Перейти до вмісту

Філософія ненависті до технічного прогресу

Повідомлень в темі: 84

#21 Мурзілка

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 321 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Дім там де він

Відправлено 17.07.2008 – 14:53

Я думаю ненависть до технічного прогресу зумовлена лише людським нерозумінням, а те що людина не розуміє, того вона боїться. Отже, нові відкриття одним дають більше можливостей в житті, а іншим лише наганяє страху. І тут нема нічого протиприродного. Адже коли навчилися видобувати вогонь, то що, всі одразу зрозуміли його значення, ні, це не так. Це ж стосується і НТП
  • 0

#22 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 17.07.2008 – 16:20

Стрімко просуваючись по шляху технічного прогресу, людина все більше віддаляється від природи, своєї колисанки...
Розвиток йде надто швидко. Людина не встигає сприймати всі зміни на рівні свідомості. Це руйнує людину, її сумління, душу.
Я не проти прогресу, але хотілося б щоб він був більш екологічнішим і гуманним.
  • 0

#23 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 17.07.2008 – 17:28

Філософія ненависті до будь-чого не є добре.
Ніхто не заважає вам не віддалятися від природи.
Інше питання, що часто технічний прогрес використовується не на благо людей.
Sotnik, цікаво, які саме зміни людина не встигає сприняти? Яким чином тех. прогрес руйнує людину, її сумління та душу?
  • 0

#24 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 17.07.2008 – 17:58

А можливо люди бояться стати непотрібними? Техніка заміняє людину в багатьох сферах. Наприклад на якомусь підприємтсві робітники завжди будуть проти модернізації виробництва - скорочуються робочі місця, працівникам необхідно звикати до нових умов роботи, що призводить до дискомфорту, люди втрачають роботу...
Так і в житті....інтернет замінив декому реальне спілкування, телевізори, міксери....навіть придумали роботів собак...хм...живої собачки незамінить ніщо..як і живого спілкування...тому люди і ненавидять технічний прогрес...
  • 0

#25 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 17.07.2008 – 19:35

Перегляд дописуDarkSun (17.07.2008 18:28) писав:

Sotnik, цікаво, які саме зміни людина не встигає сприняти? Яким чином тех. прогрес руйнує людину, її сумління та душу?
Ще вчора під вікнами росла трава, а тепер асфальт... Нещодавна ріс ліс, а тепер степ... Був степ, стала пустеля... Були криниці та джерела - висохли... Була чиста річка - тепер брудна калюжа... Було чисте повітря - тепер самий хімічний сморід... Були друзі - тепер самі номери аськи чи мобільного... Були листи, листівки - тепер е-мейли та СМСки... Було живе спілкування - тепер ілюзія... Ви встигаєте все це сприйняти душею? Вам це подобається? Це не руйнує вашу душу? А що отримуємо навзамін? І чи варте воно того?

Перегляд дописуDarkSun (17.07.2008 18:28) писав:

Філософія ненависті до будь-чого не є добре.
Так. Ненависть - це не добре. Але якщо це ненависть до ворога, який підступно нищить тебе - то це нормально. Так має бути...
  • 0

#26 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 17.07.2008 – 19:54

Перегляд дописуSotnik (17.07.2008 20:35) писав:

Так. Ненависть - це не добре. Але якщо це ненависть до ворога, який підступно нищить тебе - то це нормально. Так має бути...
пропонуєш ненавидіти самих себе? :)
  • 0

#27 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 18.07.2008 – 22:04

Оце так буває коли вцілому здраві ідеї озвучуються не тими людьми

Перегляд дописуWeber (12.05.2008 19:00) писав:

Пар послал
Рабочих в копи — рыть руду и уголь,
Якось автор невзначай забув що ті заводи ще й виробляли щось

Перегляд дописуSink (12.05.2008 20:55) писав:

Але ризик, що колись врешті-решт людство себе загробить
сірники в руках ідіота теж небезпечні, але це не причина від них відмовляттися

Перегляд дописуWeber (12.05.2008 21:17) писав:

То може тоді краще б технічно не розвиватися... Адже відомо, що не в цьому щастя...
То для вас щастя ганятись з каменем за зайцем по лісі, харчуватися корінцями, не митися роками, помирати в 30 рків і т.д. чи до чого ви це сказали?

Перегляд дописуSink (12.05.2008 22:33) писав:

Якщо вже на то пішло, то раніше знищували сотні людей, спалюючи їх і вішаючи, а у ХХ столітті і в наш час тисячі, десятки, сотні тисяч людей
Ну і що зате раніше війни були частіше і по всюди, крім того гинули від хвороб голоду та інших дарів матінки природи. І якщо вже людей тепер так винищують то цікаво чого це їх кількість збільшилась не знаю вже й у скільки разів, чи їм на лоні матінки природи щось розмножуватись заважало?

Під дегуманізацією я розумію відрив людини від екосистеми Землі, від Матінки-Природи
Взагалі то офіційне визначення трохи відрізняється

Крім того, сучасні тенденції до заміщення повноцінного існування людини віртуальною реальністю
Це що примусово? Вас хтось змушує тут писати?

споживання генетично-модифікованих продуктів харчування
А ви це голодним дітям в Африці скажіть, ніколи не чули про продовольчу проблему? Я вже мовчу про шкідливість - ви з ними паруватись будете? бо я не розумію як це їхні модефіковані гени на ваші можуть вплинути. Ви в курсах взагалі що шлунок такі речі розщеплює, і там уже вибачте пофіг, модефіковане воно чи не модифіковане

Клонування людини
Мова я так розумію йде про клонування органів, шкіри і т.д., я особисто погоджуюсь з думкою експертів що це річ потрібна. І взагалі звідки такий страх клонів, брати близнюки - це що, не люди?

поширення різноманітних імплантантів як замінників нібито недосконалих частин тіла
Ото якщо не дай бог доведеться вам стати інвалідом, тоді і будете щось говорити про імплантанти

Перегляд дописуТемний ангел (17.07.2008 13:39) писав:

Більшість людина обертає собі на шкоду... було б добре, якби було винайдено стільки нешкідливих засобів лікування хвороб, без безлічі побічних ефектів.
Такого розумника та до середньовічних лікарів, які б його кровопусканням лічили, то цікаво що б заспіва про побічні ефекти. Я взагалі трохи здивований - по вашому хтось купував би ліки від яких більше шкоди ніж користі? Може розказати вам скількох пеніцилін врятував? Може вам розказати як людей їхня народна медицина від чуми і віспи рятувала?
  • 0

#28 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 18.07.2008 – 22:21

Sotnik, але ж й багато доброго приніс технічний прогрес: скільки людей було врятовано за допомогою медецинської техніки, скільки цікавих людей зустрілись, бо змогли подолати довгі відстані, скільки корисної інформації дізнаються щодня люди, бо мають доступ до інтернету чи телебачення.

Думаю, що не кожна людина хотіла б опинитися в середніх віках. Технічний прогрес дає можливість людям жити яскравішим життям.

Та кожна сторона має дві медалі. Справа в самих людях і тому, як вони використовують технічний прогрес, а не в тому, що він є взагалі.
  • 0

#29 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 18.07.2008 – 22:33

Перегляд дописуDarkSun (18.07.2008 23:21) писав:

Sotnik, але ж й багато доброго приніс технічний прогрес.....

Я з Вами погоджуюсь. І на підтвердження процитую сам себе:

Перегляд дописуSotnik (17.07.2008 17:20) писав:

Я не проти прогресу, але хотілося б щоб він був більш екологічнішим і гуманним.

• 0

#30 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 19.07.2008 – 14:43

Перегляд дописуbulbashka_aero (17.07.2008 15:16) писав:

Можна дійти банального висновку - проблема не в технічному прогресі або його відсутності. Проблема у самій людині. По суті людина виявилася результатом несумісної з життям мутації. З одного боку, вона не здатна вижити в звичайних "природних" умовах. З іншого, створюючи умови, більш-менш придатні для людського існування, - тим самим здійснює самогубство, бо знищує навколишнє середовище, без якого не зможе існувати.
Де ви взяли, що науково технічний прогрес обовязково передбачає абсолютне знищення навколишнього середовища?

Перегляд дописуСварус (21.05.2008 19:29) писав:

Адже Людина - не техніка. Технічний прогрес - це, можливо, прогрес Людства, але ніяк не прогрес Людини.
А Просвітництво - освіта для всіх, відміна релігійного догмату і т.п., тобто речі, які взагалі по суті і зумовили науковотехнічний прогрес, це прогрес кого, мамонтів чи що? Ви взагалі як пропонуєте той прогрес вимірювати, інтенсивністю світіння аури? Бо я так зрозумів розвиток літератури, мистецтва ви до нього не відносите. Чи може ви маєте на увазі соціальну сферу, то я не знаю як вам вдалося не помітити що і в ній дещо змінилося.
  • 0

#31 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 19.07.2008 – 16:29

Перегляд дописудомовик (19.07.2008 15:43) писав:

Де ви взяли, що науково технічний прогрес обовязково передбачає абсолютне знищення навколишнього середовища?
Та я наче на тій самій планеті живу - тож очевидні речі моєї уваги не минають :)

НТП зовсім не обов’язково повинен знищувати навколишнє середовище. Просто в нашому випадку чомусь саме так виходить.

Повідомлення відредагував bulbashka_aero: 19.07.2008 – 16:30

• 0

#32 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 20.07.2008 – 00:48

Перегляд дописуbulbashka_aero (19.07.2008 17:29) писав:

НТП зовсім не обов’язково повинен знищувати навколишнє середовище. Просто в нашому випадку чомусь саме так виходить.
Просто не все виходить добре з першого разу.. але в цьому плані вже є... прогрес )
  • 0

#33 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 29.07.2008 – 14:39

Перегляд дописудомовик (20.07.2008 01:48) писав:

Просто не все виходить добре з першого разу.. але в цьому плані вже є... прогрес )
Але не завжди є багато спроб.
  • 0

#34 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 31.07.2008 – 10:35

Перегляд дописудомовик (18.07.2008 23:04) писав:

бо я не розумію як це їхні модефіковані гени на ваші можуть вплинути. Ви в курсах взагалі що шлунок такі речі розщеплює, і там уже вибачте пофіг, модефіковане воно чи не модифіковане

Такого розумника та до середньовічних лікарів, які б його кровопусканням лічили, то цікаво що б заспіва про побічні ефекти. Я взагалі трохи здивований - по вашому хтось купував би ліки від яких більше шкоди ніж користі? Може розказати вам скількох пеніцилін врятував? Може вам розказати як людей їхня народна медицина від чуми і віспи рятувала?
Внаслідок модифікації генів у організмах утворюються нові продукти цих генів, відбувається перебудова усіх біохімічних процесів. Чомусь жук ту картоплю не їсть. Я згоден, що як варіант допомоги в надзвичайних ситуаціях це є можливими, бо немає іншого виходу, але комбінації генів, що є в ГМО не зустрічаються в природі і їхні продукти також. Вони можуть відбитися навіть на здоров'ї майбутніх поколінь. Не можна всі засоби лікування порівнювати між собою, бо можна навести приклади наслідків після лікування хіміотерапією, яке не завжди було вдалим. Якщо брати відносно не шкідливості, то найкращим варіантом є лікуання травами. Знаю одного діда, який вилікував відваром чистотілу людину від раку, коли лікарі сказали, що вже треба йти додому помирати, та і багатьом людям він травами допоміг, одна пара змогла мати дітей після його лікування. Можна було розвивати цю галузь, але традиційна медицина чомусь лише насміхається з таких речей, а сама, натомість в певних випадках є безсилою. Просто требва займатися тою самою народною медициною професійно, а не на дилетантському рівні. Є люди, які передають знання з покоління в покоління.
  • 0

#35 Зрячий

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 31.07.2008 – 14:22

Прогрес це вдосконалення засобів досягнення певної мети. Є повно позитиву від технічного прогресу, є і повно негативу. Одне ясно: без колосальних трудових ресурсів (6 мілярдів душ, з них 1 золотий мілярд, решту - раби) прогрес був би неможливий.
  • 0

#36 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.08.2008 – 15:46

Блискавиця: Флуд видалено.
  • 0

#37 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 06.08.2008 – 19:09

Перегляд дописуСварус (29.07.2008 15:39) писав:

Але не завжди є багато спроб.
Пропорційно до цього зростає і обережність. Багато було фантастів які плекали тендітні надії на хоч одну атомну війну, але реальність виявилась не такою захопливою як їх уява
  • 0

#38 ПершаЛіпша

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 повідомлень
  • Місто:Миколаїв

Відправлено 06.08.2008 – 20:58

Хотіла спочатку погнати на науково-технічний прогрес, а потім подумала, що, мабуть, не пройшовши цей етап, людство не почало б шукати істини в іншому боці. Так що прогрес добрий тим, що він показав нам, який він недобрий ))
  • 0

#39 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 06.08.2008 – 22:17

Перегляд дописудомовик (6.08.2008 20:09) писав:

Пропорційно до цього зростає і обережність. Багато було фантастів які плекали тендітні надії на хоч одну атомну війну, але реальність виявилась не такою захопливою як їх уява
:happy1: поки що...
  • 0

#40 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 06.08.2008 – 22:38

Перегляд дописуbulbashka_aero (6.08.2008 23:17) писав:

:happy1: поки що...
Боюсь що в найближчому майбутньому нам це не загрожує ібо сіє не вигідно нікому і всі це добре знають
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних