Перейти до вмісту

Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства?

Повідомлень в темі: 255

Опитування: Яких мов необхідно навчати сучасного українця з дитинства? (160 користувачів проголосувало)

яких мов навчали б власну дитину?

1. українська (145 голосів [28.21%])

Процент голосів: 28.21%

2. російська (51 голосів [9.92%])

Процент голосів: 9.92%

3. англійська (135 голосів [26.26%])

Процент голосів: 26.26%

4. польська (41 голосів [7.98%])

Процент голосів: 7.98%

5. німецька (39 голосів [7.59%])

Процент голосів: 7.59%

6. французька (34 голосів [6.61%])

Процент голосів: 6.61%

7. іспанська (30 голосів [5.84%])

Процент голосів: 5.84%

8. щось зі східних (24 голосів [4.67%])

Процент голосів: 4.67%

9. ваші варіанти (15 голосів [2.92%])

Процент голосів: 2.92%

чи маєте бажання вивчити есперанто?

1. так (38 голосів [23.75%])

Процент голосів: 23.75%

2. ні (86 голосів [53.75%])

Процент голосів: 53.75%

3. мені все одно (12 голосів [7.50%])

Процент голосів: 7.50%

4. а що це таке? (буває...) (24 голосів [15.00%])

Процент голосів: 15.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#121 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2306 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 23.09.2008 – 11:14

Перегляд дописуРена (23.09.2008 12:11) писав:

Їздила минулого року до Рівного. Не побачила там жодної людини яка б розмовляла російською....чи я погано дивилася?)))
Рівно то захід України.................... а для Києва скажімо (або Харкова, Дніпра, Донеціка) то дійсно проблема................(хоча це вже трохи інша тема для обговорення)...............
  • 0

#122 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 23.09.2008 – 11:20

Перегляд дописуbendera.UA (23.09.2008 12:14) писав:

Рівно то захід України.................... а для Києва скажімо (або Харкова, Дніпра, Донеціка) то дійсно проблема................(хоча це вже трохи інша тема для обговорення)...............
Запрошую до себе у гості)) Російську знають усі. але не всі неє розмовляють. В основному у адміністративних центрах. Не розмовляють у селах чи пгт чи просто маленьких містечко виключно російсько.ю. Російська переважає тільки у великих містах.У мене в групі 6 дівчат,які розмовляють українською мовою. Багато хто говорить російською,але вдома з родичами- українською. Це важко пояснити...майже неможливо((
  • 0

#123 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 23.09.2008 – 11:31

Перегляд дописуРена (23.09.2008 12:20) писав:

Запрошую до себе у гості))
:prapor3: За запрошення дякую. Обов’язково зкористаюсь
:)  До тогож завтра їду у відрядження до Одеси))))))))

Цитата

Російську знають усі. але не всі неє розмовляють. В основному у адміністративних центрах. Не розмовляють у селах чи пгт чи просто маленьких містечко виключно російсько.ю. Російська переважає тільки у великих містах.У мене в групі 6 дівчат,які розмовляють українською мовою. Багато хто говорить російською,але вдома з родичами- українською. Це важко пояснити...майже неможливо((
Дійсно - важко пояснити.......... Не раз бачив як приїзжаючи переферії (хай нікого не ображає цей термін) нормальні начебто люди починали себе ламати і тужитись "гАвАріть пА рускі"........... маячня якась..................... хоча останнім часом картина почала по троху кардинально мінятися, що не може не тішити
  • 0

#124 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 23.09.2008 – 15:12

До речі. Більшість моїх російсько-мовних знайомих категорично проти російської як другої державної. І саму РФ не люблять.)) А от серед російсько-мовних друзів...ВСІ додержуються тої ж думки що і я. хоча ми й розмовляємо РІЗНИМИ мовами))
  • 0

#125 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 23.09.2008 – 15:17

Маю знайомого, який вивчив російську по серіалу " Бригада" :prapor3:
Пушкін напевно в могилі перевертається , коли той починає ГАВАРІТЬ.
І яке ж було моє здивування , коли він почав до мене РАЗГАВАРІВАТЬ. Настільки калічити мою рідну мову...
  • 0

#126 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 23.09.2008 – 16:23

Перегляд дописуРена (23.09.2008 12:14) писав:

Їздила минулого року до Рівного. Не побачила там жодної людини яка б розмовляла російською....чи я погано дивилася?)))

При чому тут обманюйся? зніми окуляри- вони тобі заважають))Приклад6 мій колишній хлопець був бізнесменом. Мав закордонних партнерів. Хлопець мій не знав ЖОДНОЇ мови толком. тому йому часто доволилося наймати перекладача. Перекладач отримував 150 доларів за годину. Але ж якби хлопець знав мову сам,то міг би обійтися без перекладача))
Хто заважає хлопцю вчити мови?
  • 0

#127 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 23.09.2008 – 16:27

Перегляд дописуБілий Дракон (23.09.2008 17:23) писав:

Хто заважає хлопцю вчити мови?
Не даються вони йому. До нього не доходить як у англійській може бути аж 16 часів(+12 пасивного стану),якщо в нас тільки три: минулий,теперешній і майбутній. А це ж тільки ази мови. раніше треба було думати вчити мови)))
  • 0

#128 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • 749 повідомлень

Відправлено 01.10.2008 – 15:57

Чому росіяни не розмовляють українською? тому що не знають вони її, а ми їхню мову знаєм. А толку з неї, якщо я можу висловитися наймилозвучнішою, соловїною мовою, яку наші предки плекали ще з давніх часів. І коли у мене будуть діти, то вони ОБОВЯЗКОВО будуть розмовляти тільки УКРАЇНСЬКОЮ!!! <_<
  • 0

#129 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 07.11.2008 – 13:28

В першу чергу потрібно знати досконально українську. Далі російську, англійську і ще одну на вибір. Чим більше, тим краще.
  • 0

#130 St1Ng3R

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 112 повідомлень
  • Місто:Україна,Калуш

Відправлено 14.11.2008 – 09:08

Я своїх буду навчати 1)Українську
2)Англійську
3)Німецьку
а далі нехай сама собі вивчає яку вважає за потрібним.
  • 0

#131 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 14.11.2008 – 10:36

Так от подумалось, що, виходячи з ситуації, що складається не лише в Україні, а й у світі, нам треба по-тихеньу вивчати китайську.)
  • 0

#132 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень
  • Місто:дурки...

Відправлено 14.11.2008 – 10:39

Перегляд дописуОлеська (14.11.2008 11:36) писав:

Так от подумалось, що, виходячи з ситуації, що складається не лише в Україні, а й у світі, нам треба по-тихеньу вивчати китайську.)

Так, Китай завойовує світ! Так шо, Олесько, давай вивчати китайську шоб можна було потім хоч "Не стріляйте!" сказати на мові загарбника... :rolleyes: :ggggg: :blink:
  • 0

#133 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.11.2008 – 11:15

Перегляд дописуДарця_Борхес (14.11.2008 10:39) писав:

Так, Китай завойовує світ! Так шо, Олесько, давай вивчати китайську шоб можна було потім хоч "Не стріляйте!" сказати на мові загарбника... :rolleyes: :ggggg: :blink:
Ну так, ми тут про українську товчемо, а треба бігом хватати китайські словники і товкти китайський! Ні, треба ловити заробітчнан, платити їм шалені бабки і наполегливо вивчати китайську. Мо (не доведи, Боже!) ми колись до них на заробітки їздитимемо...)
  • 0

#134 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 14.11.2008 – 13:51

Перегляд дописуОлеська (14.11.2008 10:36) писав:

Це щоб нас китайці без крові завоювали?
  • 0

#135 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.11.2008 – 13:57

Перегляд дописуБілий Дракон (14.11.2008 13:51) писав:

Це щоб нас китайці без крові завоювали?
Влесне то був чорний гумор. Але так насправді і стається. Китайці майже за вдвічі менші гроші працюють на наших будовах вдень і вночі, аби лише закріпитись. Працюють за такі гроші, за які наші люди працювати не хочуть.

Сорі за оффтоп.
  • 0

#136 RyVOL

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 267 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 14.11.2008 – 14:15

мдя... думав перш ніж відкрити тему то все таки віповісти що перш за все з дитинства мають навчати рідної мови і англійської, типу як міжнародної, але ось про китайську все таки варто задуматися... :rolleyes:
  • 0

#137 Obywatel

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 14.11.2008 – 18:31

В Україні складна ситуація із мовою - більшість людей розмовляють суржиком, численними діалектами. Для початку необхідно вивчити українську мову, російска мова як варіант іноземної можна розглядати, англійська, німецька, мови, які можуть допомогти в майбутньому.
:blink: :rolleyes: Пишайтеся своєю мовою і захищайте - це шлях до її збереження. :ggggg: :)
  • 0

#138 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень

Відправлено 15.07.2009 – 10:36

Чим більше, тим краще, до речі, нещодавно прочитала, що дитина, зростаючи в двомовному оточенні без труднощів вивчить 2-3 інших мови
  • 0

#139 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 29.07.2009 – 23:19

Оригінальною не буду: передусім треба вивчати українську. Дуже помиляється той, хто вважає, що, будучи носієм мови, знає її уже досконало. Думаю, кожен на форумі зможе це довести своїми прикладами, у мене таких знайомих багато, які на якісь мої зауваження з приводу мови кажуть: мене такого просто ніколи не вчили... Вірю. Мене теж не всього навчили в школі, в університеті дотягувала, а тепер - самоосвіта. Але на мою думку, доки людина в якомусь навчальному закладі, доти має бути в неї українська мова в навчальній програмі.

Друга мова - англійська. Нікуди ми від цього не дінемося - ця мова універсальна і завжди згодиться. Знаю багатьох людей, які шкодують, що вчили як першу іноземну якусь іншу мову, а не англійську. Не повністю поділяю їхній розпач, та все ж вважаю, що англійську дуже корисно знати.

Переконалася уже не раз, що знання російської мови теж виручають в багатьох ситуаціях. Не говорю про Україну - в своїй державі і з громадянами України російською ніколи не розмовляла і не збираюся. Але за кордоном можна часто потрапити в ситуації, коли знання російської допомагають. Ще не визначилася, як підходити до питання засвоєння цієї мови для дітей (мабуть, тому, що й дітей ще немає ;)). Я вивчила мову, чуючи її навколо та читаючи численну літературу, а от мої двоюрідні брати, що жили на польському кордоні, російську погано розуміють. Все ж сподіваюся, що знання цієї мови прийде до дітей більш чи менш автоматично.

Щодо польської - складне питання. Одну мою подругу батьки вчили читати паралельно трьома мовами - українською, російською та польською. Непогана ідея, як на мене, але вимагає дуже багато терплячості та вільного часу від батьків. Знову ж наведу приклад двоюрідних братів - розмовну мову вони вивчили, переглядаючи польські канали :wub:

Це, мабуть, програма-мінімум. Непогано, як на мене, знати німецьку. А далі нехай уже дитина сама вирішує ;)
  • 0

#140 CAM

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень
  • Місто:гАмерИка

Відправлено 29.07.2009 – 23:49

Дитина повинна знати рідну мову - РАЗ!
Мови сусідів і потенційних ворогів - ДВА!
Англійську - ТРИ!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних