 2000
Мацько Л. І. та ін. Стилістика української мови: Підручник. Київ, Вища школа, 2003
Вихованець І., Городенська. К. Теоретична морфологія української мови: Академ. граматика укр. мови / За ред. І. Вихованця. Київ: Унів. вид-во ?Пульсари?, 2004.
І. Р. Вихованець. Граматика української мови. Синтаксис. Київ, "Либідь", 1993
М. А. Жовтобрюх, О. Т. Волох, С. П. Самійленко, І. І. Слинько. Історична граматика української мови. Підручник. Київ, Вища школа, 1980. ? 320 с.
Украинский яз?к для начинающих. Терлак З., Сербенська О. Львів, Світ, 1999 (PDF, 1)
Підручник української мови із сайта vesna.org.ua (HTML)
Культура усного мовлення. Навчальний посібник. Сербенська О.А. Київ, 2004
Посібник-довідник з перекладу англійської наукової і технічної літератури на українську мову. Карабан В.І. Tempus, Флоренція - Страсбург - Гранада - Київ, 1997
Кочерган М. П. Загальне мовознавство. Київ, Академія, 2006
Вихованець І. Р., Карпіловська є. А., Клименко Н. Ф. Вивчаємо українську мову. Розширений курс. Самовчитель. Київ, Либідь, 1993
Білецький А. О. Про мову і мовознавство: Навч. посібник для студентів філол. спец. вищ. навч. закладів. Київ, "АртЕк", 1996., 1
Безпояско О. К., Городенська К. Г., Русанівський В. М. Граматика української мови. Морфологія: Підручник. Київ, Либідь, 1993
Леонова М. В. Сучасна українська літературна мова. Морфологія. Київ, Вища школа, 1983.
Возняк М. С. Історія української літератури. У 2 книгах: Навч.вид. Вид. 2-ге, випр. Кн.2. Львів, Світ, 1994.
Слинько І. І. Історичний синтаксис української мови. Київ, Вища школа, 1973
Гнатюк Л. П., Бас-Кононенко О. В. Українська мова. Особливості практичного застосування. Київ, Знання-Прес, 2006.
Бевзенко С. П. Історія українського мовознавства. Історія вивчення української мови: Навчальний посібник. Київ, Вища школа, 1991.
Кононенко П. П., Кадомцева Л. О., Мацько Л. І. Українська мова: Навч. посібник. Київ, Либідь, 1992.
Дзендзелівський Йосип Олексійович. Конспект лекцій з курсу української діалектології (Вступні розділи). Ужгород, 1966
Косенко Н. Я., Вакуленко Т. М. Як правильно говорити українською. Харків, Книжковий клуб, 2007
Мацько Л. І., Мацько О. М. Риторика. Київ, Вища школа, 2006
Різун В. Літературне редагування: Підручник.? К.: Либідь, 1996
Капелюшний А. Редагування в засобах масової інформації: Навчальний посібник. Львів: ПАІС, 2005
Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця: Практичний посібник. К.: Наша культура і наука, 2006
Іванов В. Ф. Техніка оформлення газети: Курс лекцій. Київ, Т-во "Знання", КОО, 2000
Корунець І. В. Порівняльна типологія англійської та української мов. Навчальний посібник. Вінниця, Нова Книга, 2003.
Корунець І. В. Теорія і практика перекладу (аспектний переклад): Підручник. Вінниця, Нова Книга, 2001
Лопушанський В. М., Пиц Т. Б. Німецькомовні лексичні запозичення у говорах Західної України. Дрогобич, 2000.
Лісна О. О. Вивчаємо українську самостійно. Навчальний посібник. Київ, 1992
О. І. Когут. Основи ораторського мистецтва: Практикум. Тернопіль, Астон, 2005
Партико 3. В. Загальне редагування: нормативні основи: Навчальний посібник. ? Л.: ВФ Афіша, 2006
Українська мова. Тести. 5?12 класи: Посібник / За ред. Н. Гуйванюк. К.: Вид. центр ?Академія?, 2007
Волкотруб Г. Й. Стилістика ділової мови: Навч. посіб. Київ, МАУП, 2002. 208 с.
Ukrainian: a comprehensive grammar. Stefan M. Pugh and Ian Press. Routledge Grammars. 1999

Порадники (/Ukrainian/Books/Poradnyky/)
Б. Д. Антоненко-Давидович. Як ми говоримо (RTF, є онлайнова версія)
Олександр Пономарів. Культура слова - мовностилістичний довідник (також DOC)
Чи правильно ми говоримо? Чак є.Д. Київ, Освіта, 1997
Секрети української мови. Караванський С. Київ, Кобза, 1994
Культура мови на щодень. За ред. єрмоленко С. Я. Київ, Довіра, 2000
Офлайнова версія уроків державної мови газети "Хрещатик" - mova.kreschatic.kiev.ua (DOC)
Ну що б, здавалося, слова...: Бесіди про культуру української мови. Бортняк А.А. Київ, Укр. письменник, 1994
Краса і сила слова: Бесіди про мову худож. твору. Бацій І. С. Київ, Рад. школа, 1983

Інше (/Ukrainian/Books/Inshe/)
Письмо і шрифт. Різник М.Г. Київ, Вища школа, 1978
Невмирущі знаки. Паола Утевська. Київ, Веселка, 1981
Абетка (для дітей дошкільного віку)
Азбука. Київ, Казка, 2004
Книга-іграшка "Мій перший буквар". Для дітей від 4-х років
Якубовська Марія. У дзеркалі слова: Есеї про сучасну українську літературу. Львів. Каменяр, 2005
Воля О. Афоризми та думки. Енциклопедія житття. Київ, Калита, 2005
Животко А. Історія української преси. ? К., 1999
Сергій єфремов. Історія українського письменства. Київ: Femina, 1995
Грушевський М. С. Про українську мову і українську школу. Київ, Веселка, 1991
Мартін Гайдеґґер. Дорогою до мови. Львів, Літопис, 2007
М. Голубець. Русифікація ? люмпенізація ? вульгаризація. Львів, Поллі, 2006. 48 с.
За цілковиту українізацію!
Боги. Міфи Давньої Греції
Легкові автомобілі. Автобуси. Вантажівки. Енциклопедія техніки
Вивчаємо етику та естетику без проблем. Дітям 4-6 років
Гетьмани України. Богдан Хмельницький.
Тіло людини. Енциклопедія для дітей. Київ, Махаон, 2005
Таємниці давніх цивілізацій. В-во "ОКО", "Ранок"
Гетьмани України. В-во "Махаон"
Легенди та міфи України
Давня Греція. Харків, Книжковий клуб, 2005
Міфи Давньої Греції. Тесей
Зоря нового часу. Серія ?Історія людства?. Харків, Ранок
Свята українського народу
Православні свята
Начало всіх начал. Серія ?Історія людства?. Харків, Ранок, 2002
Міфи Давньої Греції. Вогонь Прометея
Розвиваємо мовлення. Від слова - до розповіді. Серія ?Розумні книжки?. Махаон-Україна
Хімія. Серія ?Я пізнаю світ?. Київ, Школа, 2002
Скандинавські міфи та легенди
Світ мандрів. Серія ?Що? Як? Чому??
Міфи та легенди народів світу. Дитяча енциклопедія. Махаон
Ігор Землянських. Наші птахи. Богдана
Професор Крейд. Січень 2006
Міфи давніх слов?ян
Троянська війна
Енциклопедія для юних джентльменів. Харків, Промінь, 2002
Історія України в казках та легендах
Свята моєї Батьківщини

Карти (/Ukrainian/Maps/)
Атлас з детальними картами світу та окремо ? України
Країни світу (офіційні назви) - додаток до Великого тлумачного словника, 2005 р.
Населені пункти України - додаток до Великого тлумачного словника, 2005 р.
Гідрографічний словник (водойми України) - додаток до Великого тлумачного словника, 2005 р.
Назви об?єктів земного рельєфу України - додаток до Великого тлумачного словника, 2005 р.
Атлас з історії України (друга половина ХVІІІ - початок ХХ ст.) 9 клас. В-во Інститут передових технологій.
Атлас з історії України (1914-1939 рр.) 10 клас. В-во Інститут передових технологій
Атлас з історії України (XVI - XVIII ст.) 8 клас. В-во Інститут передових технологій
Атлас. Новітня історія (1914 - 1939 рр.) 10 клас. Картографія, 2006
Атлас з історії України (1939 - 2005 рр.) 11 Клас. Інститут передових технологій, 2005

Аудіо-матеріали (/Ukrainian/Audio/)
Погрібний М. І. Українська літературна вимова. Трансформ, Дніпропетровськ, 1992. Навчальний посібник з комплектом аудіокасет (переведених у формат mp3)
Записи радіожурналу "Слово"

Художня та інша література (/Ukrainian/Ukrlit)
Уся бібліотека Ukrcenter.com за станом на лютий 2007 року
Добірка різноманітніх українських книжок - від художньої літератури до підручників і публіцистики
Колядки-щедрівки
Соціально-побутові пісні. Упоряд. О.М. Хмілевська. Київ, Дніпро, 1985
Енеїда. Ювілейне видання. І. П. Котляревський. Київ, Державне видавництво художньої літератури, 1948
Курінчук Л. Сценарії народних свят. Київ, Редакції загальнопедагогічних газет, 2003.
Казки з-за грат: Із спецсховища ? до читача. Упор. М. Д. Ходоровський. Київ, Довіра, 1992
Тарас Шевченко. Кобзар. Київ, Дніпро, 1985
Маркіян Шашкевич, Русалка Дністровая. Будапешт, 1837.
Колискові
Лемківський календар на 2001 (2002, 2003) рік
Лемківський календар на 2000 рік
Київ. Провідник. За ред. Федора Ернста. 1930
Світличний І. О. У мене ? тільки слово. Харків, Фоліо, 1994. 431 с.
Доброокий. Спогади про Івана Світличного. Київ, Час, 1998
Розстріляне відродження: Антологія 1917-1933. Упорядкув., передм., післямова Ю. Лавріненка; Післямова є. Сверстюка. - К.: Смолоскип, 2004. - 992 с.

Повідомлення відредагував Manfred: 10.02.2011 – 11:18

• 1

#66 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 11.02.2011 – 13:12

Можливо, я запізно дізнаюся, але оце щойно надибала:

http://www.mova.info
  • 0

#67 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 11.02.2011 – 13:41

Перегляд дописуTwinkle (11.02.2011 13:12) писав:

Можливо, я запізно дізнаюся, але оце щойно надибала:
http://www.mova.info
Дяка. Щоб не забували. B)
  • 1

#68 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 13.02.2011 – 13:48

http://slovopedia.org.ua
  • 0

#69 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 13.02.2011 – 13:59

Перегляд дописуTwinkle (13.02.2011 13:48) писав:

Спасибі. Немесіс якось подавала це посилання. До речі, Словопедія має добірку й російських словників.

Підбірку українських словників першої половини XIX ст. викладено у спільноті ua_etymology в ЖЖ.

Чи з'явиться текстова версія словників для завантаження?

Перегляд дописуzav (18.05.2011 10:08) писав:

Тепер іще про Словник іншомовних слів розкажіть, ги.
Бо в нього раптом адреса змінилася з http://www.pcdigest..../book/sis.shtml на http://www.pcdigest.net/cgi-bin/u/book/sis...mp;action=alpha.
Користуйся Словником іншомовних слів О. С. Мельничука.

Повідомлення відредагував Manfred: 18.05.2011 – 14:52

• 1

#70 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 30.05.2011 – 14:22

На цьому ресурсові викладено новий словник - Словник геологичної термiнологiї (1923) (djvu-формат).
  • 1

#71 Butika

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 25.06.2011 – 13:57

Для тих, хто цікавиться українською мовою та літературою, тому варто почитати журнал "Дніпро".
http://www.dnipro-ukr.com.ua
  • 0

#72 Chihik

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чернівці

Відправлено 26.06.2011 – 15:23

Відновив роботу http://slovnyk.net/ !!!!!!!!!! :)
  • 0

#73 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 02.07.2011 – 12:18

Роботу-то він відновив, але не повноцінно, адже тлумачень далі немає.

Щось отаке знайшла:

http://language.br.com.ua/

Але щось нашвидкуруч і не розчовпаю, як там пошук в самому словнику здійснювати.
  • 0

#74 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 02.07.2011 – 19:33

Перегляд дописуTwinkle (2.07.2011 13:18) писав:

Але щось нашвидкуруч і не розчовпаю, як там пошук в самому словнику здійснювати.
Зачекаємо ще (он скільки часу чекали). ;)
  • 1

#75 Slovena

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 15.07.2011 – 13:07

Може комусь знадобиться: Короткий словник антонімів онлайн і Короткий словник омонімів онлайн
  • 0

#76 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 15.07.2011 – 14:39

Дяка. Ще на траплявся такий на очі. :)
  • 0

#77 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 29.07.2011 – 12:12

Підкажіть якийсь докладний словник географічних назв. Бо мені потрібно знати як правильно написати українською: Чьяпас чи Чіапас, а також Думбартон-Окс чи Дамбартон-Окс? Інтернету як Всесвітній помийці не довіряю :lol:
  • 0

#78 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 29.07.2011 – 14:24

Наразі можу порадити Вам лише Правопис. Як на мене, найнадійніший допомагайко. Коли натраплю на путній відцифрований словник - обов’язково дам знати.

Отож, у Чинному (§ 114. Правопис складних і складених географічних назв):

Цитата

3. Через дефіс пишуться:
а) Географічні назви, що складаються з двох іменників (без сполучного звука) або з іменника й дальшого прикметника, а також прикметники, що походять від них: Баня-Лука — баня-луцький, Гвінея-Бісау — гвінея-бісауський, Глинськ-Загора — глинськ-загорський, Ельзас-Лотарингія — ельзас-лотаринзький, Коло-Михайлівка — коло-михайлівський, Орєхово-Зуєво — орєхово-зуєвський, Пуща-Водиця — пуща-водицький; Берізки-Бершадські — берізки-бершадський, Віта-Поштова — віта-поштовий, Кам’янець-Подільський — кам’янець-подільський, Рава-Руська — рава-русь-кий, Харків-Товарний – харків-товарний, Австро-Угорщина – австро-угорський. Але: Індокитай та похідні прикметники від подібних назв.
б) Географічні назви, що становлять поєднання двох імен або імені та прізвища (чи прізвиська) за допомогою сполучного звука (зрідка — без нього) й зі зміною форми другого компонента, а також похідні від них прикметники: Андрієво-Іванівка – андрієво-іванівський, Дмитро-Варварівка — дмитро-варварівський, Івано-Франківськ — івано-франківський, Михайло-Коцюбинське — михайло-коцюбинський, Олександро-Пащенкове — олександро-пащенківський, але Петропавлівка.
в) Географічні назви, що складаються з іншомовних елементів – повнозначних слів, а також похідні від них прикметники: Буенос-Айрес, Думбартон-Окс, Іссик-Куль, Кзил-Орда, Нар’ян-Мар, Ріо-Негро, Улан-Уде; буенос-айреський та ін., але: Алатау, Амудар’я, Махачкала, Сирдар’я, амудар’їнський, приамудар’їнський; амлмаатинець, кзилординець та ін.

• 0

#79 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 29.07.2011 – 23:21

Велика колекція словників і мовознавчої літератури є на сайті Україніка На жаль, словника іноземних географічних назв там не знайшов.

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 29.07.2011 – 23:22

• 0

#80 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 02.09.2011 – 15:22

Колекція словників Михайла Пежанського.
  • 1