Перейти до вмісту

Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства?

Повідомлень в темі: 250

Опитування: Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства? (158 користувачів проголосувало)

яких мов навчали б власну дитину?

1. українська (143 голосів [28.15%])

Процент голосів: 28.15%

2. російська (51 голосів [10.04%])

Процент голосів: 10.04%

3. англійська (133 голосів [26.18%])

Процент голосів: 26.18%

4. польська (41 голосів [8.07%])

Процент голосів: 8.07%

5. німецька (39 голосів [7.68%])

Процент голосів: 7.68%

6. французька (34 голосів [6.69%])

Процент голосів: 6.69%

7. іспанська (29 голосів [5.71%])

Процент голосів: 5.71%

8. щось зі східних (23 голосів [4.53%])

Процент голосів: 4.53%

9. ваші варіанти (15 голосів [2.95%])

Процент голосів: 2.95%

чи маєте бажання вивчити есперанто?

1. так (38 голосів [24.05%])

Процент голосів: 24.05%

2. ні (84 голосів [53.16%])

Процент голосів: 53.16%

3. мені все одно (12 голосів [7.59%])

Процент голосів: 7.59%

4. а що це таке? (буває...) (24 голосів [15.19%])

Процент голосів: 15.19%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#241 renxu

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 247 повідомлень

Відправлено 12.05.2015 – 11:54

Перегляд дописусерпиня (10.05.2015 – 18:16) писав:

Асемблер
Назвати асемблер мовою програмування є певним перебільшенням, бо це є символічний запис машинного коду - отих нулів та одиниць, що так гарно падають каскадом в "Матриці".У фільмах також часто показують шістнадцятирічні (hexadecimal) дампи, які мають більш загадковий вгляд. На цьому рівні зараз пишуть, мабуть, лише розробники мікросхем.

Перегляд дописуPavlo_Taiko (10.05.2015 – 17:42) писав:

Я знаю чимало жартів про успішних РНР розробників сайтів-візиток.

Наприклад на скрамі, якщо не можуть докликатися РНР тім ліда, то виходять під його балкон і кричать:
- Тьотю Надю, а Валік вийде?

Чи наприклад відомо, що кількість нових сайтів на РНР значно зростає під час шкільних канікул.
Не бачу в цьому нічого поганого, радше навпаки
  • 0

#242 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 12.05.2015 – 23:44

Перегляд дописуrenxu (12.05.2015 – 11:54) писав:

Назвати асемблер мовою програмування є певним перебільшенням, бо це є символічний запис машинного коду - отих нулів та одиниць, що так гарно падають каскадом в "Матриці".У фільмах також часто показують шістнадцятирічні (hexadecimal) дампи, які мають більш загадковий вгляд. На цьому рівні зараз пишуть, мабуть, лише розробники мікросхем.
еммм, сириесли?
ви, пане, "авторитетно" перднули в діжку. мова асемблера й є найультимативнішою мовою програмування для процесора який програмується, бо це саме його мова. навіть якшо всередині він робе додаткову трансляцію в ще шось, наприклад так званий мікрокод, як є в x86 камінні, то всеодно, це просто дворівнева система команд і ззовні, те єдине шо процесор розуміє як команди - це є послідовність закоджена асемблером цього процесора.
вся решта мов, ще вимагатимуть додаткових рівнів трансляції, перш ніж зрештою логіка записана в їхніх вихідних кодах нарешті набуде натуральної форми - послідовности команд процесора in question як то кажуть. і от символічна передача цієї послідовности 1 в 1 це й є мова асемблера. вся решта такою відповідністю похвастатися не можуть. тобто за визначенням ніякі мови не можуть того шо не може бути передане асемблером, і навпаки - все шо вони можуть, асемблер теж може.
мова це дозволені граматикою послідовності симоволів, токенів. базово. асемблер все це має. але він ще має 1:1 відповідність до бінарного представлення яке хаває процесор. це робе його королем всіх мов.
розроби мікросхем пишуть мабуть на своїх верілогах і тому подібному, а на асмі і зараз можуть писати всі програмісти хто хоче. ну і може канєшно. серпині риспект за асм. я абожнюю його. хоча я ніяким чином не показую шо я крут в цьому плані. просто це різні речі. ну і звичайно - write in C! C і асм, все решта шлак. :D
  • 1

#243 серпиня

Старійшина

• Користувачі
  • 1084 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 13.05.2015 – 09:18

Перегляд допису_Ex (12.05.2015 – 23:44) писав:

серпині риспект за асм. я абожнюю його. хоча я ніяким чином не показую шо я крут в цьому плані. просто це різні речі. ну і звичайно - write in C! C і асм, все решта шлак. :D
а я взагалі профан :)
Просто от згадала, що на паралельному потоці, коли я вчилася, прикладники молились на той асемблер, ґанили його і возвеличували, не любили і поважали)))
В силу роботи трохи з віжуал бейсіком знайомилась, бо мала справу з СУБД Microsoft Access, але так і не роззнайомилась))

Щодо теми, то у прикордонних областях було б добре вивчати мови сусідів.
  • 1

#244 renxu

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 247 повідомлень

Відправлено 15.05.2015 – 10:37

Перегляд допису_Ex (12.05.2015 – 23:44) писав:

от символічна передача цієї послідовности 1 в 1 це й є мова асемблера.
Взагалі-то маю за правило на хамство не відповідати, пишу не для тебе, ексе, а для інших.

Так сталося, що в ранній молодості мені траплялося писати навіть безпосередньо машинний код вісімковими цифрами, так що пояснення, що таке асемблер, не потребую. Втім,для широкою публіки це, звичайно, корисно.
Моя особиста думка, що метод запису коду, в якому замість малоінформативних цифр використовуються літерні коди і імена, але кожне з яких має однозначний цифровий еквівалент, був першим кроком до мов програмування, і, певно, є мовою в тому сенсі, що він теоретично дозволяє записати алгоритм вирішення будь-якої задачі, так само як і машина Тьюринга, яка працює лише на послідовності нулів та одиниць.Питання лише в об'ємі коду.

Звертаю увагу на назву гілки.
Вважаю, що дітям було б корисно вивчити якусь сучасну мову програмування, PHP, Java, C++ (C#), хоча б Visual Basic, але не впевнений щодо обов'язковості. Всі вони дозоляють починати з малого, з того ж "Hello, world" з першого заняття, чого про асемблер не скажеш.
  • 0

#245 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1426 повідомлень

Відправлено 15.05.2015 – 23:37

Перегляд дописуrenxu (15.05.2015 – 10:37) писав:

Взагалі-то маю за правило на хамство не відповідати, пишу не для тебе, ексе, а для інших.
так а на якого дідька порушуєш своє правило? ах, да це ж "для інших", всім же дуже цікаво взнати про твоє зачеплене самолюбство, про твій попабіль. дуже важливий він всім. ну харашо, то хоч би вже написав шось по ділу, а саме - то ж чого це мова асемблера "не мова", а не оту демагогію ніпрощо.
я відповів тобі без всякого зла. мене дивують люди які так трясуться над своїм чсв. нахамили йому бідному. а нахрєна ж ти пердів в діжку тоді? :lol:

Цитата

Так сталося, що в ранній молодості мені траплялося писати навіть безпосередньо машинний код вісімковими цифрами, так що пояснення, що таке асемблер, не потребую. Втім,для широкою публіки це, звичайно, корисно.
Моя особиста думка, що метод запису коду, в якому замість малоінформативних цифр використовуються літерні коди і імена, але кожне з яких має однозначний цифровий еквівалент, був першим кроком до мов програмування, і, певно, є мовою в тому сенсі, що він теоретично дозволяє записати алгоритм вирішення будь-якої задачі, так само як і машина Тьюринга, яка працює лише на послідовності нулів та одиниць.Питання лише в об'ємі коду.

Звертаю увагу на назву гілки.
Вважаю, що дітям було б корисно вивчити якусь сучасну мову програмування, PHP, Java, C++ (C#), хоча б Visual Basic, але не впевнений щодо обов'язковості. Всі вони дозоляють починати з малого, з того ж "Hello, world" з першого заняття, чого про асемблер не скажеш.
ну я радий за тебе з твоєю ранньою молодістю. просто ще раз. дивись, ти пишеш, шо мову асемблера не вважаєш мовою, боооо, бо не вважаєш. ну й не вважай собі, але твоє невважання це лише воно і не більше. спробував поумнічати з ним, не дивуйся шо на форумі тобі можуть відповісти відповідно.
мова програмування є мовою програмування не тоді коли якийсь самозакоханий стурбований етикетом один її такою вважатиме, а коли вона задовольнятиме визначенню мови програмування. оскільки ти з раннього дєцтва програмував прям в бінарному коді, навіть не в гексредакторі, то мав би знати - мова асемблера задовольняє повністю визначенню мови програмування.
є в асемблері mips така класна команда, вона добре передасть своєю мнемонікою ставлення і мов асемблера і всього прогресивного людства до твого невважання. команда така:
SRAV
він на твоє невважання. :hello:
  • 0

#246 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3748 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 16.05.2015 – 13:30

Перегляд дописуОбрій (04.05.2015 – 18:50) писав:

Зачем учить умирающий язык - разве что он вам нужен по работе. Но даже на государственном посту можно его запросто игнорировать, примеров тому - масса. Министр Аваков тоже считает, что учить нужно русский, а не украинский.
По роботі (я фізик) я українською иноді користують, але в основному англійською. Російська по роботі дедалі непотрібніша. Вона потрібна хвба для читання старої літератури і старих статтей. Сучасні ж російськомовні журнали з кожним роком вироджуються, і якщо такими темпами то йтиме далі, то за років 20 УФН нагадуватиме журнал Мурзілка. :wink2:
Так що відповідь на питання однозначна, україномовному українцю передусім потрібно вивчати українську як рідну, і англійську, як єдину на сьогодні справжню мову міжнародного спілкування і мову технологій і науки. Альтернатив насправді нема.

Перегляд дописуrenxu (12.05.2015 – 11:54) писав:

Просто асемблер мова низького рівня, а С, Фортран, Паскаль високого.
Наскільки знаю, код на асемблері зараз не дає сильного виграшу в порівнянні з можливастями сучасних компіляторів з С та Фортрана. Тож гадаю ви праві, асемблер може бути потрібним тільки для специфічних задач, бо навіть вставки в програму на напр. Пітоні, раціональніше писати на С.
До того ж, програма на асемблері наче залежить від конкпетного процесора, тобто асемблер не є незалежним від заліза.
Порівнювати асемблер із мовами високого рівня, то порівнювати зовсім різні речі, але мені завжди було цікаво читати голівори програмістів. Програмісти - фанатики, ви здатні влаштувати голівор на пустому місці, коли зустрічаються два фана різних мов програмування. :wink2:
  • 2

#247 серпиня

Старійшина

• Користувачі
  • 1084 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 16.05.2015 – 13:53

renxu, _Ex

не сваріться, якщо тут хтось і перднув в діжку, то це я, бо в тому не розуміюсь.
Але я так і недокумекала, чому асемблер не є мовою?
  • 0

#248 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3748 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 16.05.2015 – 13:57

Перегляд дописусерпиня (16.05.2015 – 13:53) писав:

Але я так і недокумекала, чому асемблер не є мовою?
Асемблер є мовою. І бінарний машинний код теж є мовою. То пани програмісти просто під словом мова кожен своє мали на увазі. Не домовились про значення слів.
  • 1

#249 renxu

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 247 повідомлень

Відправлено 18.05.2015 – 11:25

Перегляд дописуkalamar (16.05.2015 – 13:57) писав:

Асемблер є мовою. І бінарний машинний код теж є мовою. То пани програмісти просто під словом мова кожен своє мали на увазі. Не домовились про значення слів.
Взагалі-то асемблер - то є спеціальна програма, яка підставляє замість символічних позначень безпосередньо бінарний код,
а спосіб запису цих позначень: що і де має означати команду, регістр або адресу пам'яті - є (так!) мовою асемблера, яку вже давно називають асемблером, і кажуть "писати на асемблері".
Асемблерові передував вісімковий запис машинного коду, коли замість двійкових 010, 011, 100 вживається 2, 3, 4... Пізніше для більшої стислості перейшли на основу 16, одна вісімкова цифра замінює 3 двійкові, а одна шістнадцяткова - вже 4. Так, це теж можна називати мовою. А також фонетичний запис ІПА або нотний запис музики.

Повідомлення відредагував renxu: 18.05.2015 – 11:28

• 0

#250 renxu

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 247 повідомлень

Відправлено 22.05.2015 – 15:56

Про навчання школярів мовам програмування на itc.ua
Процент в заголовку не є репрезентативним: як слушно зауважив хтось в обговоренні статті, 100% опитаних через інтернет виявились користувачами інтернету. Проте зацікавленість напевно не мала
  • 0

#251 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1426 повідомлень

Відправлено 22.05.2015 – 21:49

ренксу, це тема взагалі про натуральні мови - яким саме натуральним мовам слід навчати маленьких українців. питання мов програмування тут сплило лише як спроба жарту, облиш вже свій цей неспокій. :lol:
по темі ж, я вже тут висловлювався, і, звичайно, моя думка не змінилася. українська як рідна. вона має стати такою і також мовою думання для переважної більшости прийдешніх поколінь тутешнього люду. як є природньо як було колись. і англійська як міжнародна. вся решта як спеціалізація в разі якшо є такий хист, бажання, бажання батьків тощо. як і зрештою спеціалізацій - балет, співи вишивання гладдю. власне це настіке очевидно шо тут нічого обговорювати.

Повідомлення відредагував _Ex: 22.05.2015 – 21:51

• 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних