Перейти до вмісту

Свобода

Повідомлень в темі: 311

#301 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 23.09.2011 – 21:01

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (23.09.2011 21:15) писав:

тільки без грошей може бути свобода. і без майна. вільні люди - це кочівники.але якщо кочівник на коні то він вже не вільний, а залежить від коня, як і кінь від нього залежить.
американські індіанці були вільними. вони були вільними абсолютно і їх не вдалося поневолити. і тому їх тепер майже не залишилось.

Якщо вони були такими вільними, тоді чому їх не залишилось? Воля є основою виживання, а не вимирання!
  • 0

#302 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6644 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 23.09.2011 – 21:34

Перегляд дописуВасиль (23.09.2011 22:01) писав:

Якщо вони були такими вільними, тоді чому їх не залишилось? Воля є основою виживання, а не вимирання!
пристосування є основою для виживання. і разом з тим пристосування є якраз прийняття рабства.
навіть рабовласник залежний від своїх своїх рабів і тому не вільний.
  • 0

#303 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 23.09.2011 – 21:48

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (23.09.2011 22:34) писав:

пристосування є основою для виживання. і разом з тим пристосування є якраз прийняття рабства.
навіть рабовласник залежний від своїх своїх рабів і тому не вільний.

Відтак, ті, що вимерли, не були вільними, бо не змогли себе змінити для того, щоб вижити. Вимирання не є формою свободи...
  • 0

#304 Кошечка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 24.09.2011 – 07:33

Цитата

тільки без грошей може бути свобода.
здається ти недооцінюєш владу грошей. без них, не може бути свободи навіть поїсти те, що хочеш, не кажучи вже про все інше. гроші - не ціль, але засіб, для здійснення своїх бажань. гроші нас розвивають в якійсь мірі. тому що чим більше їх є, тим більше їх треба.
  • 0

#305 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 03.10.2014 – 08:52

Перегляд дописуLady Of The Flowers (19.02.2006 – 12:35) писав:

хм... я саме це ввжаю проявом свободи.. :( напено, бо як ти написав...: це добре. ця мораль робить нас людьми. :D і мораль не можна вважати чимось обмежуючим - це частина психології, душі... без неї це була б вже зовсім інша людина... я вважаю, що свобода - це коли немає наслідків... коли одного дня все набридло і ти взяв і поїхав за місто... просто відпочити, розслабитись... вернувся, а нічого не змінилось... це не означає, що можна когось бвити і наслідків не буде... ні.. я говорю про прості банальні життєві речі... :excl: і цього досягти можна, лише маючи гроші :cry: отака моя ІМХА ;) :D ...угу... :)
Це ти описала не свободу, а незалежність. Якщо людина почувається залежною від чогось, обставин, інших людей тощо (наприклад, кудись не може поїхати,бо як же то кинути свою роботу, навчання, маму іт.д.) то це є відсутністю незалежності. Тобто це є залежністю.
Але Незалежність не дорівнює Свободі. Можна бути незалежним від обставин і в той же час не вільним.
Всі люди залежать від :
1. Грошей.
2. Часу.
3. Кордонів.
4. Інших людей.
тощо.
Наприклад, тобі може бути байдуже, що станеться, якщо ти кудись поїдеш, тобі все одно - ти незалежна, не зважаєш на думку оточуючих, але у тебе, скажімо, немає візи, щоб виїхати куди ти хочеш , а, отже,ти не вільна. Тут ти ще й залежиш від волі інших держав, тобто залежність від відкритості кордонів.
Таким чином залежність проявляється більше від зовнішніх обставин, а свобода - це більше внутрішній стан, я згодна тут з AndyR.
Свобода - це не вседозволеність. Свобода - це можливість вільного вибору.

Можливість вільного вибору часто неправильно розуміють. Наприклад, говорять - що ви, жінки, скаржитеся? У вас є вибір - хочеш, то йди собі працюй. Не хочеш - сиди вдома, каструлі намивай. Але насправді вільний вибір існує тоді, коли обидва варіанти однаково доступні, а не тоді, коли один із варіантів однозначно доступніший і його легше досягти, ніж другий.
Так само немає вільного вибору і в чоловіка - він не може просто взяти і всістися вдома глядіти дітей. Мало того, що дружина не заробить стільки, скільки він (виключення з правил ми зараз не розглядаємо), так ще й люди навколо докорятимуть.
Оце і є відсутність свободи.
Теоретично і жінки, і чоловіки мають можливість вибирати свій шлях. На практиці і чоловіки, і жінки мають лише один доступніший шлях у сучасному українському суспільстві.

Коли в людини є моральні установки, то це не є обмеженням свободи. Це є внутрішніми орієнтирами. Інша справа, що більшість людей своїх моральних установок не має. Їм їх насаджують батьки і суспільство. В дорослому віці мало хто здатний переглянути свої установки без допомоги психолога). Навіть якщо людина починає діяти інакше, то в неї залишається почуття провини, або оцінка себе чи своїх дій, як "поганих", "не схвалених".

Тому, звісно, починати звільнятися варто від внутрішньої несвободи.
А щодо зовнішньої незалежності, то в сучасному світі дійсно багато речей, які важко обійти. Навіть найбагатші люди світу не є незалежними. І навіть найбагатші країни світу не є абсолютно незалежними - всі залежать від всіх.

В цьому сенсі я інколи пояснюю "ботам" у соц.мережах, що Незалежність - це умовне поняття. І означає швидше прагнення, вільний вибір самої держави та народу - від кого вони хочуть бути залежними, а від кого - ні.

Повідомлення відредагував Блискавиця: 03.10.2014 – 08:54

• 2

#306 L'insoucianсе

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 69 повідомлень

Відправлено 03.10.2014 – 09:34

Цитата

Інша справа, що більшість людей своїх моральних установок не має. Їм їх насаджують батьки і суспільство.
ага, нібито моральних установок тьма-тьмуща, як в супермаркеті, а також є опція - самому її склепати із підручних матеріалів.
є 2 шляхи поведінки: керуватися виключно власним благом або враховувати також благо ближнього. все. розводитись про якийсь свій, особливий моральний кодекс сформований особисто є пустою риторикою.
  • 0

#307 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 03.10.2014 – 12:06

Перегляд дописуБлискавиця (03.10.2014 – 08:52) писав:

Можливість вільного вибору часто неправильно розуміють. Наприклад, говорять - що ви, жінки, скаржитеся? У вас є вибір - хочеш, то йди собі працюй. Не хочеш - сиди вдома, каструлі намивай. Але насправді вільний вибір існує тоді, коли обидва варіанти однаково доступні, а не тоді, коли один із варіантів однозначно доступніший і його легше досягти, ніж другий.
Так само немає вільного вибору і в чоловіка - він не може просто взяти і всістися вдома глядіти дітей. Мало того, що дружина не заробить стільки, скільки він (виключення з правил ми зараз не розглядаємо), так ще й люди навколо докорятимуть.
Оце і є відсутність свободи.
Теоретично і жінки, і чоловіки мають можливість вибирати свій шлях. На практиці і чоловіки, і жінки мають лише один доступніший шлях у сучасному українському суспільстві.
Я теж вважаю, що вибір буває лише вимушений, вільний хіба в лапках. От цікава стаття про це.

Повідомлення відредагував серпиня: 03.10.2014 – 12:07

• 0

#308 Юліан Крет

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 21 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.11.2014 – 04:41

Після років поневірянь у філософських пошуках, найбільш відповідний для мене рецепт свободи я знайшов у книгах по семінарах буддійського майстра Трунгпа Чог'ям Рінпоче: необхідно відмовитись від страхів та надій. Чи можна це досягнути? Принаймні, до цього реально можна наблизитися. Відразу обумовлю: я не сповідую буддизм як релігію.
  • 1

#309 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 27.11.2014 – 18:58

Перегляд дописуLady Of The Flowers (18.02.2006 – 22:45) писав:

думаю справді вільною може стати лише дуже багата людина... причому така багата, щоб навіть не переживати, за те, щоби не втратити свої гроші.... інакше вона буде їх рабом...
про це треба запитати в багатих лбюдей)

Перегляд дописуЮліан Крет (27.11.2014 – 04:41) писав:

Після років поневірянь у філософських пошуках, найбільш відповідний для мене рецепт свободи я знайшов у книгах по семінарах буддійського майстра Трунгпа Чог'ям Рінпоче: необхідно відмовитись від страхів та надій. Чи можна це досягнути? Принаймні, до цього реально можна наблизитися. Відразу обумовлю: я не сповідую буддизм як релігію.
в штатах та німеччині це вже поставлено на комерційні колеса.
семінари, уроки, книжки, відео, патентовані вчителі та патентовані дипломи для учнів по йозі, буддизму тп генерують щорічно мільярдні обороти. мода йде до нас.

будьте вільними - не піддавайтесь скороминущій моді!
  • 0

#310 Юліан Крет

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 21 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.11.2014 – 23:14

Перегляд дописуL'insouciаnce (27.11.2014 – 18:58) писав:

...
будьте вільними - не піддавайтесь скороминущій моді!

А при чому тут мода? :wink2:

Повідомлення відредагував Юліан Крет: 27.11.2014 – 23:18

• 0

#311 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 02.12.2014 – 15:35

при семінарах
  • 0

#312 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.12.2014 – 22:03

свобода - мати можливість спілкуватись з людьми, з якими приємно і не спілкуватись з людьми з якими не хочеш бачитись
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних