Перейти до вмісту

1020 років від хрещення русі.

Повідомлень в темі: 85

#21 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 18.05.2008 – 20:27

Перегляд дописуБандерас (18.05.2008 19:41) писав:

Пане Сотнік чи не вам знати що Християнство бере свій початок від Ісуса Христа!
Біблія розказує історію яка була нічого не спотворюючи!
Тому головні вчення християнства містяться у Новому Заповіті!...
В такому випадку, хай офіційно скрізь проголосять, що Новий заповіт - це релігійне вчення, а Вітхий заповіт - це нотатки з підручника древньої історії іудейського народу. І не морочать людям голови цитатами з Вітхого заповіту. Для цього вистачить і Нового заповіту.

Пропаганду про людські жертвоприношення не даремно взяла на озброєння саме православна церква. Бо її неофіційним головним осередком давно вже є Москва. Для того, щоб приховати в історії кровожерливість свого корінного народу, московська церква і поширює міфи про слов'янські язичницькі жертвоприношення.
Людські жертви були притаманні релігіям диких народів. Таких як весь, чухонь, корела, чудь, іжора, марі, меря, мурома, мещера, вять, кривь, голядь, ятвяги, мордва, перма, удмурти, мокша, ямь, зимигола, корсь, нарова, самоядь. Саме вони і є промоскалями. Це не слов'янські, і навіть не арійські, а фіно-угорські народи. Не даремно їх прозвали кацапами, тобто різниками. До того, ж у деяких з цих народів був прийнятий канібалізм. Про це свідчить хоча б назва народу - самоядь. Про цих людожерів згадує в своїх записах ще Геродот.
Справжній патріот України ніколи не повірить церковній брудній пропаганді про наших предків. На таке здатні або нащадки москалів, бо це у них генетична пам'ять спрацьовує, або зовсім безголові бовани.
  • 0

#22 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6640 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 28.06.2008 – 19:56

Після сьогоднішніх новин по РТР я остаточно впевнився, що все це - політичне замовлення! Медвед офіційно святкує 1020 років з хрещення Русі.. Як ця подія має відношення до Москви, тої, де в той час лише жаби квакали, а в Петербурзі тим більш... але ж Медвед наголошує, що їхнє святкування закінчеться в Києві... Відверто закликаю до мітенгу протесту.....
  • 0

#23 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 28.06.2008 – 19:57

Перегляд дописуDarkLordVillis (28.06.2008 20:56) писав:

Після сьогоднішніх новин по РТР я остаточно впевнився, що все це - політичне замовлення! Медвед офіційно святкує 1020 років з хрещення Русі.. Як ця подія має відношення до Москви, тої, де в той час лише жаби квакали, а в Петербурзі тим більш... але ж Медвед наголошує, що їхнє святкування закінчеться в Києві... Відверто закликаю до мітенгу протесту.....

На мітинг піду, 15 грн \год - і можна мітингувати :unsure:
  • 0

#24 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6640 повідомлень

Відправлено 28.06.2008 – 20:16

Цитата

Пане Сотнік чи не вам знати що Християнство бере свій початок від Ісуса Христа!
- щодо подібних дописів, зауважу, що тему я створив про святкування 1020 річниці, а не про походження християнства... можливо тема більш політична ніж релігійна, але ж як їх, модераторів, вгадати, хто з них візьметься зайву тему модерувати...

Перегляд дописуСварус (18.05.2008 16:29) писав:

Церква стала знаряддям політиків? Бу-га-га, і коли ж це сталось, скільки тисяч років назад? І хто чиїм знаряддям? :unsure:
ну уж ту відповіді дві але однозачні - у католиків головний папа римський, у православних головний цар... релігія-політика - то питання ніби курка-яйце, що перше?
  • 0

#25 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 08.07.2008 – 20:58

Ну, ДДТ давно в цій обоймі - адін народ, адна вєра, палітікі раздєлілі... Гарна ж музика, блін, виріс на ній, а тепер ото таке..Старіє пан Юрій, що тут скажеш.
А щодо "перше свято України"... Ну звичайно, до крещення тут же ж навіть і люди не жили, що ви... Київ якраз в момент, як перша руська кров від меча святого і усвідомленого хрещення у воду потекла, збудувався...
Але менше з тим. Все одно, всі ці "святкування" перетворяться на гоп-ца-ца нетверезих висококультурних хлопчиків з пивом та такими ж дівчатами... Бачили, проходили...
  • 0

#26 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 08.07.2008 – 21:37

Цитата

ТЕРНОПІЛЬ — Під знаками 1020-ліття від Хрещення України-Русі та Року християнського покликання пройде цьогорічна проща до Зарваниці, що на Тернопіллі. На вказані теми акцентуватимуть увагу віруючих всі сторони Всеукраїнського відпусту. В УГКЦ очікують, що 12-13 липня до Марійського духовного центру України прибуде особливо багато молодих людей. Також важливим моментом Всеукраїнської прощі буде запланований на ці дні візит Префекта Конгрегації Східних Католицьких Церков кардинала Леонардо Сандрі, який у Зарваниці зустрінеться спершу з молоддю, а потім з усіма прочанами та окремо із духовенством.
...Проща до Марійського духовного центру офіційно називається Всеукраїнською, але завжди набирає міжнародного масштабу. Тобто вона є Всеукраїнською не в географічному розумінні цього слова, а тому, що збирає українців, розкиданих по всьому світі. Також її відвідають представники не тільки різних країн, а й конфесій, бо проща завжди відкрита для всіх.

Навіть не знаю скільки разів я була в Зарваниці, але минулого року йшла пішки, приблизно 65 км за добу. Цього року також йтиму...Для чого? Я собі знаю для чого, але хочу зауважити декому з хлопців, що не знаючи людини кидаються тут болотом на віру і вірування інших. А вам слабо?...
Зображення

Як модератор нагадую всім учасникам дискусії правила форуму п.2.4. Публікувати дописи, що містять цілеспрямоване розпалювання міжнаціональної, міжрасової, міжрелігійної ворожнечі - ЗАБОРОНЕНО
  • 0

#27 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень

Відправлено 09.07.2008 – 08:21

Перегляд дописуЛастiвочка (8.07.2008 22:37) писав:

Навіть не знаю скільки разів я була в Зарваниці, але минулого року йшла пішки, приблизно 65 км за добу. Цього року також йтиму...Для чого? Я собі знаю для чого, але хочу зауважити декому з хлопців, що не знаючи людини кидаються тут болотом на віру і вірування інших. А вам слабо?...

З вашого дозволу не перекладатиму - часу катма, маю бігти.

Цитата

Умер человек и попал на Божий суд. Долго смотрел на него Бог с недоумением и задумчиво молчал. Не выдержал человек и спросил:
- Господи, что с долей моей? Почему ты молчишь? Я ведь заслужил царствие небесное. Я страдал! - с достоинством заявил человек.
- А с каких это пор, - удивился Бог, - страдания стали считаться заслугой?
- Я носил власяницу и вервие, - упрямо нахмурился человек. - Вкушал отруби и сухой горох, не пил ничего, кроме воды, не притрагивался к женщинам. Я изнурял свое тело постом и молитвами...
- Ну и что? - заметил Бог. - Я понимаю, что ты страдал - но за что именно ты страдал?
- Во славу твою, - не раздумывая, ответил человек.
- Хорошенькая же у меня получается слава! - усмехнулся грустно Господь. - Я, значит, морю людей голодом, заставляю носить всякую рвань и лишаю радостей любви?
Вокруг повисло молчание... Бог все так же задумчиво взирал на человека.
- Так что с моей долей? - напомнил о себе человек.
- Страдал, говоришь, - тихо произнес Бог. - Как тебе объяснить, чтобы понял... Вот, например, плотник, что был перед тобой. Он всю жизнь строил дома для людей, в жару и холод, и голодал порой, и часто попадал себе по пальцам, через это и страдал. Но он все-таки строил дома. И потом получал свою честно заработанную плату. А ты, получается, всю жизнь только и делал, что долбил себе молотком по пальцам.
Бог на мгновение замолчал...
- А где же дом? ДОМ ГДЕ, Я СПРАШИВАЮ

Це я до того, що пройти 65 км - не слабо...Слабо зробити це невідомо чого.
А на цей рік шановній Ластiвочці раджу садити по дубочку чи берізці кожен кілометр...Або сміття за прочанами прибирати.
Хоча, насправді, в кожного свої примочки...
  • 0

#28 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 09.07.2008 – 08:35

Перегляд дописуФайний нік (9.07.2008 09:21) писав:

З вашого дозволу не перекладатиму - часу катма, маю бігти.

Це я до того, що пройти 65 км - не слабо...Слабо зробити це невідомо чого.
А на цей рік шановній Ластiвочці раджу садити по дубочку чи берізці кожен кілометр...Або сміття за прочанами прибирати.
Хоча, насправді, в кожного свої примочки...
Ластівочка знає для чого це робить :) ! І ті, що йдуть, тисячі тих, що йдуть - теж знають для чого...і ті, що вірять - теж знають...А відкривату душу тут? - даруйте:)))))))) Але можливо Ви не помітили, що ті, хто направду вірить - той не відповідає на випади інаковірців. І знаєте чому? Вони вірять без бла-бла-бла, або просто не читають розділу Релігія :). Якщо є бажання - прошу в приват, а не зводити розмову на особистості
  • 0

#29 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6640 повідомлень

Відправлено 09.07.2008 – 13:05

Ластівочка, ти як СуперМодератор могла б видалити флуд, і прямо в приват написати. А так як сподіваюсь, що цей допис теж піде в смітник, то напишу свою думку: ти та інші ходила і ще там що робила для задоволення власної психіки. це егоїзм. церква надає тобі послуги психологічного характеру, ти їх отримуєш, але хвалитись цим навіть гірше, ніж ті звані благочинні світські (снобістські) вечори, де дружини олігархів пліткують. Гірше тому, що від тих снобів сиротам хоч якісь об'їдки перепадають.
  • 0

#30 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 09.07.2008 – 14:14

Перегляд дописуDarkLordVillis (9.07.2008 14:05) писав:

Ластівочка, ти як СуперМодератор могла б ......
Як супермодератор ставлю Вам 10% за порушення правил п.2.2.1. (з"ясовуваня стосунків - флейм)
Тепер по темі - 1020 років Хрещення Русі святкую! І цього року йтиму на Всецерковну прощу пішки.
  • 0

#31 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 09.07.2008 – 14:22

А я буду святкувати в молодіжному таборі "Сарепта" у Яремче. :)
  • 0

#32 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 15.07.2008 – 11:04

Минулого не змінити. Сам факт хрещення нічого поганого, на мою думку, не приніс. Так, Русь хрестили вогнем і мечем і я князя Володимира рівноапостольним ніколи би не назвав, але ми стали ближчими до Європи і з нами стали підтримувати контакти монархи західних країн, це якщо брати політичний аспект хрещення, бо церква є структурою більше політичною, особливо в ті часи, а якщо брати духовний аспект, то не відразу, але з часом це сприяло духовній еволюції людей, але тих, що дійсно вірили. Я не маю нічого проти язичництва, християнство багато перейняло від нього, але не могла існувати язичницька держава у християнському світі. Якщо брати сучасність, то святкування такої дати перетворене на шоу і втрачена духовна складова. Наші владноможці поставлять свічки, відстоять літургію і поагітують за свої блоки і партії.
  • 0

#33 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 16.07.2008 – 17:15

НМД, все, що робиться насильно - то не на користь. Тим паче насадження віри.
  • 0

#34 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 16.07.2008 – 17:47

Перегляд дописуБлискавиця (16.07.2008 18:15) писав:

НМД, все, що робиться насильно - то не на користь.
не на користь кому?

Перегляд дописуБлискавиця (16.07.2008 18:15) писав:

Тим паче насадження віри.
віру не насадиш.
  • 0

#35 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень

Відправлено 16.07.2008 – 17:53

Оце вчора повернувся з Шешор і звернув увагу, що по місту розклеєні афіші про те, що ДДТ, СКАЙ і ще хтось виступатимуть десь і колись (не запам'ятав). З якого приводу - ні слова.
Що то ті самі афіші, зрозумів зі знайомого оформлення (те ж саме бачив у Львові).
Так що приходьте, любі друзі, на концерт - а там опа! і захочуть "пагаваріть с вамі а богє"...
  • 0

#36 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 16.07.2008 – 20:16

Перегляд дописуSergiy_K (16.07.2008 18:47) писав:

віру не насадиш.

Вона що, сама по собі у нас з"явилась? А що тоді було оте насильне хрещення в Дніпрі - вигадка?

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 16.07.2008 – 20:18

• 0

#37 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень

Відправлено 16.07.2008 – 20:22

-=VJ=- , шановний Sergiy_K мав на увазі, я так розумію, що справжню віру (а не звичку відвідувати ті чи інші культові споруди) насадити не можна.
Може, воно й так...
  • 0

#38 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 16.07.2008 – 21:56

Як на мене святкування 1020 річниці хГещення Русі, все єдно що святкування Великої Жовтневої Соціалістичної Геволюції :)
  • 0

#39 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 16.07.2008 – 23:39

Не зовсім зрозуміло, що ця тема робить в розділі «Релігія»? Адже з релігійним питанням тут все ясно і нема чого обговорювати. Зовсім інша річ – історичний аспект. Саме з точки зору історії мене це і цікавить…

Перегляд дописуТемний ангел (15.07.2008 12:04) писав:

….але ми стали ближчими до Європи і з нами стали підтримувати контакти монархи західних країн....
Насправді це історичний міф і навмисна дезінформація, яку насаджувала і продовжує це робити церква і влада в умах і душах людей.
Хрещення навпаки віддалило Русь від Європи, стало основною причиною роздроблення слов’янського світу. Вже в 1054 році відбулася схизма – розкол християнства, коли папа римський і патріарх константинопольський взаємно прокляли і відлучили від церкви один одного. Після цього Русь вже майже тисячоліття залишається прив’заною до Азії, за кордонами цивілізованого світу… Сьогодні ми спостерігаємо поки що марні зусилля України розірвати цей цивілізаційний бар’єр і долучитися до Європи… Все це і досі відлунюється оте хрещення…
Насправді факт хрещення не сприяв посиленню поваги до правителів Русі з боку європейських монархів, а навпаки опустив їхній рейтинг «нижче плінтуса» навіть у диких кочовиків, які до того тікали світ за очі лише при одній чутці про наближення руської дружини Святослава і виконували накази руських князів як найвищої влади над собою. Тепер же вони плювати хотіли на володимирове хрещене військо і ледь не прописалися в землях Русі, і навіть під стінами самого Києва! Може саме військо і не стало слабкішим, але його авторитет, авторитет князя-головнокомандуючого було безнадійно назавжди втрачено.
В літописі затверджується, що дід хрестителя Русі, Ігор, «повеле» печенігам атакувати Болгарію. Сучасник Ігоря, Ібн Русте, називає Дон Руською річкою, а Чорне море — Руським, «тому що по ньому ніхто не сміє плавати, окрім русов». «Кіммерійський Босфор» — Керченська протока — сучасник Ігоря і Святослава Лев Діакон називає тією базою, звідки Ігор здійснював походи морем на Константинополь. Ібн Хаукаль називає при Святославові Руською річкою вже Волгу і розповідає, що недобитки хазарів, які рятувалася від русов в Ширвані, згодом просили, за посередництва ширваншаха Мухаммада ібн Ахмада аль Азді, в русів дозволу повернутися на умовах повного підпорядкування. З цього виходить, що руси не просто зруйнували каганат, а узяли під контроль його території, розсунувши до Волги свої кордони. Той же ібн Хаукаль пише, що печеніги — це «вістря в руках русов», яке ті направляють проти своїх ворогів.
А при Володимирі вчорашні покірні васали діда, що бігали від одного імені батька, ті, чиї князі вважали за честь побрататися з руським дружинником, щороку приходять в землі під Києвом, і доводиться зводити проти них фортеці — не на Волзі, не на Доні, а на Ворсклі, Сулі, Трубежі, навіть на Десні — в дні дороги від Києва! Тепер тут проходить кордон Русі з хижим світом кочівників Великого степу. Потрібно додати, що саме при Володимирі був здійснений перший набіг норманнів на Русь, набіг вдалий — якийсь ярл Ерік розграбував Ладогу і з здобиччю пішов собі спокійнісінько геть, про що раніше вікінги не сміли навіть мріяти, якщо звісно не були самовбивцями…
У «Слові полку Ігореве», коли описується вступ Ігоря з дружиною на ворожу землю, говориться: «Дивъ кличетъ връху древа, велитъ послушати земли незнаємє: Влъзе и Поморию, и Посулию, и Сурожу и Корсуню, и тебе, Тъмутороканьскый блъванъ». Важко позбавитися від враження, що автор великої поеми свідомо вніс до списку «незнаємих» для хрещених русичей земель місця, славлячи їх предків-язичників. Список очолює Волга — Руська річка ібн Хаукаля, по якій водили кораблі торговці-руси часів Ігоря. У Помор'ї тут треба, звичайно, бачити не «Помор'я Варяжське» і тим більше не береги Білого моря, а побережжя Чорного моря, Руського моря X століття. Про те, що руси жили на цих берегах, ясно свідчить договір Ігоря Старого з Візантією, в 944 році. Сула, річка, що впадає до Дніпра зліва, була освоєна слов'янами, найпізніше, з антських часів. Сурож — місто, яке узяли штурмом дружини князя Бравліна в кінці VIII століття. У Корсуні, Херсонесе, ще Кирил (той що з Мефодієм) бачив книги, написані руськими письменами. Нарешті, Т'муторокань, древнє руське місто на місці сучасної Тамані, теж увійшов в XII столітті в список «незнаємих» земель. Дуже важко не відчути в цьому перерахуванні присмаку гіркої усмішки — адже постійно згадуючи «Троянови століття» язичества, згадуючи готів, гуннів і Буса, князя антів, автор «Слова...» не міг не знати, що всі ці «незнаємиє» землі були відмінно відомі руським язичникам всього лише пару століть назад, і не тільки відомі… Це були їхні землі!
Автор «Слова…» продовжує —«дремлетъ въ поле Ольгово хороброе гнездо; далече залєтєло!». Далеко... адже ще лише «Ігор к Дону воїв веде»! Нічого говорити про дальші походи, на зразок закавказького Бердаа. Пройде аж дев'ять століть, перш ніж нога руського (нажаль вже московсько-імперського) воїна знов ступить на землю Закавказзя. Годі вже й казати, що торгові шляхи Дніпром, Доном, Волгою були наглухо перекриті для русів і контролювалися печенігами, потім половцями, а за ними татарами. На ті рубежі міжнародних відносин, на яких стояла язичеська Русь напередодні її хрещення, християнська Російська імперія вийшла лише в XVIII столітті.
Чорноземні землі Подніпровья і Подоння не стали житницями Русі — це одне змінило на століття історію східного слов'янства. Більш того, вони не просто залишилися в запустінні. Втрачені Руссю землі стали на декілька століть притулком гнізд кочових хижаків. Половці змінювали печенігів, татари — половців. Лише у XVIII столітті було роздавлено останні лігва руйнівників руських і тепер вже українських міст і селищ, торговців блакитнооким, білявим двоногим товаром — ногайців і кримських татар.
Скільки русів-українців загинуло, скільки було угнано в полон за вісім століть? Це — теж ціна, яку ми заплатили за криваве хрещення!
Виправдовуючи величезні територіальні втрати, захисники хрещення виправдовують це тим, що мовляв, сили були перемкнуті на те, щоб внутрішньо облаштувати Русь. Тобто коли археологи і дослідники фіксують винищування або запустіння третини руських поселень в кінці X століття, то це пояснюється «зміцненням держави», а коли виявляють, що були втрачені величезні землі, то починають твердити про «внутрішнє облаштування».
Істина ж полягає в іншому: держава настільки «зміцнилася», що вже не й думала про війни з імперіями на зразок Візантії або Хазарського каганата, а насилу відбивалася від розбійних зграй кочівників і вікінгів. Кордон із степом з Волги відкатився на Десну і Трубеж, степові розбійники-ординці вбивали і грабували під стінами Києва, морські розбійники-вікінги палили Ладогу, — от як виглядало «зміцнення» держави. «Внутрішнє облаштування» ж полягало в розбійниках-злочинцях, що розмножилися в спустошених містах і селах.
Ось як у оцінку дав арабський мандрівник Аль Марвазі, що описував хрещення русів: «Коли вони звернулися в християнство, віра притупила їхні мечі, двері здобичі закрилися перед ними, і вони повернулися до нужди і бідності, скоротилися у них кошти для існування».
В цей же час руські воїни мусили виконувати волю «братів во Христі», проливаючи кров за інтереси Візантійської імперії десь на чужині. Але це не змінило думку «цивілізованих» візантійців про народ Русі як про варварський… Для них Русь стала лише черговим васалом, одним з багатьох. І коли справи в самій Візантії були дуже кепські, то Русь використали з допомогою церкви як розмінну монету, щоб розрахуватися з Золотою Ордою за вирішення візантійських проблем…
Можу писати і наводити приклади згубного впливу хрещення на Русь хоч до ранку…
Наведу на останок лише один. В 1169 році військо Андрія Боголюбського під командуванням його сина захопило, розграбувало і спалило Київ. Спонукало до цього не те, що вони були «москалями», а цілком релігійні причини. Це була війна між князями, які підтримували церкву в питанні дотримання посту на княжих пирах, і князями – любителями поласувати в пост скоромним… Може хтось скаже, що хрещення тут було ні до чого?

Перегляд дописуТемний ангел (15.07.2008 12:04) писав:

...... не могла існувати язичницька держава у християнському світі.
Це теж поширене пропагандистське твердження, на кшталт того, що комуняки казали, що перемога соціалізма невідворотня і є об’єктивним процесом… Суто суб’єктивним, як і хрещення Русі.
  • 0

#40 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 19.07.2008 – 11:35

Перегляд дописуDarkLordVillis (15.05.2008 20:04) писав:

Я оце теж хотів написати про віче. уже пізно :) . Ну і гурт Арія - таки самий релігійний гурт. такі пісні як "Антихрист", "Ночь короче дня", "Castlevania", "Ангельская пыль", "Кровь за кровь", "Игра с огнём", "Палач" мусять обов'язково бути виконані в цьому турі :)
Щось я не зрозумів..чи це було жартома, з сарказмом сказано? Та церква ні за що не допустила би аби виконувались ці пісні (виділений текст)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних