←  Філософія

Теревені

»

Свобода

світлина Fallen Angel 03.02.2007

Перегляд дописуDistance (3.02.2007 17:03) писав:

ми в ній народились... я так думаю, принаймні... але нажаль вона разом з нами не хоче рости, і тим більше відпускати((
є певна відповідність між тим, куди заходять твої думки, і тим куди заводить тебе життя :box:
в даному випадку: колись-таки ця людина покатається верхи, якщо вона ДІЙСНО цього хоче. імхо

так, ми в ній народилися, не буду вдаватися в механізми, в які я вірю. але тобі в ній зручно? ні ? тоді ламай її нафіг !!!

це ти правильно помітив, тому що думки рулять життям, а не навпаки, тому я й казав саме так про свободу
Відповісти

світлина Distance 06.02.2007

Перегляд дописуКиря (3.02.2007 17:14) писав:

А якщо вона хоче зараз і в цю секунду?
мабуть вона тоді не є вільною.... залежна від свого бажання..
можливо треба позбутись всіх бажань спочатку, щоб не мучитись через нестачу грошей....
принаймні це перше, що придумалось :gryzin:

Перегляд дописуFallen Angel (3.02.2007 18:00) писав:

так, ми в ній народилися, не буду вдаватися в механізми, в які я вірю. але тобі в ній зручно? ні ? тоді ламай її нафіг !!!

це ти правильно помітив, тому що думки рулять життям, а не навпаки, тому я й казав саме так про свободу
до 1го: ха... дайте хтось напильник :happy1: інструмент треба мати.....
до 2го: тре буде стать вказати))
Відповісти

світлина Сварус 09.02.2007

Перегляд дописуDistance (6.02.2007 16:50) писав:

мабуть вона тоді не є вільною.... залежна від свого бажання..
можливо треба позбутись всіх бажань спочатку, щоб не мучитись через нестачу грошей....
шановна, тоді ми приречені на залежність і НЕсвободу.. та я і так те знав..хоча..мо` й не все втрачено :)
Відповісти

світлина Raven@ 09.02.2007

По-перше: свободним від чогось чи для чогось?

Особисто для мене, свобода - це коли немає чого втрачати...

І, яу сказав Камю: людина не стане вільною, поки не подолає страху смерті
Відповісти

світлина Distance 11.02.2007

Перегляд дописуКиря (9.02.2007 20:05) писав:

шановна, тоді ми приречені на залежність і НЕсвободу.. та я і так те знав..хоча..мо` й не все втрачено :)
ну чому приречені? я вірю, що все-таки ні) оскільки свобода у великій мірі залежить вд самої людини, я думаю, її можна досягнути.... це можливо набагато більше, ніж досягнення НЕсамотності, поваги чи кохання... ;)
а взагалі, може Fallen Angel правий, треба логіку розширювати.. і взагалі сприйняття))

а можливо, свобода - це не могти мати все, що хочеш, а не хотіти того, що не можеш мати.... як у Сковороди : потрібне - легке, а важке - непотрібне :) ну це так.... роздуми....
Відповісти

світлина Fallen Angel 11.02.2007

до 1го: ха... дайте хтось напильник :) інструмент треба мати.....

інструмент у тебе в руках, але чи знаєш ти це ?
Відповісти

світлина Сварус 11.02.2007

Перегляд дописуDistance (11.02.2007 16:31) писав:

ну чому приречені? я вірю, що все-таки ні) оскільки свобода у великій мірі залежить вд самої людини, я думаю, її можна досягнути.... це можливо набагато більше, ніж досягнення НЕсамотності, поваги чи кохання... ;)
По-1 - не приречені...тому я і написав "хоча..мо` й не все втрачено ;) ", потрібно тільки постаратись)
А кохання і повагу потрібно досягати? :) як на мене, їх слід заслуговувати а не досягати!
Хоча..то я вже до слів придираюсь ;)

Перегляд дописуDistance (11.02.2007 16:31) писав:

а можливо, свобода - це не могти мати все, що хочеш, а не хотіти того, що не можеш мати.... як у Сковороди : потрібне - легке, а важке - непотрібне :kozak: ну це так.... роздуми....
+ :)
Відповісти

світлина Dual 12.02.2007

Відсутність грошей, не є проблемою, це норма життя. З великими грошима немає свободи! Гроші вимагають робити гроші... :)
Матеріальні досягнення душу не гріють, тішить лише досягнення омріяної мети. ;)
Професіонали завжди при грошах і роблять саме те, що хочуть. Нездари мріють про гроші і нічого не роблять... :)
Відповісти

світлина Distance 12.02.2007

Перегляд дописуFallen Angel (11.02.2007 19:35) писав:

інструмент у тебе в руках, але чи знаєш ти це ?
можливо, і так... але тоді я не вмію ним користуватись) навчитись ще треба)
Відповісти

світлина Distance 13.02.2007

Перегляд дописуКиря (11.02.2007 22:40) писав:

По-1 - не приречені...тому я і написав "хоча..мо` й не все втрачено :kozak: ", потрібно тільки постаратись)
А кохання і повагу потрібно досягати? :) як на мене, їх слід заслуговувати а не досягати!
Хоча..то я вже до слів придираюсь ;)
1) суперечиш сам собі)

Цитата

тоді ми приречені на залежність і НЕсвободу..

2) досягати заслуговуванням)

я отут подумала... а якщо позбутись всіх бажань, нащо тоді жити?.. :)
Відповісти

світлина Сварус 15.02.2007

Перегляд дописуDistance (13.02.2007 00:10) писав:

1) суперечиш сам собі)
2. я отут подумала... а якщо позбутись всіх бажань, нащо тоді жити?.. :)
1. Та ні..просто маю надію, незважаючи на жорстокість реальності.
2. А якщо мати бажання - нащо тоді жити? Тобто для чого?
Відповісти

світлина Jarlax 15.02.2007

Перегляд дописуКиря (15.02.2007 03:25) писав:

1. Надію на що? Даю 99,99%, що за нашого життя реальність суттєво не поміняється. Надіятись на краще життя в наступному світі?
2. Без бажань людина стане майже як рослина, а це вже не життя, а існування. Сила людини не в відмові від бажань, а в їх контролі.
Відповісти

світлина Lady Of The Flowers 15.02.2007

Перегляд дописуDistance (13.02.2007 00:10) писав:

я отут подумала... а якщо позбутись всіх бажань, нащо тоді жити?.. :)
якщо позбутись всіх бажань - це вже не звичайна людина... того і мотиви у неї свої будуть..
Відповісти

світлина Сварус 16.02.2007

Перегляд дописуJarlax (15.02.2007 06:52) писав:

Надію на що? Даю 99,99%, що за нашого життя реальність суттєво не поміняється. Надіятись на краще життя в наступному світі?

Перегляд дописуКиря (9.02.2007 20:05) писав:

Одним словом - надію що самовдосконалення вдасться і "у даному світі".
Відповісти

світлина Distance 17.02.2007

Перегляд дописуКиря (15.02.2007 03:25) писав:

1) мені здається, що це або доконаний факт, або ні.... інша річ, що мабуть отак неможливо це з"ясувати))) треба пробувати, помилятись, чи що.. :(
2) найпростіше - щоб задовільнити ці бажання.... оскільки в незадоволеному вигляді вони трохи муляють :yes:

Перегляд дописуJarlax (15.02.2007 06:52) писав:

1. Надію на що? Даю 99,99%, що за нашого життя реальність суттєво не поміняється. Надіятись на краще життя в наступному світі?
2. Без бажань людина стане майже як рослина, а це вже не життя, а існування. Сила людини не в відмові від бажань, а в їх контролі.
якщо поміняється місце перебування в реальності, то відповідно зміниться і кут зору.. і видно буде все зовсім по-іншому)
контроль виключає свободу, а ми тут саме про неї говоримо :cool2:
Відповісти

світлина Ater Magius 17.02.2007

Перегляд дописуDistance (17.02.2007 19:21) писав:

контроль виключає свободу, а ми тут саме про неї говоримо :(

ваша ж контртеза:

Цитата

а можливо, свобода - це не могти мати все, що хочеш, а не хотіти того, що не можеш мати....
виражає необхідність контролю бажань
Повідомлення відредагував Ater Magius: 17.02.2007 – 20:41
Відповісти

світлина Distance 25.02.2007

Перегляд дописуAter Magius (17.02.2007 20:36) писав:

ваша ж контртеза:

виражає необхідність контролю бажань
неправда) я не казала, що нехотіння це відбувається шляхом контролю.... в тому то й сенс, що ні...
Відповісти

світлина Gapochka 25.02.2007

Напевно, треба досягти такого рівня свідомості, коли бажаєш лише того, чого можеш досягти. Тоді зможеш досягти усього, чого бажаєш. Але це під силу лише людям, для яких наші буденні земні потреби - суєта суєт...
Відповісти

світлина Distance 03.03.2007

Перегляд дописуGapochka (25.02.2007 00:25) писав:

Напевно, треба досягти такого рівня свідомості, коли бажаєш лише того, чого можеш досягти. Тоді зможеш досягти усього, чого бажаєш. Але це під силу лише людям, для яких наші буденні земні потреби - суєта суєт...
можливо.... але мені здається, через етап задоволення тих всіх потреб треба пройти... <_<
Відповісти

світлина Руденька 03.03.2007

Зараз я не свободна, бо треба попрацювати, а я звідси не можу вилізти! :cool2:
Але! Свобода, як і щастя, на мою думку дуже миттєве почуття.
Я вільна, коли сиджу в улюбленій кофейні і п*ю чай. Я в такі хвилини можу все (нехай лише в уяві, але що реальне, а що уявне - це окрема тема).
Я вільна, коли тиняюся незнайомим містом з картою. Я абсолютно вільна, коли лежу на сонці на зеленому газоні <_< Я надзвичайно вільна, коли сплю.
І хоча я навчаюся, працюю, витираю пил і сплачую за проїзд, я намагаюся ловити ці моменти абсолютної свободи! :blink:
Відповісти