Перейти до вмісту

Хто любить, той наказує

Повідомлень в темі: 86

#61 kompman

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Місто Кола

Відправлено 01.04.2009 – 19:53

Та який практикум, просто не треба потакати у всіх примхах. Чадо має знати і розуміти, хто в сім'ї головний. Хоча теорія "Я старший, а значить я правий" теж не завжди буде прийнятною.
  • 0

#62 Крапля

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 93 повідомлень

Відправлено 01.04.2009 – 20:10

Ось лише по цій темі можна вже зробити певні висновки: дякувати Богу, багато хто розуміє, що "дитина - теж людина", а отже і їй властиві якісь бажання, що можуть іти всупереч батьківським.
Але, нажаль, є і такі, що мислять: "не покажеш, хто в родині голова - дитина вилізе на шию, ще й ніжки звісить".
Мене жоден раз ніхто з батьків не вдарив. Але я кожного дня бачила, які мамо й татусь чемні та люблячі, я вшановують старших, як хазяйнують по дому тощо. І чогось виросла я і розумна (то не я - то люди так кажуть ;) ), і працьовита...
І матусю з татком люблю і шаную, і з малою пораюся справно - адже ставлюся до неї як до ЛЮДИНИ.
  • 0

#63 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 01.04.2009 – 20:14

Якщо говорити про виховання дітей, то я в принципі згоден. Я думаю ні в кого не виникає сумнівів, що до хорошого швидко звикають. Отож виховуйте дітей у клітках і вони будуть слухняні, хоч і не факт шо розумні. Короч метод золотого січення))
  • 0

#64 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 01.04.2009 – 21:12

Перегляд допису=MAVKA= (13.06.2008 13:14) писав:

Потрібно з дітьми розмовляти як з дорослими, і вони і справді починають мислити по-дорослому і фізичні побої стають просто недоречними!
Розмовляю з дочкою по-дорослому, тобто ставлюсь, як до звичайної людини, років з 4-ох. Перед тим, як щось попросити зробити, вибачаюсь. Адже я примушую іншу людину підкоритись мені.
Так, дійсно, у дочки до мене довіра тотальна, вона говорить зі мною нарівні. Ми з нею розмовляємо на різні теми, вона мене сприймає, як друга. Але така ситуація призводить деколи до того , що вона забувається, що я батько і просто не слухає, починає "права качати".
Причому рівень складності наших "переговорів" (без підняття голосу) постійно підвищується, моя жінка з такими словесними головоломками вже незавжди справляється, і мені також з кожним разом все складніше, бо дитина розвиває свій дискусійний потенціал. Деколи виникає ситуація, що доця має щось зробити негайно, і часу на "переговори" нема. Як бути?

Перегляд дописуКрапля (1.04.2009 20:10) писав:

Ось лише по цій темі можна вже зробити певні висновки: дякувати Богу, багато хто розуміє, що "дитина - теж людина", а отже і їй властиві якісь бажання, що можуть іти всупереч батьківським.
Але, нажаль, є і такі, що мислять: "не покажеш, хто в родині голова - дитина вилізе на шию, ще й ніжки звісить".
Мене жоден раз ніхто з батьків не вдарив. Але я кожного дня бачила, які мамо й татусь чемні та люблячі, я вшановують старших, як хазяйнують по дому тощо. І чогось виросла я і розумна (то не я - то люди так кажуть ;) ), і працьовита...
Власне Ви сказали, що дитина - це людина. Отже, в кожної різний характер. Можливо Ви з категорії "слухняних" дітей?

Перегляд допису-=VJ=- (19.02.2009 01:38) писав:

Таку дитину вже нема сенсу виховувати.
Дитину є сенс виховувати до 18 років, принаймі намагатись зробити все залежне від тебе, щоб вона не зійшла з "культурної" стежки в "кювет".

Перегляд дописуCarrion (19.02.2009 01:43) писав:

в мене на вулиці живе хлопчик, шкода малого: мама алкоголічка, тата нема, живуть в паршивих умовах,.....дитині 8 років, його луплять з раннього дитинства..але добрішої і милішої дитини я давно не зустрічала, гарно навчається, не жадібне, цікаве привітне дитя...цікаво чи то надовго?
Ця дитина бачить в чужих людях миліших за її батьків створінь, тому і така привітна.

Повідомлення відредагував yushchenko: 01.04.2009 – 21:12

• 0

#65 Крапля

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 93 повідомлень

Відправлено 01.04.2009 – 21:15

Ги, слухняна...
Як багато в цьому слові!
Були в мене і двійки (до речі, і за поведінку, і за навчання), за які мене ніхто не лупцював, але чомусь я таки скінчила школу на відмінно. Був в мене і безлад у речах та на столі, але це не заважає сьогодні господарювати, було в мене й "хіппі ми чи не панки" з драними джинсами і усілякими "прєлєстями"...
Я вважаю, що бють дитину (якщо це не садизм) з безпорадності - коли батьки не вміють з нею впоратися іншими шляхами. Отже, мої зуміли знаходити підхід у всі буремні моменти мого життя. Більше скажу, моя мати - моя краща подруга, втім, лишається улюбленою й мудрою матінкою. Хоча й народила мене у 19 років.
  • 0

#66 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 01.04.2009 – 21:32

Перегляд дописуЗелений молоток (13.06.2008 15:04) писав:

Ага, тепер людей вихованих за його методикою називають "загубленим поколінням" і т.п. ;)
Ти читав цю книжку, що так стверджуєш? За його методом наша доця має відмінний апетит, а раніше з цим були проблеми.

Перегляд дописуКрапля (1.04.2009 21:15) писав:

Ги, слухняна...
Як багато в цьому слові!
Були в мене і двійки (до речі, і за поведінку, і за навчання), за які мене ніхто не лупцював, але чомусь я таки скінчила школу на відмінно.
Не наполягаю на лупцюванні, це справді шлях в нікуди. Фізичне насилля травмує дітей не тільки фізично, що ще страшніше - морально. Все ж таки : Невже до Вас не застосовували ніяких методів покарання?
  • 0

#67 Крапля

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 93 повідомлень

Відправлено 01.04.2009 – 21:50

Хочте вірте, хочте ні - не застосовували. Ба, був випадок, коли я у пяти річному віці перелізла через паркан... Але то був паркан навколо солдатських казарм. Так мама мене поставила в угол... А я на неї образилася ;)
На цьому все почалося - і скінчилося.
А взагалі, зараз читала "Общаться с ребенком. Как" Ю. Гіпенрейтер, так от помітила, що мої близькі тоді застосовували методи, запропоновані в книзі, коли ще психологи лише торкнулися таких проблем у вихованні.
Ось приклад з мого дитинства. Як я вже казала, були часи, коли я отримувала двійки. Мене не карали, навіть жодним словом не нарікали. А просто - лишали свята. Так я вже у третьому класі знала, що як чверть закінчу на відмінно, то буде в мене солодкий стіл. Як ні - не буде. От і все. Мені не погрожували, не лякали... До того ж мої рідні знали, що навчання мені дається дуже легко, тому таким чином швидше побороли мою лінкуватість, аніж нелюбов до знань. Вчитися я любили, але інколи лінувалась. :D Так от у тій книзі так і пропонується - "караючи", іти не від "0" до "-", а від "+" до "0" (просто кажучи, лишаючи хорошого, а не роблячи погано).
Так само мудро поставилась моя мати до тимчасового "помутніння мозку" "хіппі-панківського" періоду: вона не загострювала увагу на моїй зовнішності ;) та поведінці :D . І досить швидко я самостійно повернулась до "людського вигляду". А ось моя подруга, з якою ми хіппували, досі не може наладити стосунки з мамою, яка "нехорошими" словами казала все, що вона думає про свою дитину.
  • 0

#68 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.04.2009 – 22:08

Перегляд дописуyushchenko (1.04.2009 22:12) писав:

Деколи виникає ситуація, що доця має щось зробити негайно, і часу на "переговори" нема. Як бути?
Наприклад?
  • 0

#69 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 01.04.2009 – 22:10

Перегляд дописуzav (1.04.2009 22:08) писав:

Наприклад?
"Вдягайся скорше, часу нема". Спішимо кудись вийти.

Повідомлення відредагував yushchenko: 01.04.2009 – 22:14

• 0

#70 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.04.2009 – 22:24

Перегляд дописуyushchenko (1.04.2009 22:32) писав:

Все ж таки : Невже до Вас не застосовували ніяких методів покарання?
Мій начальник не застосовував до свого сина - десять років жодних нарікань.

Перегляд дописуyushchenko (1.04.2009 23:10) писав:

"Вдягайся скорше, часу нема". Спішимо кудись вийти.
І куди саме?..
Бо є особливості: дитині туди не треба, то й не хоче вона, і я її розумію; дитині-то треба, але бажання все-одно нема, отже не зацікавили, і я знову-таки розумію її.
  • 0

#71 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 01.04.2009 – 22:57

Перегляд дописуyushchenko (1.04.2009 22:32) писав:

Ти читав цю книжку, що так стверджуєш? За його методом наша доця має відмінний апетит, а раніше з цим були проблеми.

Американці всією нацією читали і юзали... І виросло покоління хіппі.

Спок сам потім визнав, що троха не те намутив :rolleyes:
  • 0

#72 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 01.04.2009 – 23:00

Перегляд дописуzav (1.04.2009 22:24) писав:

Мій начальник не застосовував до свого сина - десять років жодних нарікань.

І куди саме?..
Бо є особливості: дитині туди не треба, то й не хоче вона, і я її розумію; дитині-то треба, але бажання все-одно нема, отже не зацікавили, і я знову-таки розумію її.
Хи...чомусь мені здається, що у Вас нема дітей наразі.

Оце кожного разу , як щось треба терміново зробити необхідно дитину зацікавлювати, умовляти, вести переговори...
Деколи нема часу на це, просто-напросто. Скажімо "Зайди на тротуар - машина може виїхати", поки я дочку буду умовляти ми можемо опинитись в моргу обидва.

Повідомлення відредагував yushchenko: 01.04.2009 – 23:01

• 0

#73 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 01.04.2009 – 23:06

Перегляд дописуyushchenko (2.04.2009 00:00) писав:

Хи...чомусь мені здається, що у Вас нема дітей наразі.

Оце кожного разу , як щось треба терміново зробити необхідно дитину зацікавлювати, умовляти, вести переговори...
Деколи нема часу на це, просто-напросто. Скажімо "Зайди на тротуар - машина може виїхати", поки я дочку буду умовляти ми можемо опинитись в моргу обидва.
Так, є ситуації, в яких дитина мусить почути у голосі батьків твердість..І необов"язково підіймати руку.Проте ефект покарання має лишитися - скажімо, навіть банальна відсутність глядачів припиняє в дитини істерику.Варто лише відвести в іншу кімнату і лишити її саму заспокоїтися...
  • 0

#74 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 01.04.2009 – 23:13

Перегляд дописуЗварич (1.04.2009 22:57) писав:

Американці всією нацією читали і юзали... І виросло покоління хіппі.

Спок сам потім визнав, що троха не те намутив :rolleyes:
Ти цю книгу читав? Там застосовується елементарна логіка людини, дитини. Я просто сміявся, коли він описував типічні помилки, які ми робимо при вихованні дітей. Він примушує поставити себе на місце цієї людини-дитини, і справді все не так просто, як нам здається з батьківської точки зору. Рекомендую всім.

Повідомлення відредагував yushchenko: 01.04.2009 – 23:31

• 0

#75 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 01.04.2009 – 23:22

Цитата

Ти цю книгу читав?

Так. Але не все одобрямс. Хоча згоден, сина копати легше, ніж доцю.

Цитата

Проте ефект покарання має лишитися - скажімо, навіть банальна відсутність глядачів припиняє в дитини істерику.

В знайомої німкені дитина волала посеред міста. Вона підійшла і щось прошепотіла. Дитина замовкла.
Я
- Ти що їй сказала?
Вона
- Перестань, на тебе починають звертати увагу.
  • 0

#76 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 01.04.2009 – 23:36

Перегляд дописуЗварич (1.04.2009 23:22) писав:

Так. Але не все одобрямс. Хоча згоден, сина копати легше, ніж доцю.
Ну і де там в книзі йдеться про копання дітей? Ви напевно не ту книгу читали.

Перегляд дописувеснянка (1.04.2009 23:06) писав:

Так, є ситуації, в яких дитина мусить почути у голосі батьків твердість..І необов"язково підіймати руку.Проте ефект покарання має лишитися - скажімо, навіть банальна відсутність глядачів припиняє в дитини істерику.Варто лише відвести в іншу кімнату і лишити її саму заспокоїтися...
Насправді багато капризів дитини є намаганням привернути увагу до себе.
  • 0

#77 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 02.04.2009 – 08:57

Перегляд допису-=VJ=- (1.04.2009 19:40) писав:

О, ну зрозуміло - "мене батьки били, і я своїх дітей битиму".
Чому ж так критично? Бити - то не то вихід. Можна покарати дитину не тільки фізично. Можна повпливати психологічно. Допомогти дитині зрозуміти її погану поведінку. Але якщо це не допомагає, то "шлепок" по м'якому місці нікого ще не вбив.
  • 0

#78 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 02.04.2009 – 09:12

Можна просто грошей не давати)) Думаю подіє.
  • 0

#79 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 02.04.2009 – 09:14

П'ятирічній дитині?

Повідомлення відредагував Малюсінька: 02.04.2009 – 09:15

• 0

#80 Крапля

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 93 повідомлень

Відправлено 02.04.2009 – 09:17

Як на мене, судження дорослого про "погану поведінку" найчастіше не відповідає дійсності. Адже висновок який: мене не слухається (не робитть, що я хочу, як я хочу, коли я хочу тощо) - отже, це погано.
І взагалі в мене на очах, окрім мене самої :rolleyes: , був ще один яскравий приклад. Мою подругу виховували іншими методами, ніж мене. Вона виросла і сказала собі: "Я зі своєю дитиною так чинити не буду". І народила, і виховувала лише ласками та взаєморозумінням. Її родичі, що не знають інших методів, окрім "кнута та пряника", казали: "Вона сяде тобі на шию!!!" Де там! Виросла чудоваа ласкава мамина помічниця і розумниця, з якою можна про все домовитися і попросити про допомогу, коли потрібно. Отаке!
А будь-яке насильництво, як психологічне, так і фізичне, на мій погляд, неприпустимі.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних