Перейти до вмісту

Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства?

Повідомлень в темі: 255

Опитування: Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства? (160 користувачів проголосувало)

яких мов навчали б власну дитину?

1. українська (145 голосів [28.21%])

Процент голосів: 28.21%

2. російська (51 голосів [9.92%])

Процент голосів: 9.92%

3. англійська (135 голосів [26.26%])

Процент голосів: 26.26%

4. польська (41 голосів [7.98%])

Процент голосів: 7.98%

5. німецька (39 голосів [7.59%])

Процент голосів: 7.59%

6. французька (34 голосів [6.61%])

Процент голосів: 6.61%

7. іспанська (30 голосів [5.84%])

Процент голосів: 5.84%

8. щось зі східних (24 голосів [4.67%])

Процент голосів: 4.67%

9. ваші варіанти (15 голосів [2.92%])

Процент голосів: 2.92%

чи маєте бажання вивчити есперанто?

1. так (38 голосів [23.75%])

Процент голосів: 23.75%

2. ні (86 голосів [53.75%])

Процент голосів: 53.75%

3. мені все одно (12 голосів [7.50%])

Процент голосів: 7.50%

4. а що це таке? (буває...) (24 голосів [15.00%])

Процент голосів: 15.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#181 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3760 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 03.04.2010 – 15:14

Перегляд дописуSensssorika (3.04.2010 13:55) писав:

ой ви такі смішні: "не треба вчити російську!" . бла-бла-бла. зважаючи на те, що багато матеріалів,якими ми користуємося,саме російськомовні,
По типу англійською нема матеріалів.

Перегляд дописуSensssorika (3.04.2010 13:55) писав:

та в будь-якому випадку,навіть якшо дитина не користуватиметься російською, знання цієї мови їй не заважатиме.
Також не заважатиме французька, японська та хінді, перетворимо дітей у поліглотів з головним болем в ранньому віці.
  • 0

#182 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 03.04.2010 – 17:40

Перегляд дописуSensssorika (3.04.2010 14:55) писав:

ой ви такі смішні: "не треба вчити російську!" . бла-бла-бла. зважаючи на те, що багато матеріалів,якими ми користуємося,саме російськомовні, то не вчити цю мову особисто мені здається дурною ідеєю. той же інтернет- я мовчу про українські сайти(не україномовні,а українські), невже ніхто не користується російськими? та той же контакт, башорг чи просто якісь довідкові матеріали. та в будь-якому випадку,навіть якшо дитина не користуватиметься російською, знання цієї мови їй не заважатиме. а шо як вона захоче прочитати Булгакова в оригіналі. в мене в школі в хрестоматії російська література була перекладена на українську і це був жах. особливо поезія.
нічого не маю проти китайської, але сумніваюся, що я її в житті колись застосовуватиму, хоча вивчення такої у планах є.
Ну всьо, якщо Сенсоріка сказала, значить так має бути! :lol: Да :)

Ми смішні, ми вчили російську в школі (ну бо жили в странє совєтов). І ми смішні вчити своїх дітей бажання не маємо. І, як на мене, це природньо не хотіти вчити свою дитину тому, що тобі не подобається.
До речі, не всі лазять по російських сайтах. І нічьо.)
  • 0

#183 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 04.04.2010 – 19:42

Та і не треба, якщо не подобається. Конкуренції менше буде.
  • 0

#184 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 554 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 05.04.2010 – 11:53

англійської а другу по бажанню
  • 0

#185 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 05.04.2010 – 12:33

Думаю дитину не варто навчати інших мов до того часу,доки її рідна так би мовити не в"їсться в мозок і свідомість дитини..Думаю вік 6-7 років є прийнятним.
  • 0

#186 Самотня

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 483 повідомлень
  • Місто:Раша

Відправлено 07.04.2010 – 00:24

Я думаю, що треба вивчати мінімум 2 мови - українську і російську. Англійську - вивчати зі школи. Взагалі, чим більше мов знає людина, тим краще!
  • 0

#187 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 07.04.2010 – 00:34

Перегляд дописуОлеська (3.04.2010 18:40) писав:

Ну всьо, якщо Сенсоріка сказала, значить так має бути! :unsure: Да :)

Ми смішні, ми вчили російську в школі (ну бо жили в странє совєтов). І ми смішні вчити своїх дітей бажання не маємо. І, як на мене, це природньо не хотіти вчити свою дитину тому, що тобі не подобається.
До речі, не всі лазять по російських сайтах. І нічьо.)
ну якби чим більше мов - тим краще. Головне навчити тому що українська це рідна а всі інші мови - потрібні для знаходження кращого місця у суспільстві в майбутньому дорослому житті ;)
  • 0

#188 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 07.04.2010 – 08:50

Перегляд дописуСамотня (7.04.2010 01:24) писав:

Я думаю, що треба вивчати мінімум 2 мови - українську і російську. Англійську - вивчати зі школи. Взагалі, чим більше мов знає людина, тим краще!
Ну так по ходу російську або скоро вивчатимуть, або вже вивчають.

Перегляд дописуФабрегас (7.04.2010 01:34) писав:

ну якби чим більше мов - тим краще. Головне навчити тому що українська це рідна а всі інші мови - потрібні для знаходження кращого місця у суспільстві в майбутньому дорослому житті :unsure:
А мені шкода було б дитину насилувати вивченням багатьох мов з малесенької, якщо дитині це не піде. Не кожна дитина має хист до цього. Нас мама з малку вчила польської, білоруської, читала казки ческою, трохи пізніше додалась ще англійська. Мені легко йшло, а брату - не дуже (в нього математичний склад розуму, йому цікавіше було інше). Тому думаю, що спробувати можна буде, але не насильно.
  • 0

#189 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 07.04.2010 – 08:57

Я розумію, що усім хочеться бути оригінальними і написати щось дотепне, але будьте ласкаві, дотримуйтесь правил.
Дитині слід поставити ТирНет, в результаті вона врешті-решт вивчить англійську. А решта - це хіба оточення зробити відповідне.
  • 0

#190 Sweetxxi

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 8 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 07.04.2010 – 10:30

я вважаю, що обов"язково дитина повинна знати рідну мову, тобто УКРАЇНСЬКУ, і якусь іноземну. Під іноземною я розумію англійську мову. Нею розмовляє більшість людей на земній кулі. А якщо хтось не розмовляє, то й добре, значить з такими людьми моїй дитині спілкуватись не обов"язково, нічому хорошому вони її не навчать. Але куди ж від тих, хто не розмовляє дінешся, адже вони вже й на Західній Україні все заполонили :unsure:

на рахунок математично складу розуму. У мене теж математичний і теж розум. Англійську мову я вивчала з 5 років. Господи, якби ви бачили як я йшла, ні, мене тягнули на ту англійську (наприклад я трималася за дверну ручку, а мене тато відтягував), це був просто жах. Я її не вчила, мене водили туди. Вчителька казала, що з цього нічого путнього не буде.

І пройшло 15 років, зараз я займаюся репетиторством з дітьми. Вони мене люблять, я їх також, батькі задоволені і всім дуже добре. Звичайно заробіток не такий, як в дипломованих викладачів, бо я одразу попереджаю, що в мене освіти немає і не наглію, а вони на це уваги не звертають, бо їм мене порекомендували.
  • 0

#191 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 07.04.2010 – 19:13

Цитата

Під іноземною я розумію англійську мову. Нею розмовляє більшість людей на земній кулі.

Більшість розмовляє китайською:unsure:

Тут одна невихована дитина пубертатного віку постійно мені лишає коментарі про кацапів, кацапоєзик і т. п.
Так от. Я не кацап, але я реаліст. Коли їду на схід від України, говорю російською. А коли на захід? Прибалти, поляки, словаки, чехи, угорці(!), болгари, серби, чорногорці починають розмову англійською. Потім зупиняються, бо погано нею володіють і говорять: "Братка, давай лутшє па рускі". Лише на захід від Австрії проблем з англійською стає менше, але вони все одно є. Це реальність.
Я не знаю, що буде за 30 років, але знаю, що було на протязі 500. І якщо хтось вважає, що у найближчий час все кардинально зміниться, скоріше за все він сам собі бреше.
Тому, англійська і російська.
  • 0

#192 Гість_Настя~_*

• Гості

Відправлено 29.08.2010 – 13:18

Своє спілкування на форумі хотіла би почати з ось такої теми.
Як ви вважаєте, чи варто навчати дитину іноземної мови нарівні з рідною, з пеленок?
Справа в тому, що я завжди була прихильницею білінгвального навчання. Але не так давно почула авторитетну думку одного досвідченого педагога, що, згідно з новітніми соціологічними дослідженнями, вивчення змалку одночасно кількох мов призводить до того, що дитина "губиться" між мовами, не ідентиіфкуючи якусь одну з них як свою рідну і, як наслідок, це веде до слабшої національної самоусвідомленості.
Тому, на вашу думку, дитину краще навчати тої ж англійської мови з пеленок нарівні з українською (особливо якщо обоє батьків говорять по-англійськи), чи зачекати років, приміром, до трьох?
  • 0

#193 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 29.08.2010 – 13:38

Перегляд дописуНастя~ (29.08.2010 13:18) писав:

Як ви вважаєте, чи варто навчати дитину іноземної мови нарівні з рідною, з пеленок?
Справа в тому, що я завжди була прихильницею білінгвального навчання. Але не так давно почула авторитетну думку одного досвідченого педагога, що, згідно з новітніми соціологічними дослідженнями, вивчення змалку одночасно кількох мов призводить до того, що дитина "губиться" між мовами, не ідентиіфкуючи якусь одну з них як свою рідну і, як наслідок, це веде до слабшої національної самоусвідомленості.
Тому, на вашу думку, дитину краще навчати тої ж англійської мови з пеленок нарівні з українською (особливо якщо обоє батьків говорять по-англійськи), чи зачекати років, приміром, до трьох?
Не тільки варто, а й сама зроблю все, щоб моя дитина була білінгвальна.
І ні, якщо спостерігати за помилками дитини та вчасно їх виправляти, то й плутанина мала б зникнути.

Повідомлення відредагував Nеmesis: 29.08.2010 – 13:39

• 0

#194 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 29.08.2010 – 13:41

Перегляд дописуНастя~ (29.08.2010 14:18) писав:

правильно сказали..я б рекомендувала не раніше 4, а навіть краще з 5ти років вчити(якщо вже вчити). Хай краще спершу добре опанує рідну.
Хоча цю область я лише краєм зачіпала.

Цитата

згідно з новітніми соціологічними дослідженнями
тю, так ще сам Потебня про таке негативно писав..

Перегляд дописуNеmesis (29.08.2010 14:38) писав:

Не тільки варто, а й сама зроблю все, щоб моя дитина була білінгвальна.
І ні, якщо спостерігати за помилками дитини та вчасно їх виправляти, то й плутанина мала б зникнути.
цікаво як? розкажи)))

Повідомлення відредагував Kassandra: 29.08.2010 – 13:40

• 0

#195 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 29.08.2010 – 13:47

Перегляд дописуKassandra (29.08.2010 13:41) писав:

цікаво як? розкажи)))
Це треба дитині багато часу присвятити та обережно висловлюватись. Ну й передусім звертати увагу, як вона сама говорить.
Поки що то я собі тут тільки так висловлюю бажання, якщо матиму дітей і буду їх вчити змалку, тоді розкажу про досвід цього ж навчання та висновки.
  • 0

#196 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 30.08.2010 – 12:21

я вже створювала таку тему, правда, тупо її назвала. але саме двомовність дитини там і порушувала. білінгвізм як мінімум. Неорландіна ше обіцяла матеріалу підкинути, але , видно, забула.
  • 0

#197 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 30.08.2010 – 13:02

стосовно білінгвізму
The Bilingual Child: Early Development and Language Contact
Becoming Biliterate: A Study of Two-Way Bilingual Immersion Education

Bilingual By Choice: Raising Kids in Two (or More!) Languages

пароль до архівів, якщо вимагатиме: englishtips.org

Взагалі матеріалу повно, зокрема тут.
http://englishtips.org/

я не надто нескромно піарю цей ресурс?)))

Повідомлення відредагував Neorlandina: 30.08.2010 – 13:05

• 0

#198 Blackvistaspam

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень

Відправлено 31.08.2010 – 15:35

Взагалі ідеальний варіант для дитини вивчити мову - це спілкування з дітьми,які спілкуються на іншій мові того ж віку.Дитина просто спостерігає і вчить ,крім того діти часто користуются "універсальною мовою" дітей .Взагалі ідеальний варіант коли всі діти будуть мати базове етичне виховання .
На рівних умовах також може діяти секція в якій навчають дітей тій чи іншій мові,але прицьому все залежить від характеру і особистості вашої дитини,якщо вона інтегруется в середовище або так званий прайд то скоріш за все вона вивчить ту мову.
Мене змалку навчали російської і української мови тому і вправду такого понняття як рідна мова доволі розмивчасте.Російська більш агресивніша тому я її використовую в більш деструктивних ситуаціях,українську (вона більш енергетично сберігаюча,більш толерантна) - для вільного відпочинку.Потім почали начати англіської,але брак у спілкуванні цією мовою не даємені права говорити ,що я також вільно її знаю.
Знання двох чи більше мов з дитинства також допоможе дитині у розвитку свого інтелекту,але дивітся щоб діти не стали "розумнішими" за батьків ,бо тоді у вас залишится мало шансів зберегти свій авторитет(дитина всетаки батків вважає трохи розумнішими за себе на підсвідомому рівні і коли батьки помиляються - вона сприймає це негативно).

Повідомлення відредагував Blackvistaspam: 31.08.2010 – 15:37

• 0

#199 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 04.10.2010 – 14:05

Перегляд дописуCAM (30.07.2009 00:49) писав:

Дитина повинна знати рідну мову - РАЗ!
Мови сусідів і потенційних ворогів - ДВА!
Англійську - ТРИ!
Ще дитині не завадило би знати четверту на власний смак, я вважаю.
  • 0

#200 Blackvistaspam

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень

Відправлено 13.10.2010 – 13:33

Ваші діти ,і вихочете на них ставити чужі експерименты? Чи ви вже настільки тупі,що недовіряете своїм інкстинктам щодо вибору мови ?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних