Перейти до вмісту

Полюбляю - це як?

Повідомлень в темі: 42

#41 Fry

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 357 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Рівне, Львів, ще десь...

Відправлено 19.08.2010 – 23:15

Я полюбляю випити хорошого пивка. Це означає, що я не п'ю постійно те пиво, а лише інколи. Полюбляю - це люблю інколи.
  • 0

#42 Доктор Водкін

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 19 повідомлень

Відправлено 20.08.2010 – 08:15

Перегляд дописуFry (20.08.2010 00:15) писав:

Полюбляю - це люблю інколи.
Дтвно виходить: вчора любив, сьогодні не люблю, завтра буду любити, післязавтра знову розлюблю, не буду любити, на наступний день любитиму. А чи може людина так любити.
Люди, які люблять пиво (дешеве вино, горілочку) давно уже сплять під парканом, а м"якою подушкою служить їм холодний твердий бетонний бардюр. Люди, які полюбляють алкоголь не ЛЮБЛЯТЬ ІНКОЛИ, а інколи не люблять,
люди які полюбляють випити люблять це ЗРОБИТИ ІНКОЛИ, але випити, мабуть люблять завжди.
Звідси висновок : полюбляти - любити інколи щось зробити, відчути, пережити, чи багато чого ще. На відміну від любові у значенні слова полюбляю немає глибокої прив"язаності до чогось, не хочеться чогоь постійно. Любити випити не нормально, а от полюбляти... чи не є це загальноприйнятою соціальною практикою?
  • 0

#43 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 22.08.2010 – 17:22

Перегляд дописуОлеська (19.08.2010 20:21) писав:

Сорі, але Ваш допис виглядає, як типу вчителька в класі п"ятому (максимум) пояснює значення того чи іншого слова. Я знаю усі значення цього слова. Мені просто не подобається це слово. Для мене "полюбляю когось" звучить пошло.
Даруйте, а де тут пошлість? ;)

Візьмімо, приміром, наших класиків:
За сусідом молодиці,
За сусідом і вдовиці,
І дівчата поглядають,
Всі сусіда полюбляють.
І дівчата поглядають,
Всі сусіда полюбляють.
(І. Котляревський "Наталка Полтавка")

У Кримського ("Російсько-український академічний словник", 1924-33 рр.):
Любить (питать расположение к кому, к чему) - люби́ти, полюбля́ти, залю́блювати и -ля́ти кого́.

Словник синонімів Святослава Караванського:

Цитата

ПОЛЮБЛЯТИ (кого) - подобати, любити, симпатизувати кому; (що) мати пристрасть <нахил> до.
Слово любити має дуже широке значення. Полюбляти ж з відтінком значно зниженим.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних