Перейти до вмісту

Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства?

Повідомлень в темі: 255

Опитування: Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства? (160 користувачів проголосувало)

яких мов навчали б власну дитину?

1. українська (145 голосів [28.21%])

Процент голосів: 28.21%

2. російська (51 голосів [9.92%])

Процент голосів: 9.92%

3. англійська (135 голосів [26.26%])

Процент голосів: 26.26%

4. польська (41 голосів [7.98%])

Процент голосів: 7.98%

5. німецька (39 голосів [7.59%])

Процент голосів: 7.59%

6. французька (34 голосів [6.61%])

Процент голосів: 6.61%

7. іспанська (30 голосів [5.84%])

Процент голосів: 5.84%

8. щось зі східних (24 голосів [4.67%])

Процент голосів: 4.67%

9. ваші варіанти (15 голосів [2.92%])

Процент голосів: 2.92%

чи маєте бажання вивчити есперанто?

1. так (38 голосів [23.75%])

Процент голосів: 23.75%

2. ні (86 голосів [53.75%])

Процент голосів: 53.75%

3. мені все одно (12 голосів [7.50%])

Процент голосів: 7.50%

4. а що це таке? (буває...) (24 голосів [15.00%])

Процент голосів: 15.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3807 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Україна

Відправлено 13.07.2008 – 14:54

Перегляд дописуДарця_Борхес (13.07.2008 15:03) писав:

Якщо людині легше говорити російською і вона хоче нею говорити - нехай говорить. Насаджувати українську мову силою - то взагалі дибілізм.
Цікаво чи було б дибілізмом "насаджувати" англійську мову в Америці дитині яка народилася в російськомовній сім'ї, і яка в майбутньому житиме і працюватиме в Америці? Я вважаю що в Україні занадто лояльні закони по відношенню мови... Українець (якщо є в паспорті такий запис) ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ знати Українську мову!!!
Згадую пари з історіїї:
"Недержавною мовою в державі розмовляють:
- гості,
- загарбники,
- зрадники."
/К.Маркс/
  • 0

#42 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 796 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:дурки...

Відправлено 13.07.2008 – 15:01

Я мала на увазі не школу. Вивчати і знати українську - повинен кожен, та змушувати силою говорити на ній - ось шо я вважаю дибілізмом.
  • 0

#43 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 13.07.2008 – 15:24

Перегляд дописуДарця_Борхес (13.07.2008 16:01) писав:

Я мала на увазі не школу. Вивчати і знати українську - повинен кожен, та змушувати силою говорити на ній - ось шо я вважаю дибілізмом.
Але ж ми обговорюємо саме питання, яких мов потрібно навчати.
  • 0

#44 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень
  • Місто:дурки...

Відправлено 13.07.2008 – 16:09

В такому разі повторюсь:
- французька
- німецька
- англійська
- можливо іспанська
  • 0

#45 ПОУК

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 13.07.2008 – 21:54

А я щитаю, что нужна учить сначало руский язык!

Максим Стюфляєв Попередження за порушення пункту 1.2 Правил форуму.
  • 0

#46 Незалежна дUшA

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 14.07.2008 – 20:52

Звісно на першому місці українська!!!! І щоб знати її досконало! Потім англійська! Ну а російську діти вчать автоматично, живучи у сучасному середовищі!!! Причому, зараз спостерігається така тендеція, що діти розмовляти російською вміють, а писати - НІ!!! Мені вже не раз таке траплялося!!!!:prapor3:))))))
  • 0

#47 x-man

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 15.07.2008 – 06:44

Українську в першу чергу, і Англійську, без неї зараз нікуда, а без Російської можем обійтись.. :prapor3:
  • 0

#48 Knecht

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 300 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 15.07.2008 – 11:18

Українською повинен володіти кожен громадянин,знання англійської-основної мови міжнародного спілкування у епоху глобалізації теж необхідне,російську ж варто вивчити,як мову ворога у інформаційній війні
  • 0

#49 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • 554 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 21.08.2008 – 11:49

українську мусить знати,російську НЕмусить знатиB),Англійську і ше якусь там Німецьку чи шо:P
  • 0

#50 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • 882 повідомлень

Відправлено 21.08.2008 – 17:23

1. UKRAJINSKOJI - jak by ne dyvno ce zvu4alo, ale ce girka istyna - ukrajinci ne volodijut' ukrajinskoju
2. rosijskoji - jak by ne bulo, ale ce - velyka krajina vse taky, jaka vidigraje v sviti, na zhal', ne ostannu rol' i vid jakoji, na zhal, my vse taky zalezhymo, plus - ce naw susid, tobto lywe zarady osvi4enosti i plusa sobi (ce zh rosijan problema i pokaznyk, w4o ne zdatni ukrajinskoji vyv4yty)
3. dlya zaxodu zdalas' by polska - tezh dosyt' tisni stosunky i po sobi znaju, w4o v nyx zrazu pryjemniwe stavlennya do tebe, koly xo4a b namagajewsya balakaty po-jixniomu - znovu zh taky - plus v perwu 4ergu nam v nawomu rozvytku i inteligentnosti znaty movy susidiv
4. anglijsku - jak mizhnarodna
5. ispansku - nabyraje obertiv (abo francuzku - jakus' romansku slovom, znaju4y jakus' odnu z cyx - vzhe v inwij dastya rady)
  • 0

#51 ЛяльКА=)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 356 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.08.2008 – 17:39

1. Українська - куди ж без рідної, милозвучної мови=)
2. Англійська - куди ж без неї=)
3. Російсіка - ноу коментс=)
4. Французька - а чому б і ні?!
  • 0

#52 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 21.08.2008 – 18:04

Перегляд дописуLady Erato (21.08.2008 18:23) писав:

5. ispansku - nabyraje obertiv
За цим критерієм то швидше китайську треба. B)
  • 0

#53 Crazy Bobik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 639 повідомлень
  • Місто:Львув

Відправлено 21.08.2008 – 18:07

Я думаю Англійську,Німецьку і сказав би Французьку,але якщо поїдеш у Францію,то можна буде говорити по-англійськи,але я так люблю Французьку,хоча її незнаю,тільки пару слів,вона також милозвучна.як і наша УКРАЇНСЬКА.(на мою думку).І третьою ще можна думаю - Португальську,або Бельгійську,або Іспанську.Ось шось з цих.
  • 0

#54 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • 882 повідомлень

Відправлено 21.08.2008 – 18:17

Перегляд дописуCrazy Bobik (21.08.2008 19:07) писав:

Я думаю Англійську,Німецьку і сказав би Французьку,але якщо поїдеш у Францію,то можна буде говорити по-англійськи,але я так люблю Французьку,хоча її незнаю,тільки пару слів,вона також милозвучна.як і наша УКРАЇНСЬКА.(на мою думку).І третьою ще можна думаю - Португальську,або Бельгійську,або Іспанську.Ось шось з цих.

u franciji, koly balakajew po-anglijsky, na tebe dyvlyatsya , jak na voroga narodu )))

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (21.08.2008 19:04) писав:

За цим критерієм то швидше китайську треба. B)

xm... ce MOVA nabyraje obertiv, a ne NASELENNYA, plus, ludy taki linyvi, w4o wvydwe ispanska, nizh kytajska rozpovsudytsia - bo vona legwa
  • 0

#55 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 21.08.2008 – 19:39

Перегляд дописуLady Erato (21.08.2008 19:17) писав:

xm... ce MOVA nabyraje obertiv, a ne NASELENNYA, plus, ludy taki linyvi, w4o wvydwe ispanska, nizh kytajska rozpovsudytsia - bo vona legwa
Набирає обертів китайська держава. А разом з нею, звісно, і китайська мова. Я вже колись писав про те, що позиції будь - якої мови у світі залежать насамперед від позицій держави, яка за нею стоїть. А щодо лінощів, то ледарі (такі, наприклад, як я) іноземних мов взагалі не вивчають. Ніяких. А якщо й вивчають, то не легші, а лише ті, без яких ніяк обійтися не зможуть. Якщо потрібно буде вивчити китайську, то куди вони дінуться?
  • 0

#56 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • 882 повідомлень

Відправлено 21.08.2008 – 20:32

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (21.08.2008 20:39) писав:

Набирає обертів китайська держава. А разом з нею, звісно, і китайська мова. Я вже колись писав про те, що позиції будь - якої мови у світі залежать насамперед від позицій держави, яка за нею стоїть. А щодо лінощів, то ледарі (такі, наприклад, як я) іноземних мов взагалі не вивчають. Ніяких. А якщо й вивчають, то не легші, а лише ті, без яких ніяк обійтися не зможуть. Якщо потрібно буде вивчити китайську, то куди вони дінуться?

ta ne budut' masovo v4yty kytajsku! vona ne tak skladna, jak jiji "bagato" i sami zh kytajci jiji tolkom ne znajut' i bilwe jtyme 4asu na te, w4ob jiji vyv4yty, nizh w4ob z tyx znan' koryst' otrymaty...
  • 0

#57 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 21.08.2008 – 21:07

Перегляд дописуLady Erato (21.08.2008 21:32) писав:

ta ne budut' masovo v4yty kytajsku! vona ne tak skladna, jak jiji "bagato" i sami zh kytajci jiji tolkom ne znajut' i bilwe jtyme 4asu na te, w4ob jiji vyv4yty, nizh w4ob z tyx znan' koryst' otrymaty...
Це тобі зараз так здається. Поговоримо років так через 20. Вже сьогодні у світі є три найбільших потуги - США, ЄС і Китай. Причому якщо США і Європа слабшають, то Китай міцніє. А складність, то таке... Англійська теж не дуже проста. Усе визначається практичним значенням.

До речі, китайську вже зараз активно вивчають. У нас в Луганську є цілий Інститут Конфуція. І зовсім не китайці там вчаться...
  • 0

#58 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • 882 повідомлень

Відправлено 21.08.2008 – 21:14

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (21.08.2008 22:07) писав:

Це тобі зараз так здається. Поговоримо років так через 20. Вже сьогодні у світі є три найбільших потуги - США, ЄС і Китай. Причому якщо США і Європа слабшають, то Китай міцніє. А складність, то таке... Англійська теж не дуже проста. Усе визначається практичним значенням.

До речі, китайську вже зараз активно вивчають. У нас в Луганську є цілий Інститут Конфуція. І зовсім не китайці там вчаться...

ja viru i vpryncypi vazhko w4os' prognozuvaty, naspravdi... moji prypuw4ennya - ce lywe dosvid i sposterezhennya, tobto narazi ja dijwla vysnovku, w4o do vsix mov, jaki ja znaju, meni brakuje ispanskoji, italijskoji, mozhe navit' i nimeckoji... a 4erez 20 rokiv... nam bude po 40, tobi movy v 20 ne v4atsya, to w4o kazaty pro 40? nam vzhe bajduzhe bude todi))
  • 0

#59 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 21.08.2008 – 21:31

Ми ж обговорюємо, яких мов українця навчати з дитинства. Тобто міркуємо з прицілом на майбутнє. Якщо говорити взагалі, то я вважаю, що єдиною місією держави є навчити усіх малих українців гарної української мови. А всі інші мови - це вже особиста справа дитини та її батьків. Але китайську, на мій погляд, вивчати значно перспективніше, ніж іспанську чи італійську.
  • 0

#60 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • 882 повідомлень

Відправлено 21.08.2008 – 21:48

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (21.08.2008 22:31) писав:

Ми ж обговорюємо, яких мов українця навчати з дитинства. Тобто міркуємо з прицілом на майбутнє. Якщо говорити взагалі, то я вважаю, що єдиною місією держави є навчити усіх малих українців гарної української мови. А всі інші мови - це вже особиста справа дитини та її батьків. Але китайську, на мій погляд, вивчати значно перспективніше, ніж іспанську чи італійську.

nu oki, daffaj kompromis.. ty svojix ditej v4ytymew kytajskoji, a ja svojix - ispanskoji 4y jevropejskoji inwoji movy, a tam potim budut' odni v odnyx pereklada4amy B)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних