Перейти до вмісту

Свобода

Повідомлень в темі: 311

#161 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 13.03.2007 – 00:39

Перегляд дописуDistance (6.02.2007 16:50) писав:

мабуть вона тоді не є вільною.... залежна від свого бажання..
можливо треба позбутись всіх бажань спочатку, щоб не мучитись через нестачу грошей....
а все-таки мушу не погодитись...невже самообман - це свобода?

Перегляд дописуDistance (17.02.2007 19:21) писав:

найпростіше - щоб задовільнити ці бажання.... оскільки в незадоволеному вигляді вони трохи муляють :cool1:
це справді найпростіше..та чи найкраще?
  • 0

#162 into the chasm

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 53 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 13.03.2007 – 12:35

людина - це соціальна істота, тому козати про абсолютну свободу просто немає сенсу
позбавлятися бажань - ну це як обрізати крила, це не буде справжньою свободою
по-моєму, більш реально це перевести свої бажання у сферу нематеріального і там їх задовольняти
а найголовніше - це відчувати себе вільним, незважаючи на всякі обов"язки перед навколишнім світом, просто зміна приоритетів, а не самообман )
  • 0

#163 Distance

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скажіть краще куди

Відправлено 18.03.2007 – 22:36

Перегляд дописуКиря (13.03.2007 00:39) писав:

а все-таки мушу не погодитись...невже самообман - це свобода?
це справді найпростіше..та чи найкраще?
1) прошу пояснити... ти вважаєш самообманом відсутність бажань, так?
2) думаю, ні... є такий вислів, що "той, хто думає, що зможе погасити свої бажання, задовольнивши їх, схожий на безумця, що намагається погасити пожежу соломою"... отаке

по темі, що мудрого є, бо якщо чесно, заплуталась сама...
"Лишь тот, кто вечно в путь готов пустится, выигрывает бодрость и свободу" Г.Гессе
це вирвано з вірша. вибачайте що на російській... там йдеться про те, що не можна прив"язуватись до чогось одного... і ніколи не переставати рухатись... може в цьому свобода
ще одне:
"Настоящая свобода и настоящее счастье не зависят от обстоятельств..... Долг, честь, внутреннее знание, мудрость... Оказывается, свобода, постороенная на этих принципах, прочнее и чище любой другой."
висновок: свобода у можливості вибору, вільного, звичайно, а не у звільненні від нього...

і останнє: чому так довго відповідали? ;) я вже і забула про що там мова була :angry12:

Перегляд дописуinto the chasm (13.03.2007 12:35) писав:

а найголовніше - це відчувати себе вільним, незважаючи на всякі обов"язки перед навколишнім світом, просто зміна приоритетів, а не самообман )
+1
  • 0

#164 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 19.03.2007 – 00:08

Перегляд дописуDistance (18.03.2007 22:36) писав:

1) прошу пояснити... ти вважаєш самообманом відсутність бажань, так?
2) думаю, ні... є такий вислів, що "той, хто думає, що зможе погасити свої бажання, задовольнивши їх, схожий на безумця, що намагається погасити пожежу соломою"... отаке
1) Самообман не відсутність бажань а процес позбавлення бажань.
2) той, хто думає, що зможе погасити свої бажання, позбувшись їх, схожий на безумця, що намагається погасити майбутню пожежу, попередньо позбувшись усього, що може горіти" ось...

Перегляд дописуDistance (18.03.2007 22:36) писав:

висновок: свобода у можливості вибору, вільного, звичайно, а не у звільненні від нього...
Ну а про що мова! Самообман (звільнення від вибору) не є свободою, про що я і казав ;)

Відповідав не довго...просто раніше я погодився з Вашою тезою про необхідність т.зв. "самообману" (звільнення від бажань) для свободи і написав про те. Але наразі схаменувся і написав про зміну своєї позиції. :angry12:
  • 0

#165 Tabletk@

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 328 повідомлень
  • Місто:Київ:)

Відправлено 20.03.2007 – 17:16

мені здається свобода - це коли почуваєш себе комфортно та нівідчого не залежним, коли знаєш, що скрізь можеш самостійно приймати рішеня, думати, робити те, що довподоби!!!!

але також я не вірю, що свобода може існувати без певних обмежень, тоді людина залежатиме від самої себе....
ось!...
  • 0

#166 faSolechka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень
  • Місто:Одесса-мама ))

Відправлено 01.04.2007 – 15:32

Мне кажеться, деньги тут асболютно не при чем. Скорее даже наоборот. Человек сам себя делает. Это только от нас зависит. Например, я свободна только тогда, когда я одинока.
  • 0

#167 goli@th

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 03.04.2007 – 20:26

Я вважаю, що свобода не залежить від грошей. Бо гроші - це залежність.
Для кожної людини свобода індивідуальна.
Для когось - це свобода вибору, для когогось це свобода у самому житті, для когогось це незалежність від батьків....
Я вважаю, що в світі не має повністю свободної людини.
Боякщо всі б були повністю свободними на Землі був би хаос

От так от.

:cool2: :) :)
  • 0

#168 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 04.04.2007 – 10:28

...свобода - це пікантна штучка, яка в стосунках ні в якому разі не має обмежувати свободу іншої людини...

для мене свобода - це вічний політ :) ... полетіли зі мною :) , тільки не вилітайте поперед мене :cool2:
  • 0

#169 Distance

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень

Відправлено 10.04.2007 – 15:41

Перегляд дописуКиря (19.03.2007 01:08) писав:

1) Самообман не відсутність бажань а процес позбавлення бажань.
2) той, хто думає, що зможе погасити свої бажання, позбувшись їх, схожий на безумця, що намагається погасити майбутню пожежу, попередньо позбувшись усього, що може горіти" ось...
Ну а про що мова! Самообман (звільнення від вибору) не є свободою, про що я і казав :)

Відповідав не довго...просто раніше я погодився з Вашою тезою про необхідність т.зв. "самообману" (звільнення від бажань) для свободи і написав про те. Але наразі схаменувся і написав про зміну своєї позиції. :)
1) а хіба позбавлення бажань і вільний вибір не можуть бути сторонами одного і того самого процесу? я думаю, що так...
2) незбагнула. Ви щось накрутили. "погасити, позбувшись"... навіщо гасити, якщо вже і так позбулись??
а міняти позицію - це добре, головне, щоб не надто часто ;)
  • 0

#170 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 10.04.2007 – 15:58

Свобода неможлива в принципі.
Бо навіть якщо ми звільнимося від роботи, родини, законів, ми щонайменше повинні будемо дихати і харчуватися. І яка ж то свобода, якщо ми без повітря - нікуди. Про земне тяжіння навіть не згадую...
  • 0

#171 Анюта

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень
  • Місто:Сміла

Відправлено 10.04.2007 – 16:01

Перегляд дописуbulbashka_aero (10.04.2007 16:58) писав:

Свобода неможлива в принципі.
Бо навіть якщо ми звільнимося від роботи, родини, законів, ми щонайменше повинні будемо дихати і харчуватися. І яка ж то свобода, якщо ми без повітря - нікуди. Про земне тяжіння навіть не згадую...

Ти правий, куди ж нам без повітря....води....земного тяжіння... :)
  • 0

#172 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 10.04.2007 – 16:48

Перегляд дописуDistance (10.04.2007 16:41) писав:

1) а хіба позбавлення бажань і вільний вибір не можуть бути сторонами одного і того самого процесу? я думаю, що так...
Можна детальніше?
  • 0

#173 Leia

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 263 повідомлень

Відправлено 10.04.2007 – 17:16

На мою думку, абсолютна свобода не існує впринципі. Тобто, якщо теоретично її і можна досягти то практично все одно ніхто ще це не зробив. Так збудований світ- стійка система взаємозалежностей, забрати залежності, зробити один елемент вільним- і система розвалиться.
А те все що нам втирають про вільний вибір, про свобідну волю- то все бздоти. Жоден наш вибір не є вільним, він керований купою чинників.
  • 0

#174 Phoenix

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:ПНД

Відправлено 16.04.2007 – 15:48

Для мене, людини, яка ще не відчула на своїй шкурі обмеження власної волі, свобода це щось незрозуміле. Я відчував свободу не раз, але чому не знаю...
That's life!
  • 0

#175 Fister

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень

Відправлено 17.04.2007 – 02:43

Мені здається що в цей момент в Україні , українці (Прості жителі) зараз просто як раби , а наше правительство маніпулює нами як захоче !
  • 0

#176 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 17.04.2007 – 02:50

В нас у конституції хочі написано що маємо свободу слова, дмки .... але це все формально.

На рахунок "свободи" я влітку коли Ющенко подав кандидатуру Януковича, був у Києві і на майдані з гуртом людей(чоловік 15 не більше) пішли до секретаріату, в мене в руці був червоно - чорний прапорець, думаєте охорона секретаріату не забрала в мене його, ось така в нас свобода.....
  • 0

#177 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 17.04.2007 – 08:15

Перегляд дописуN@tsioN@list (17.04.2007 02:50) писав:

В нас у конституції хочі написано що маємо свободу слова, дмки .... але це все формально.

На рахунок "свободи" я влітку коли Ющенко подав кандидатуру Януковича, був у Києві і на майдані з гуртом людей(чоловік 15 не більше) пішли до секретаріату, в мене в руці був червоно - чорний прапорець, думаєте охорона секретаріату не забрала в мене його, ось така в нас свобода.....
Так то ж і була твоя свобада - іти із прапорцем. А їхня свобода - відбирати його.
Всі ми (і вони) маємо право на свободи.
  • 0

#178 merlin

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.04.2007 – 08:23

свобода це дар. Володіти свободою означає володіти життям бо лише вільна свобідна людина може жити справжньо!!!
  • 0

#179 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 17.04.2007 – 19:18

Свободу можна знайти тільки в собі самому. Різні там "свободи" які ви шукаєте в системах "я-суспільство" чи "я-матеріальне благо" і тд завідомо приречені на крах. Таких "свобод" нема - то є всього лиш фікції.
  • 0

#180 Distance

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень

Відправлено 19.04.2007 – 21:27

Перегляд дописуКиря (10.04.2007 17:48) писав:

Можна детальніше?
ніколи не відчували легкості, спокою якогось, після того, як прийняли правильне рішення?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних