Перейти до вмісту

Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства?

Повідомлень в темі: 255

Опитування: Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства? (160 користувачів проголосувало)

яких мов навчали б власну дитину?

1. українська (145 голосів [28.21%])

Процент голосів: 28.21%

2. російська (51 голосів [9.92%])

Процент голосів: 9.92%

3. англійська (135 голосів [26.26%])

Процент голосів: 26.26%

4. польська (41 голосів [7.98%])

Процент голосів: 7.98%

5. німецька (39 голосів [7.59%])

Процент голосів: 7.59%

6. французька (34 голосів [6.61%])

Процент голосів: 6.61%

7. іспанська (30 голосів [5.84%])

Процент голосів: 5.84%

8. щось зі східних (24 голосів [4.67%])

Процент голосів: 4.67%

9. ваші варіанти (15 голосів [2.92%])

Процент голосів: 2.92%

чи маєте бажання вивчити есперанто?

1. так (38 голосів [23.75%])

Процент голосів: 23.75%

2. ні (86 голосів [53.75%])

Процент голосів: 53.75%

3. мені все одно (12 голосів [7.50%])

Процент голосів: 7.50%

4. а що це таке? (буває...) (24 голосів [15.00%])

Процент голосів: 15.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 27.05.2008 – 13:37

Перегляд дописуОлеська (24.05.2008 12:43) писав:

Есперанто - непоганий вихід був би для вирішення проблем спілкування іноземців в Європі. Знаю таке, що в багатьох країнах Європи англійською не спішать відповідати приїжджим.
Олесько, Ви підняли цікаве питання. Дійсно, перевага есперанто полягає саме в тому, що це штучна мова. Тобто вона не зачіпає національних почуттів, тоді як, наприклад, англійська дратує французів. З іншого боку, я скептично ставлюся до перспективи есперанто реально стати міжнародною мовою саме тому, що за ним не стоїть вплив жодної могутньої держави. Адже англійська стала мовою міжнародного спілкування не на пустому місці. Це наслідок британського колоніалізму і тієї ролі, яку в сучасному світі відіграють США. Чим сильнішою, впливовішою у світі є держава, тим пристижнішою є її національна мова. Це аксіома. Я навіть запропонував би для всіх українців щось на зразок національної ідеї - зробити українську мовою міжнародного спілкування 21 століття.
  • 0

#22 Idearter

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 27.05.2008 – 15:20

Українська-перш за все
Англійська-потрібна як не як
Ну і те що дитина сама захоче вчити.
Скажу таке, у нас в школі в 9 класі останній рік вивчення російської(!) мови. І вона йде в атестат за 11 клас. Багато хто того предмету не розуміє, матиме поганенькі оцінки в атестаті через один предмет.
  • 0

#23 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 28.05.2008 – 00:49

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (27.05.2008 14:37) писав:

Олесько, Ви підняли цікаве питання. Дійсно, перевага есперанто полягає саме в тому, що це штучна мова. Тобто вона не зачіпає національних почуттів, тоді як, наприклад, англійська дратує французів. З іншого боку, я скептично ставлюся до перспективи есперанто реально стати міжнародною мовою саме тому, що за ним не стоїть вплив жодної могутньої держави. Адже англійська стала мовою міжнародного спілкування не на пустому місці. Це наслідок британського колоніалізму і тієї ролі, яку в сучасному світі відіграють США. Чим сильнішою, впливовішою у світі є держава, тим пристижнішою є її національна мова. Це аксіома. Я навіть запропонував би для всіх українців щось на зразок національної ідеї - зробити українську мовою міжнародного спілкування 21 століття.
Не можу не погодитись щодо української - як міжнародної. Але давайте для початку у власній країні її закріпимо.)

Особисто мені англійська не подобається, як і німецька (хоча це дві мови, яких переважно навчали в школах). Віддаю перевагу французській, проте не маю можливості вивчати її. Хоча, якби була така можливість, то вивчала б для власного розвитку всі можливі мови світу.
  • 0

#24 Теревені.org.ua

Постійний житель

• На перевірці
  • PipPipPipPipPip
  • 133 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 21:28

Найголовніше, потрібно вчити досконало українську мову, нашу, рідну.
Потім ангійську, міжнародну мову.
Арабська, Китайська або Японська.
І, звичайно ж, московська ;).
  • 0

#25 phobia

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень
  • Місто:Хмельницький

Відправлено 12.07.2008 – 21:42

Скільки мов я знаю - стільки разів я людина.
В наших школах, як на мене, треба ввести посилені заняття українською, або ж приділяти її більше годин. Мова складна, багато правил, винятків. До того ж мало зараз бачу людей які дійсно грамотно пишуть.
Щодо опитування. Англійська мова - не буду повторюватись, треба, одним словом.
Російська - по життю вивчаємо.
Мені особисто подобається німецька... Навіть пробувала вчити самостійно ;). Ну, декілька слів написати і сказати можу))).
Якщо знаєш хоч одну, то далі вже легше. Там і польську можна осилити.
п.с. автор, виправіть помилку в опитуванні. Французька, без букви с.
  • 0

#26 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень
  • Місто:дурки...

Відправлено 12.07.2008 – 21:47

Моя думка:
- французька
- німецька
- англійська
- можливо іспанська

Знаючи ці мови можна легко спілкуватись з усіма європейцями.
Думаю, що це мови які повинен знати кожен європеєць.

Повідомлення відредагував Дарця_Борхес: 12.07.2008 – 21:50

• 0

#27 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 22:05

Перегляд дописуДарця_Борхес (12.07.2008 22:47) писав:

Моя думка:
- французька
- німецька
- англійська
- можливо іспанська

Знаючи ці мови можна легко спілкуватись з усіма європейцями.
Думаю, що це мови які повинен знати кожен європеєць.

Ти навела мови у порядку пріоритетності їх вивчення чи просто подала перелік згідно власних уподобань? Бо якшо виходити з точки зору легкості спілкування з європецями, то мабуть англійська є найбільш важливою.
  • 0

#28 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 22:17

Перегляд дописуNomad (12.07.2008 23:05) писав:

Ти навела мови у порядку пріоритетності їх вивчення чи просто подала перелік згідно власних уподобань? Бо якшо виходити з точки зору легкості спілкування з європецями, то мабуть англійська є найбільш важливою.

Нє, я просто написала згідно з тим порядком в якому вони спали на думку))

Звісно, англійська найважливіша.
  • 0

#29 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 22:22

Перегляд дописуДарця_Борхес (12.07.2008 23:17) писав:

Нє, я просто написала згідно з тим порядком в якому вони спали на думку))

Звісно, англійська найважливіша.

А французька чи італійська наймилозвучніша, еге ж? ;) Ну звичайно ж після рідної української. :happy1:
  • 0

#30 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 22:55

Італійська наймилозвучніша серед мов Європи. Потім іде українська. Та для кожного своя мова найкраща.

Перегляд дописуСварус (24.05.2008 12:36) писав:

З дитинства можна і необхідно навчати лиш одну-єдину мову: українську(рідну). І лише з віком переходити на вивчення іноземних мов. Адже мова дуже сильно впливає на молодого родича, формує його...Не бачу сенсу гробити дитину космополітизмом, і взагалі карєризм не признаю. Потрібно буде - навчитсья мови і в 30 років, нічого страшного. А от змішувати родову память з малечку - ось це страшно.

Якраз з дитинства тре вчити іноземну мову. Тому шо мала дитина здатна швидше вивчити іноземну мову ніж ми всі тут разом взяті. З віком стає все складніше. І ніяких травм не буде....Звісно якшо не 5 мов товкмачити, бо то вже збочення.

Повідомлення відредагував Дарця_Борхес: 12.07.2008 – 22:56

• 0

#31 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 23:04

Перегляд дописуphobia (12.07.2008 22:42) писав:

п.с. автор, виправіть помилку в опитуванні. Французька, без букви с.
Відредагував.

Перегляд дописуNomad (12.07.2008 23:22) писав:

А французька чи італійська наймилозвучніша, еге ж? ;) Ну звичайно ж після рідної української. :happy1:
Мені теж італійська і французька дуже подобаються своєю милозвучністю. Німецька не подобається, бо груба. Англійська взагалі ніяка. ;) Рідна мова - поза конкуренцією. Але необхідність навчати дитину тих чи інших мов, мабуть, не милозвучністю визначається все - таки.
  • 0

#32 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 12.07.2008 – 23:06

Перегляд дописуДарця_Борхес (12.07.2008 23:55) писав:

Італійська наймилозвучніша серед мов Європи. Потім іде українська. Та для кожного своя мова найкраща.

Якраз з дитинства тре вчити іноземну мову. Тому шо мала дитина здатна швидше вивчити іноземну мову ніж ми всі тут разом взяті. З віком стає все складніше. І ніяких травм не буде....Звісно якшо не 5 мов товкмачити, бо то вже збочення.

Ну я взагалі твою думку питав про милозвучність, але проїхали.
З дитинства треба вчити 2 мови - рідну, тобто українську, і англійську. Все інше - збочення, поженетеся за кількістю - програєте в якості.
  • 0

#33 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 13.07.2008 – 09:45

Nomad, українська звісно для мене наймилозвучніша.....А потім все ж мабуть італійська чи російська.

Чому лише 2? В мене є знайома сім'я євреїв. Дитя в школі вчить російську (вже знає українську). Українською спілкується з людьми, вдома вони спілкуються на івриті, і + малий вивчав англійську (літом вони постійно в Америці - там говорять на англійській між собою). Тепер йому 10 і воно шпреха на англійській так, шо мені зі своїм дипломом перекладача треба лікті кусать) Інші сім'я переїхала до Португалії. Малій було 7 років, а вона скоріше за всіх вивчила португальську.
Звісно, треба до цього питання підходити без фанатизму. Проте якщо ви хочете, щоб ваша дитина знала якусь мову - тре її вивчати з дитинства, а не відкладати на потім, бо потім, повторююсь, це стає набагато складніше, а іноді неможливо.
Мені здається, що в опитуванні не повинно бути української мови, бо це якось навіть не повинно обговорюватись. Якщо ти українець, то повинен її знати - " це само собою разумєєцца" :happy1:

Повідомлення відредагував Дарця_Борхес: 13.07.2008 – 09:49

• 0

#34 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 13.07.2008 – 11:22

Я вважаю, що чим більше мов знає людина, тим краще, тим ширші в меї можливості в житті.
Необхідний мінімум (рідненька Українська за замовчуванням!!!)
1. Англійська - мова бізнесу і інтернету, яку розуміє майже весь світ
2. Російська - її розуміє майже вся східна Європа і Азія
3. Німецька - її розуміє вся північна і центральна Європа
4. Іспанська - на ній розмовляє вся Латинська Америка
5. Французьки - її розуміє вся Африка і країни Близького Сходу

Окрім вище згаданих, мені дуже подобається латина, арабська (Сірійський діалект), італійська і Західний діалект Української мови.
  • 0

#35 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 13.07.2008 – 12:29

Перегляд дописуДарця_Борхес (13.07.2008 10:45) писав:

Мені здається, що в опитуванні не повинно бути української мови, бо це якось навіть не повинно обговорюватись. Якщо ти українець, то повинен її знати - " це само собою разумєєцца" :happy1:

Воно то так, але почитайте допис Олеськи, з якого починалася тема. Там йшлося про те, що діти в садочках вчать англійську, а українську - ні. Тому українська мова присутня в опитуванні цілком виправдано.
  • 0

#36 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 13.07.2008 – 12:46

Не бачу в тому нічого дивного. Українську хоч не хоч вивчиш. Я, наприклад, російську мову НІКОЛИ не вчила, а знаю! Українську мову дитині ше будуть довбать в школі, а тим більше вона живе в Україні і постійно чує цю мову, то без всяких сумнівів буде знати її. А період коли можна "схопити" мову іноземну - мине.
  • 0

#37 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 13.07.2008 – 13:33

Перегляд дописуДарця_Борхес (13.07.2008 13:46) писав:

Українську мову дитині ше будуть довбать в школі, а тим більше вона живе в Україні і постійно чує цю мову, то без всяких сумнівів буде знати її.
То не завжди... В нашій державі 25 міліонів громадян живуть в Україні, постійно чують Українську мову але, на жаль, не знають її... і воліють розмовляти на "великом, могучем..." :happy1:
  • 0

#38 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 13.07.2008 – 13:40

Перегляд дописуДарця_Борхес (13.07.2008 13:46) писав:

Не бачу в тому нічого дивного. Українську хоч не хоч вивчиш. Я, наприклад, російську мову НІКОЛИ не вчила, а знаю! Українську мову дитині ше будуть довбать в школі, а тим більше вона живе в Україні і постійно чує цю мову, то без всяких сумнівів буде знати її. А період коли можна "схопити" мову іноземну - мине.
На жаль, Дарцю, я вашого оптимізму не поділяю, бо мені не треба чогось вигадувпати, особисто знаю молодих людей, які українською мовою не можуть ані говорити, ані читати. Якщо Ви побуваєте в Луганську чи тим паче в Криму, то побачите, як багато дітей не знають української і школа не допомагає, бо вона російськомовна, а уроки української мови проходять жахливим суржиком. І ВНЗ російськомовні. Оточення теж російськомовне повністю. Тому української мови вчити треба! Іноземні мови, звісно, теж потрібні, але українська - пріорітет. Бо вчити іноземну мову чи ні - це вже кожен сам для себе вирішує (у випадку з дитиною - її батьки). Не всім дано бути поліглотами і я не бачу в цьому нічого страшного. А от державна мова - чинник національної консолідації, вона потрібна абсолютно всім! І якщо батьки не можуть навчити своїх дітей української, цим повинна перейматися держава. Інше питання, що потрібно серйозно подбати також про якість і ефективність навчання, особливо на Сході та Півдні. Бо зараз уроки української мови тут часом проходять на такому "рівні", що викликають в учнів лише зневагу і насмішки.

Ви справедливо зазначаєте : мов треба вчити з малечку. Української мови це також стосується повною мірою.
  • 0

#39 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 13.07.2008 – 14:03

Перегляд дописуMiguel (13.07.2008 14:33) писав:

То не завжди... В нашій державі 25 міліонів громадян живуть в Україні, постійно чують Українську мову але, на жаль, не знають її... і воліють розмовляти на "великом, могучем..." :happy1:

Якщо людині легше говорити російською і вона хоче нею говорити - нехай говорить. Насаджувати українську мову силою - то взагалі дибілізм.
  • 0

#40 Бамблбі

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 415 повідомлень
  • Місто:ЛЬВІВ

Відправлено 13.07.2008 – 14:34

Необхідно вчити Українську, бо той, хто не знає мови своєї країни, не може вважати себе її громадянином. Решту мов варто починати вчити в 6-9 років, бо в такому віці все легко запам'ятовується. Необхідно вивчати Англійську(бо це мова міжнародного спілкування) і Німецьку(бо нею розмовляє майже вся Західна Європа) мови.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних