←  Політика та Економіка

Теревені

»

В Донецьку обмежили українську

світлина bamik 21.05.2008

Донецька влада заборонила збільшувати кількість бажаючих навчатись українською
Донецька міськрада прийняла рішення обмежити навчання української мовою у освітянських закладах. Відтак заборонено збільшувати кількість україномовних шкіл і класів та дитсадків і дитячих груп.

За таке рішення сьогодні, 20 травня, проголосували 55 з 58 депутатів, прсиутніх на 19- й сесії міськради у вівторок.

Відповідно до рішення міськради, обмеження впроваджується з метою вдосконалення роботи освітньої галузі в Донецьку.

"Для задоволення потреб населення Донецька у здобутті освіти рідною мовою не допускати: планового збільшення числа учнів, що навчаються українською мовою, розширення мережі україномовних шкіл і класів і планового збільшення дитячих дошкільних установ і груп з українською мовою навчання", - сказано у рішенні Донецької міськради.
http://ua.korrespond.../ukraine/468060
--

Пропоную ваще припинити фінансування із держбюджету, нехай донєцкі депутати своїм коштом утримують свої школи :D
Відповісти

світлина БоБриК 21.05.2008

От мерзотники!!! Думаю треба комусь вмішатися і щось зробити. Ще ж державна мова!!! Вони шо з глузду зїхали? Треба їх звільнити з роботи за таке! Всіх їх давно пора на українську освіту повністю перевести! ХАй вчать!!
Відповісти

світлина Ґвинтик 21.05.2008

Перегляд дописуbamik (21.05.2008 11:07) писав:

Пропоную ваще припинити фінансування із держбюджету, нехай донєцкі депутати своїм коштом утримують свої школи :D
Ти за них не хвилюйся, їм при потребі допоможуть сусіди :ggggg:
Відповісти

світлина Unknown 21.05.2008

Ющенко пообіцяв у цьому році підтримку української мови, це пряме невиконання ними службових обов"язків. Зняти їх з посади!
Відповісти

світлина Уповноважений 21.05.2008

Такого неподобства не було за радянського союзу. навіть за часів імперії таке дикунство траплялося рідко. У РФ у автономіях, не те що мова - навіть абетки свої автономні, але при всій своїй автономності вони не можуть обмежувати державну мову. А тут якісь місцеві чиновники без ніяких прав знахабніли поза всі межі. Незалежність, демократія, мля! За що боролись?
Якщо вже міністерство затвердило навчальну програму. то всі чиновники і педагоги мусять її виконувати. А надбавки у вигляді російської мови, літератури та історії - по бажанню учнів. А якщо чиновники та педагоги не виконують своєї роботи а вигадують собі інакшу, то за що їм платити? Уявіть, аби кожен так - найнявся на роботу, і відмовився її виконувати... - звільнити негайно!
Якщо вже учням видають атестати державного зразка, затверджені міністерством освіти, то учні мусять бути підготовлені по державній програмі. Якщо місцеві чиновники вигадують свою навчальну програму, то нехай і свої атестати видають. Таким чином піклюються про обмеження прав своїх громадян... Адже якщо позбавити громадянина обовязку знати державну мову, то його відповідно треба позбавити і якогось права - наприклад всупати до державних ВУЗів, та працювати в державних установах. (при чому і обовязок і право реалізується через випускні і вступні екзамени)
Відповісти

світлина Nomad 21.05.2008

Я люблю цю країну, бо тільки у нас таке можливо...
Ото якби в Україні були б відповідні органи держбезпеки, які б такі от виходки на корню присікали-тоді може б менше регіоналів бісилося, а так...Як завжди все вирішиться політичним шляхом через політичні бучі і чвари...
Відповісти

світлина bendera.UA 21.05.2008

Нє - ну не цуки а?

55 с.р.а.к. на кіл. публічно. дибіли.

Торік луганчани заганялись - ввели програму підтримки російської мови і виділили на то кошти більші ніж на ремонт і освітлення доріг разом взяті...................... цікаво зараз побачити на що (чи кому) пішли ті гроші..............
Відповісти

світлина 100000 21.05.2008

Головне без паніки.... бо саме на це вони і розраховують :-)
Відповісти

світлина СВІ†ЛОНОСНИЙ 21.05.2008

Вони розраховують тихо й надалі москалізувати далі дітей, робити з них покручів. Паніку нажаль нам не організувати, але було б варто.
Відповісти

світлина zav 21.05.2008

Перегляд дописуБоБриК (21.05.2008 11:22) писав:

От мерзотники!!! Думаю треба комусь вмішатися і щось зробити. Ще ж державна мова!!! Вони шо з глузду зїхали? Треба їх звільнити з роботи за таке! Всіх їх давно пора на українську освіту повністю перевести! ХАй вчать!!
Тю, вам яке діло? Їхні ж діти державної мови не знатимуть.
Відповісти

світлина 100000 21.05.2008

Перегляд дописуzav (21.05.2008 14:33) писав:

Оце розумний підхід до справи... може ще прийняти їм закон про обмеження російської :-)
Відповісти

світлина -=VJ=- 21.05.2008

Перегляд дописуzav (21.05.2008 14:33) писав:

В такому разі їхні діти виростуть і продовжать справу батьків.
Відповісти

світлина Уповноважений 21.05.2008

хай продовжують свою справу де завгодно, тільки не на державних підприємствах. В будь-яких державних організаціях мусять бути екзамени з державної мови. Адже по основному предмету екзамени є, то заодно і по мові. Але тут ще проблема, хто ці екзамени прийматиме. Говорити можна будь-якою мовою, але державну треба знати.
Відповісти

світлина milochka 21.05.2008

шо ж скажеш ідіоти вони ) і для чого обмежувати державну мову ? це пряме порушення конституції україни ))) на мій погляд за цім всім стоїть Янік з Ахметовим ))) от у нас дибіли огранічують рідну мову , а в росії чогось не забороняють російську і громадяни не розмовляють україською або ненаціональною , вони за нею горою стоять )))) ппц просто
Повідомлення відредагував LoNeLy RoMaNtiC gIrl: 21.05.2008 – 15:42
Відповісти

світлина Sotnik 21.05.2008

Нема щонайменшого сумніву в тому, що це рішення місцевої влади буде відмінене в судовому порядку. Бо не в їхній компетенції здійснювати дії щодо обмеження державної мови. Але сам прецедент викликає у мене обурення і занепокоїння...
Відповісти

світлина zav 21.05.2008

Перегляд допису-=VJ=- (21.05.2008 15:05) писав:

В такому разі їхні діти виростуть і продовжать справу батьків.
Мої діти будуть освітченими й матимуть перевагу над їхніми недоуками. Ги!
Відповісти

світлина milochka 21.05.2008

Перегляд дописуSotnik (21.05.2008 16:44) писав:

Нема щонайменшого сумніву в тому, що це рішення місцевої влади буде відмінене в судовому порядку. Бо не в їхній компетенції здійснювати дії щодо обмеження державної мови. Але сам прецедент викликає у мене обурення і занепокоїння...

не тільки у вас пане Sotnik
Відповісти

світлина Білий Дракон 21.05.2008

Виховувати в (ураїнських!) дітях ненависть до країни в якій вони живуть? В гіршому випадку це загрожує локальним громадянським конфліктом на їхні й же территорії. Їхні же діти будуть приречені жити у бідноті і під страхом смерті.
Відповісти

світлина макарена 21.05.2008

Слухайте, коцапчеги уже реально довбають. Та хай котяться на свою "історічєскую родіну-уродіну", в свою Рашку. А то як українське сало жерти, так вони залюбки, а поважти Україну, українську мову--так дулька...Ото вже ж зрадники, ото вже ж...не скажу хто, ба за такі вислови банять...Фух, щось я розхвилювалася, піду, валер'яночки поп'ю...
Відповісти

світлина Йа_ЯбЛуЧкО_XD 21.05.2008

Я думаю, що нехай собі роблять що хочуть. Мої діти будуть знати і українську, і російську.
Напевне, Донеччанам вже так набридла наша Ненька, що вони хочуть знайти підтримки у Росії, адже там і більші можливості і влада нормальна. Черговим кроком до цього стало зменшення україномовним шкіл - це своєрідне підлизування до наших сусідів.
Це їхній вибір. Скатертиною дорога!
Відповісти