Перейти до вмісту

Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства?

Повідомлень в темі: 255

Опитування: Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства? (160 користувачів проголосувало)

яких мов навчали б власну дитину?

1. українська (145 голосів [28.21%])

Процент голосів: 28.21%

2. російська (51 голосів [9.92%])

Процент голосів: 9.92%

3. англійська (135 голосів [26.26%])

Процент голосів: 26.26%

4. польська (41 голосів [7.98%])

Процент голосів: 7.98%

5. німецька (39 голосів [7.59%])

Процент голосів: 7.59%

6. французька (34 голосів [6.61%])

Процент голосів: 6.61%

7. іспанська (30 голосів [5.84%])

Процент голосів: 5.84%

8. щось зі східних (24 голосів [4.67%])

Процент голосів: 4.67%

9. ваші варіанти (15 голосів [2.92%])

Процент голосів: 2.92%

чи маєте бажання вивчити есперанто?

1. так (38 голосів [23.75%])

Процент голосів: 23.75%

2. ні (86 голосів [53.75%])

Процент голосів: 53.75%

3. мені все одно (12 голосів [7.50%])

Процент голосів: 7.50%

4. а що це таке? (буває...) (24 голосів [15.00%])

Процент голосів: 15.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#161 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3760 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 19.09.2009 – 23:09

Мене взагалі бісить як українці розмовляють російською. Г в них м'яке, цибуля, буряк так і лишається. Деколи українська російська схожа на старослов'янську, по типу "нізко пошол боюсь колокольню заденет", з вимовою букви "О" як "о", а не "а".

Українці ! Будь ласка, не псуйте мою рідну мову. Ви не вмієте говорити російською.
  • 0

#162 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 20.09.2009 – 09:58

Перегляд дописуyushchenko (20.09.2009 00:09) писав:

Українці ! Будь ласка, не псуйте мою рідну мову. Ви не вмієте говорити російською.

Я не псую. Розмовляю виключно українською. Російською розмовляла один раз в житті, роблячи поправку на те, що мова мені не рідна, тому акцент сприйняли нормально - як в "інозємки" (це так мене одного разу в Харкові назвали) :happy1:
  • 0

#163 Він полюбив ніч...

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 20.09.2009 – 10:48

Цікаво що за іспанську проголосувало менше людей ніж за російську, при тому що іспанська на 3-му місці за поширністю після китайської і англійської.
  • 0

#164 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 20.09.2009 – 10:52

Перегляд дописуSETone (20.09.2009 10:48) писав:

Цікаво що за іспанську проголосувало менше людей ніж за російську, при тому що іспанська на 3-му місці за поширністю після китайської і англійської.
Вау, а китайську взагалі не враховано в перелік. Якщо так, то чого не боретесь за китайську, а за іспанську? Китайська більш поширена.
  • 0

#165 Він полюбив ніч...

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 20.09.2009 – 11:15

Іспанську легше вчити)))А китайська складна і не може похвалитись функціональністю...
І як так розумію що китайська тут відноситься просто до східних))

Повідомлення відредагував SETone: 20.09.2009 – 11:17

• 0

#166 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 20.09.2009 – 11:25

Перегляд дописуSETone (20.09.2009 11:15) писав:

Іспанську легше вчити)))А китайська складна і не може похвалитись функціональністю...
Якщо мова не функціональна, то вмирає, а китайська мається добре. Те саме можна сказати про іспанську.
Щодо складності - поняття відносне. Це вже залежить від філологічних здібностей людини.

Тобто ще раз запитаю - чого боретесь за іспанську, а не за китайську? Аргумент поширеності я збила, функціональності та складності - теж.
Питаю, бо страшенно люблю, коли хтось узагальнює.

Перегляд дописуSETone (20.09.2009 11:15) писав:

І як так розумію що китайська тут відноситься просто до східних))
Тобто китайська на одному рівні з пенджабейською?)
  • 0

#167 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 20.09.2009 – 11:30

з дитинства їх треба вчити правильно вимовляти слова " пацанчік ", " ти чьо лох " і " дай закурить " - тоді дитина буде заробляти на хліб змалечку ( і не забудьте придбати їй барсєтку та спортивні штани! )
  • 0

#168 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 20.09.2009 – 13:02

Перегляд дописуTeo (20.09.2009 12:30) писав:

з дитинства їх треба вчити правильно вимовляти слова " пацанчік ", " ти чьо лох " і " дай закурить " - тоді дитина буде заробляти на хліб змалечку ( і не забудьте придбати їй барсєтку та спортивні штани! )
А ще 'Сємкі єсть?!' Хай пізнає смак життя ггг
  • 0

#169 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 20.09.2009 – 13:22

Перегляд дописуyushchenko (20.09.2009 00:09) писав:

Мене взагалі бісить як українці розмовляють російською. Г в них м'яке, цибуля, буряк так і лишається. Деколи українська російська схожа на старослов'янську, по типу "нізко пошол боюсь колокольню заденет", з вимовою букви "О" як "о", а не "а".

Правильно, нафік нада. Треба українську і англіцьку. Ні російській!
  • 0

#170 Natali93

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 20.09.2009 – 13:31

головне -українську вивчати, адже ми громадяни України і це наша державна мова. на другому місці- англійська, в сучасному світі важлива.російську взагалі б відмінила.
  • 0

#171 Вісник

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Місто:Донбас

Відправлено 20.09.2009 – 16:38

На сам перед української треба навчити. А потім. років з 5, поступово вводити в курс англійської. А потім хапй сама вирішує, яку мову хоче ще вивчити. Я залюбки вивчав англійську та німецьку. Хочу почати іспанську та грузинську.
  • 0

#172 Ar@tis

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень
  • Місто:Галицька земля

Відправлено 13.10.2009 – 16:42

В першу чергу Українську - щоб звучала вона в них красиво і грамотно, так як ми маємо стати сильною спільнотою.

Англійська - комформізм до глобалізації, хоча по-правді кажучи міжнародною мовою мала би бути якась штучна (відповідно культурно нейтральна), гнучка, легка, логічна мова, яка б давала змогу легко порозумітися людям різних націй: есперанто, інтерлінгва чи може ще щось удосконаленіше. Якщо мову створювати по плану а не випадково як це є то результати можуть бути цікаві. ммм понесло трохи але думаю з часом це буде можливо.

Французька, Німецька як мови які домінують в ЄС і просто буржуйські мови (англійську тут все таки недолюблюють)

Скажете цього забагато... ну воно то факт, але якщо робити це на розмовному побутовому рівні, без нудних зубрінь то вони дадуться легко, тим паче романо-германські мови схожі між собою по кореням слів, по логіці і по філософії сприйняття світу. Якщо навчати через пісеньки, ігри, віршики, твори то результат буде максимальним через мінімальні зусилля.

...І щось опціонально. Думаю вони і самі визначаться що їм треба, але ще кілька досить чужих мов які просто дадуть потужне культурне збагачення, будуть не зайвими. Адже мова це також засіб мислення і оперування філософськими поняттями. Так йогу пізнають разом з вивченням санскриту, каратедо із елементами японської.

Повідомлення відредагував Ar@tis: 13.10.2009 – 16:47

• 0

#173 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 31.10.2009 – 21:34

українську англійську і китайську
  • 0

#174 ЛЕО

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень
  • Місто:РІВНЕ

Відправлено 02.04.2010 – 10:49

у школах рівного англійська з першого класу але я вчив з 2 класу а садках є спеціальні групи :lol:
  • 0

#175 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.04.2010 – 23:35

Перегляд дописуЛЕО (2.04.2010 11:49) писав:

у школах рівного англійська з першого класу але я вчив з 2 класу а садках є спеціальні групи :lol:
Блін, капець повний! Ні великої букви, ні розділових знаків! :) Пане, власне ім"я теж з малої букви чи як? Просто цікаво...

В тему. З таким поворотом подій (з президентством Януковича) треба буде посилено вчити російську, блін.
  • 0

#176 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 02.04.2010 – 23:48

Перегляд дописуОлеська (3.04.2010 00:35) писав:

В тему. З таким поворотом подій (з президентством Януковича) треба буде посилено вчити російську, блін.
Один студент з нафти й газу пожартував, що хотів брати репетитора з англійської, бо має їхати на бурову, а тепер прийдеться брати репетитора щоб "по фєнє ботати".. Але щось від того жарту стало сумно
  • 0

#177 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.04.2010 – 23:49

Перегляд дописуВакуОлька (3.04.2010 00:48) писав:

Один студент з нафти й газу пожартував, що хотів брати репетитора з англійської, бо має їхати на бурову, а тепер прийдеться брати репетитора щоб "по фєнє ботати".. Але щось від того жарту стало сумно
Від жарту щодо китайської не веселіше стає...
  • 0

#178 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 03.04.2010 – 13:55

ой ви такі смішні: "не треба вчити російську!" . бла-бла-бла. зважаючи на те, що багато матеріалів,якими ми користуємося,саме російськомовні, то не вчити цю мову особисто мені здається дурною ідеєю. той же інтернет- я мовчу про українські сайти(не україномовні,а українські), невже ніхто не користується російськими? та той же контакт, башорг чи просто якісь довідкові матеріали. та в будь-якому випадку,навіть якшо дитина не користуватиметься російською, знання цієї мови їй не заважатиме. а шо як вона захоче прочитати Булгакова в оригіналі. в мене в школі в хрестоматії російська література була перекладена на українську і це був жах. особливо поезія.
нічого не маю проти китайської, але сумніваюся, що я її в житті колись застосовуватиму, хоча вивчення такої у планах є.
  • 0

#179 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 03.04.2010 – 14:27

Перегляд дописуSensssorika (3.04.2010 14:55) писав:

ой ви такі смішні: "не треба вчити російську!" . бла-бла-бла. зважаючи на те, що багато матеріалів,якими ми користуємося,саме російськомовні, то не вчити цю мову особисто мені здається дурною ідеєю. той же інтернет- я мовчу про українські сайти(не україномовні,а українські), невже ніхто не користується російськими? та той же контакт, башорг чи просто якісь довідкові матеріали. та в будь-якому випадку,навіть якшо дитина не користуватиметься російською, знання цієї мови їй не заважатиме. а шо як вона захоче прочитати Булгакова в оригіналі. в мене в школі в хрестоматії російська література була перекладена на українську і це був жах. особливо поезія.
нічого не маю проти китайської, але сумніваюся, що я її в житті колись застосовуватиму, хоча вивчення такої у планах є.

Залежить від перекладача. Я в свій час в університеті читав переклад Булгакова англійською - досить вдала робота. А почитайте переклади Миколи Лукаша, ту ж саму поезію Байрона або "Дон Кіхота" - це просто неперевершено!
  • 0

#180 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 03.04.2010 – 14:34

Перегляд дописуОнук Велеса (3.04.2010 15:27) писав:

Залежить від перекладача. Я в свій час в університеті читав переклад Булгакова англійською - досить вдала робота. А почитайте переклади Миколи Лукаша, ту ж саму поезію Байрона або "Дон Кіхота" - це просто неперевершено!
нашо мені читати переклад Булгакова? :lol:
не читатиму. мені воно "па умалчанію" не подобається.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних