Перейти до вмісту

Cum Finis Est Licitus, Etiam Media Sunt Licita.

Повідомлень в темі: 71

#21 Lady Of The Flowers

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 952 повідомлень

Відправлено 17.04.2006 – 09:15

Перегляд дописуdomino (17.04.2006 01:08) писав:

Мрійники самотні
таки правда...
  • 0

#22 andrON

.

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 662 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:столиця.

Відправлено 18.04.2006 – 00:42

Перегляд дописуdomino (17.04.2006 08:07) писав:

я думаю ты лучше должен знать

я думаю ти маєш краще знати
жжош))

ятриш))
  • 0

#23 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 18.04.2006 – 00:51

Перегляд дописуdomino (17.04.2006 00:08) писав:

Мрійники самотні
Але самотність в свою чергу не одинока.
  • 0

#24 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 14.11.2007 – 00:05

Раніше за цим принципом жила...Йшла по головах байдужих мені людей...Але життя навчило навіть до чужих ставитися з повагою та розумінням. Безмовно, в цьому житті кожен сам за себе, але мій новий девіз: "Я сама за себе...і за всіх!!".
  • 0

#25 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 15.12.2007 – 09:22

Мета нічого не виправдовує. Виправдовувати взагалі нічого не треба. Та й слово "виправдовувати" я не спримйаю. Особливо в контексті "на кожу правду знайдеться правдиве заперечення"(с)
  • 0

#26 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 15.12.2007 – 09:42

Перегляд дописуLady Of The Flowers (9.04.2006 12:41) писав:

так!! я саме про це думала, що нездійсненне повинно залишатись мрією :yes:

пффф... :) філософія стада. те, що вчора було нездійсненним, сьогодні є побутовим.
  • 0

#27 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 02:38

Може покажуся старомодним, але вважаю так як і Достоєвський, що мета не виправдовує засобів, якою б благородною і чистою вона не була
Проте це не означає що не треба пробувати досягнути чогось, що здається тобі недосяжним, тому що кожна людина хоче щоб її мрії ставали реальністю, просто не кожен наважиться за них боротися..
ось так ;)
  • 0

#28 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 02:44

Перегляд дописуDr Zlo (17.12.2007 02:38) писав:

Може покажуся старомодним, але вважаю так як і Достоєвський, що мета не виправдовує засобів, якою б благородною і чистою вона не була
як правильно хтось зауважував, мета - це мета, а засоби - це засоби. не плутайте мухи з котлетами. в кожного є бар"єри через які переступили можна шляхом важкої душевної травми, от звідси і сентенція ця виникла. ;)
  • 0

#29 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 02:47

Перегляд дописуSergiy_K (17.12.2007 02:44) писав:

як правильно хтось зауважував, мета - це мета, а засоби - це засоби. не плутайте мухи з котлетами. в кожного є бар"єри через які переступили можна шляхом важкої душевної травми, от звідси і сентенція ця виникла. ;)

ну я в принципі і не путаю нічого, та і класик по моєму нічого не напутав, він просто довів що мета дійсно не виправдовує засобів...а Ви називайте це як хочете-і мухами, і котлетами :ggggg:
  • 0

#30 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 03:02

Перегляд дописуDr Zlo (17.12.2007 02:47) писав:

ну я в принципі і не путаю нічого, та і класик по моєму нічого не напутав, він просто довів що мета дійсно не виправдовує засобів...а Ви називайте це як хочете-і мухами, і котлетами ;)
класик за тебе твоє життя не проживе. і це питання - не теорема, щоб її доводити
  • 0

#31 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 03:15

Перегляд дописуSergiy_K (17.12.2007 03:02) писав:

класик за тебе твоє життя не проживе. і це питання - не теорема, щоб її доводити

зате класик прожив своє життя і прожив його мабуть добре, тому і став класиком, і його твори читають сучасники. якщо ти не довіряєш Достоєвському-я теж нікому не довіряю, але я знаю приказку що розумні люди намагаються учитися на чужих помилках, тому по моєму краще учитися на помилках Розкольникова ніж їх самому робити і тільки тоді усвідомлювати правоту класика
а я і не намагаюся теореми доводити тут, я висловлюю свої думки з цього приводу, не більше ;)
  • 0

#32 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 03:37

Більш схоже було, що ти висловлюєшся про "думки" Достоєвського. Якщо зособом є убивство - це нормально чи ні? Для племені людоїдів - нормально. Вони так харчуються. Капітан Кук відкрив острови з добродушними туземцями які систематично з його корабля все тирили, це нормально? Нормально, в них не було приватної власності. Тому я кажу: питання виправдання постає, лише коли є питання вини, вини немає якщо немає уявлення про те що ось ця фігня - є зло. А засоби - штука зовсім однакова і в Києві і в Антананаріву. А от мораль може бути дуже різною навіть у людей, які живуть по сусідству.
  • 0

#33 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 03:51

Перегляд дописуSergiy_K (17.12.2007 03:37) писав:

Більш схоже було, що ти висловлюєшся про "думки" Достоєвського. Якщо зособом є убивство - це нормально чи ні? Для племені людоїдів - нормально. Вони так харчуються. Капітан Кук відкрив острови з добродушними туземцями які систематично з його корабля все тирили, це нормально? Нормально, в них не було приватної власності. Тому я кажу: питання виправдання постає, лише коли є питання вини, вини немає якщо немає уявлення про те що ось ця фігня - є зло. А засоби - штука зовсім однакова і в Києві і в Антананаріву. А от мораль може бути дуже різною навіть у людей, які живуть по сусідству.

ну я думав що ми тут будемо обговорювати не тубільців з островів Кука чи інших екзотичних країв, а саме нашу, європейську, українську культуру і соціальні та моральні устрої. це раз
далі-згоден про те що питання вини не може виникнути якщо нема визначення що таке добро і зло, але ж в нашому випадку це не так, тобто в нас цивілізація хоч і не ідеальна, але основні засади загальноприйнятої моралі є. Мораль -це не 2 закон Ньютона, тобто у всіх вона різна, але вона є...
третє-по сусідству можуть жити і тубілець з тих самих островів Кука і звичайний українець, але якщо в нашому суспільстві прийняті моральні норми за якими красти -це злочин, то вони будуть стосуватися цього самого тубільця, хоча він і буде доводити що за його поглядами він нічого злого не вчинив
Тобто-є мораль особиста, а є мораль суспільна, і якщо перша суперечить другій-то погано прийдеться тій особі яка її сповідує
  • 0

#34 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 06:50

Dr Zlo, це все добре але як що до смерті? "Там" не будуть питати чи ти тубілець чи українець. Чи Ви живете виключно "цим" життям з "цією" мораллю?
  • 0

#35 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 12:20

Перегляд дописуСварус (17.12.2007 06:50) писав:

Dr Zlo, це все добре але як що до смерті? "Там" не будуть питати чи ти тубілець чи українець. Чи Ви живете виключно "цим" життям з "цією" мораллю?

ну це вже по-моєму питання типу чия мораль краща, тому не буду сперечатися щодо цього.
Скажу лише що тільки після смерті ми дійсно зрозуміємо чи правильно ми жили і правильних принципів дотримувалися, а до цього треба мабуть жити за моральними принципами які ти вважаєш найбільш правильними

Повідомлення відредагував Dr Zlo: 17.12.2007 – 12:21

• 0

#36 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.12.2007 – 13:57

Цитата

Скажу лише що тільки після смерті ми дійсно зрозуміємо чи правильно ми жили і правильних принципів дотримувалися, а до цього треба мабуть жити за моральними принципами які ти вважаєш найбільш правильними
Ну в кожного свої моральні принципи, мабуть потрібно враховувати моральні принципи суспільства в якому ти живеш, а якщо вони різні то тебе будуть важати або злочинцем або божевільним ;)
  • 0

#37 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 14:04

Перегляд дописуDynkan 113 (17.12.2007 13:57) писав:

Ну в кожного свої моральні принципи, мабуть потрібно враховувати моральні принципи суспільства в якому ти живеш, а якщо вони різні то тебе будуть важати або злочинцем або божевільним ;)

ну про це я вже написав в попередньому пості-"Тобто-є мораль особиста, а є мораль суспільна, і якщо перша суперечить другій-то погано прийдеться тій особі яка її сповідує", просто не хотів повторювати двічі ту саму думку :ggggg:
  • 0

#38 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.12.2007 – 14:12

"мета виправбовує засоби", незгідний, це гарно сформована відмазка для власної совісті, або для якогось звіту. Просто шляхи для досягнення мети є різні, є легші є важчі, і я обераю такий який би несуперечив моїм принципам, і незашкодив людям які поруч ;)
  • 0

#39 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 16:13

Перегляд дописуDr Zlo (17.12.2007 14:04) писав:

ну про це я вже написав в попередньому пості-"Тобто-є мораль особиста, а є мораль суспільна, і якщо перша суперечить другій-то погано прийдеться тій особі яка її сповідує", просто не хотів повторювати двічі ту саму думку :(
врешті-решт все зводиться до: чи варта "овчінка видєлки" ;) а взагалі сабжова фраза - дурнувата й неоднозначна. виправдовує: хто виправдовує, для чого (чи що з того матиме)? ці всі питання не варто випускати з поля зору :ggggg: коли говорять про мету то треба чітко розрізняти PR та окозамилювання від "кому вигідно". бо суперечками про припустимість\неприпустимість чогось з точки зору суспільної моралі\цінностей можна зруйнувати будь яку корисну багатьом людям справу. суспільну "мораль" чи навіть "моральність" краще не тикати як аргумент, все рівно кожен її розуміє суб"єктивно.
  • 0

#40 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 17.12.2007 – 18:12

Перегляд дописуSergiy_K (17.12.2007 16:13) писав:

врешті-решт все зводиться до: чи варта "овчінка видєлки" :ggggg: а взагалі сабжова фраза - дурнувата й неоднозначна. виправдовує: хто виправдовує, для чого (чи що з того матиме)? ці всі питання не варто випускати з поля зору :brovy: коли говорять про мету то треба чітко розрізняти PR та окозамилювання від "кому вигідно". бо суперечками про припустимість\неприпустимість чогось з точки зору суспільної моралі\цінностей можна зруйнувати будь яку корисну багатьом людям справу. суспільну "мораль" чи навіть "моральність" краще не тикати як аргумент, все рівно кожен її розуміє суб"єктивно.

ну знаєш, просто можна дуже довго і нудно філософствувати з цього приводу і дійсно тут багато різних підводних течій, в тому числі і ті, про які написав ти... я не намагаюся універсалізувати свої думки, просто намагаюся бути послідовним у викладі свого розуміння проблеми. тому просто скажу-читайте класику, шукайте кожен відповідь для самого себе в своєму власному житті :brovy:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних