Перейти до вмісту

Великий Герб України

Повідомлень в темі: 113

#21 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Галичина

Відправлено 12.05.2008 – 09:41

Перегляд дописуOlex (8.05.2008 16:19) писав:

У Фотошопі? Звичайно ні, я креслю та малюю у Corel Draw, отут якраз вони сучасними геральдистами і робляться. Або принаймні ескізи, що я виклав - ескізи, варіанти...

Мається на увазі не сам графічний редактор, а підхід до створення герба. Хоча навіть слово "створення" тут є не вірним, герби творять не геральдисти, їх творить нація протягом віків, а геральдисти лише правильно поєднують їх елементи.

Перегляд дописуDarkLordVillis (9.05.2008 20:30) писав:

я не вчив і не хочу вчити геральдику. я висловлюю свою думку, як громадянина України, українця, і патріота. не можна всім все знати, геральдика не для мене. Україна - молода держава, їй 17 років, і обмежитись треба історією цих 17 років. так само як свого часу молода радянська держава - вони не знаючи геральдики вигадали вдалий малий герб "коси и забивай", а потім досить красивий великий гер, що символізував прагнення поширити диктатуру пролетаріату на весь світ (зображення планети) і експлуатацію народного господарства для досягнення цієї цілі (у вигляді колосків пшениці). Герб на той час сучасний і красивий, і хоч ми й проти комунізму. але це ще не означає, що не можна в них навичитися нічому корисному. Щодо Данила Галицьгого, то можеш почитати мої повідомлення в темі "Великі Українці", але, хоч Львів - це дуже значиме місто, друга столиця вільної України (бо друга столиця комуністичної України - Харків), але всеодно це я вважаю недостатнім для зображення на гербі дикої тварини. Англійський король Річард ходив у хрестовий похід і безпосередньо зустрічався з левами, і Англійська монархія є такою вже більше тисячі років безперервно. Якщо ж на Українському гербі є монархічні символи - то має бути і відповідний державний устрій - гетьманат і булава на гербі.

Україна, на відміну від СРСР має тисячолітню історію і відповідно свої національні древні символи державності, які повинні бути відображені в сучасному гербі.
Герб СРСР доволі непоганий і символічний, проте творився на пустому місці, без історичного підгрунтя (як і увесь комунізм).
  • 0

#22 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 12.05.2008 – 10:40

Лев — це західна Україна. Козак — східна і південна Україна. Тризуб — Київ, Русь.

Думаю правильно було б дати левові корону (бо вона існує), козаку гетьманську булаву (теж як символ влади), а над тризубом (велико)княжу шапку.
  • 0

#23 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 13.05.2008 – 20:24

Перегляд дописуБогуслав (12.05.2008 10:41) писав:

Україна, на відміну від СРСР має тисячолітню історію
категорично незгоден. є історія нації, є історія території, є історія держави. СРСР теж містив історію всіх народів, всіх підкорених територій. ту ж саму тисячолітню історію.
У знатних родів є свої родинні герби. А державі нашій 17 років. і герб державний треба обмежити цією історією.
От в часи Скоропадського було-б доцільно зображувати булаву. А зараз я теж за булаву, але якщо зараз в україні встановити гетьманат, тобто військову диктатуру, тоді б і на гербі булаву зображувати. А якщо Лев символізує місто Львів, то може напхати до купи той човник, на якому Кий, Щек, Хорив пливли, і ще по якомусь історичному символу від кожного великого міста? Хай лев буде на гербі міста Львів. І хай на ньому буде корона як символо короля Данила Галицького.
Бо такий збірний з різних територій герб, як ви пропонуєте, символізує роздрібленість України. Он північні сусіди - федерація, але в них лише один півник-мутант, а не збірка символів чукч чи бурятів.
Герб повинен бути єдиним для всієї України, Україна ж не федерація.
  • 0

#24 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 13.05.2008 – 20:42

Перегляд дописуDarkLordVillis (13.05.2008 21:24) писав:

категорично незгоден. є історія нації, є історія території, є історія держави. СРСР теж містив історію всіх народів, всіх підкорених територій. ту ж саму тисячолітню історію.
У знатних родів є свої родинні герби. А державі нашій 17 років. і герб державний треба обмежити цією історією.
От в часи Скоропадського було-б доцільно зображувати булаву. А зараз я теж за булаву, але якщо зараз в україні встановити гетьманат, тобто військову диктатуру, тоді б і на гербі булаву зображувати. А якщо Лев символізує місто Львів, то може напхати до купи той човник, на якому Кий, Щек, Хорив пливли, і ще по якомусь історичному символу від кожного великого міста? Хай лев буде на гербі міста Львів. І хай на ньому буде корона як символо короля Данила Галицького.
Бо такий збірний з різних територій герб, як ви пропонуєте, символізує роздрібленість України. Он північні сусіди - федерація, але в них лише один півник-мутант, а не збірка символів чукч чи бурятів.
Ну знов маячня...який човен? ДЕ Ви бачили символ човен Щека та компанії? Друже геральдика будується на символах та історії...далі це складає історію символів(масло-масляне...але так і є). Ідея щодо гетьманату - цікаво....думаю, непогано було б мати сильну владу та українське військо(а не той совок як зараз). Йдемо далі - тобто з вашої логіки випливає - тре міняти герб...бо він бачте "середньовічний"...я правильно зрозумів? Тоді давайте подивимося на ваші проекти гербів базовані на чомусь крім безґрунтовних думок та оцінимо їх. Україна не федерація....слава Богу), але нам потрібен герб який би уособлював нашу історію, шлях до незалежності...думає проект вищезгаданого герба цілком задовольняє цим вимогам.
  • 0

#25 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 13.05.2008 – 22:21

Перегляд дописуOlex (13.05.2008 21:42) писав:

Україна не федерація....слава Богу), але нам потрібен герб який би уособлював нашу історію, шлях до незалежності...думає проект вищезгаданого герба цілком задовольняє цим вимогам.
Він то може і задовільняє, але все одно не подобається...
Історію і шлях до незалежності можна висвітити так. На один зуб тризуба начепити турка, як на палю... На другий ляха, а на третій москаля. :happy1:
Поряд поставити опришка, гайдамаку і козака. Замість лева - кабанюку відгодованого. :cool1: Все це зобразити в вінку з колосся пшениці і жита. А зверху - посолонь, як символ сонця і творчої праці. :rolleyes:

Повідомлення відредагував Sotnik: 13.05.2008 – 22:27

• 0

#26 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 13.05.2008 – 22:29

Перегляд дописуSotnik (13.05.2008 23:21) писав:

Він то може і задовільняє, але все одно не подобається...
Історію і шлях до незалежності можна висвітити так. На один зуб тризуба начепити турка, як на палю... На другий ляха, а на третій москаля. :happy1:
Поряд поставити опришка, гайдамаку і козака. Замість лева - кабанюку відгодованого. :cool1: Все це зобразити в вінку з колосся пшениці і жита. А зверху - посолонь, як символ сонця і творчої праці. :rolleyes:
Цікаво було б подивитися на ескіз))). А якщо серйозно....то у цій ідеї мемає нічого спільного з геральдикою країни....без образ.
  • 0

#27 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 13.05.2008 – 22:38

Звісно, що з геральдикою ніц не має. Але який широкий задум! І головне - об'єднуюча національна ідея, загальноукраїнське світосприйняття!
Погано тільки, що у тризуба тільки три зуба. Ще б один було не погано для отого... (Не буду казати, а то в антисемітизмі звинуватять). Може тризуб замінити на вила? Там 4 зуба... :rolleyes:
  • 0

#28 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 13.05.2008 – 22:42

Перегляд дописуSotnik (13.05.2008 23:38) писав:

Звісно, що з геральдикою ніц не має. Але який широкий задум! І головне - об'єднуюча національна ідея, загальноукраїнське світосприйняття!
Погано тільки, що у тризуба тільки три зуба. Ще б один було не погано для отого... (Не буду казати, а то в антисемітизмі звинуватять). Може тризуб замінити на вила? Там 4 зуба... :happy1:
}{м.....ну й ідеї у вас....наче у нас країна якась людиноненависницька та сатанинська....
Герб має бути такий щоб кожен українець та громадянин України відчував - це НАШ герб))). Мені проект вищезгаданого герба цілком подобається. От політики у нас тягнуть гуму.....к_о_з_л_и :rolleyes:
  • 0

#29 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 13.05.2008 – 22:51

Та ну, пане Olex... Ви ж зрозуміли, що це був жарт. Хоч мій проект герба і відображує історичне прагнення українців до волі, але вектор його ідейного спрямування повернутий в минуле. Так само, як і у офіційного проекту...
З тим, що політики такі, як Ви кажете - повністю погоджуюсь... Може тоді на вила на моєму проекті герба їх понанизувать замість ляха та інших? :rolleyes:
  • 0

#30 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 14.05.2008 – 08:59

Перегляд дописуDarkLordVillis (13.05.2008 21:24) писав:

Попробую пояснити.
У 16 столітті був радянський народ? А в 17, 18, 19? А український народ був і жив завжди на своїй території і будував свою державу.
Тут звучать заперечення щодо зображення лева на гербі, але чомусь ніхто не заперечує проти Тризуба. Тризуб це знак руського князя. Та суть в тому, що Русь, а потім і Галицько-Волинське князівство це були протоукраїнські утворення, символи яких ми сьогодні використовуємо у гербі. До чого тут м. Львів? На Великому Гербі України повинен бути зображений знак державності. В України складна історія, наша державність виникала у різних місцях у різних формах. Тризуб - символ держави Русь, Лев - символ Галицько-Волинського князівства, козак - символ козацької держави. Це як естафета, зникало одне формування, появлялось інше.
  • 0

#31 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 14.05.2008 – 10:24

радянський народ ? :rolleyes: не сміши мене! чому у сучасному гербі мають бути символи різних народностей, різних територій епохи середньовіччя чи епохи відродження?
Я не знаю геральдику і підозрюю що інші українці її теж не знають. От ви обєднайтеся в кружок знавців геральдики і створіть собі герб по всім правилам. А створювати "об'єднуючий" герб з різних частин - це насправді створювати роз'єднуючий герб.
Герб повинен бути єдиним для всіх, а не третина гербу для заходу, третина для центру, і третину для півдня. До речі, які символи криму і донбасу ви хочете включити до герба?
Колись казали, що тризуб схожий на птаха, нажаль на падаючого птаха. тому він мені неподобається. От пропоную його перевернути. я не художник, не намалюю, опишу словами: зверху перевернутий тризуб. від нього в одну сторону гілка верби, в іншу - калини. внизу гніздо з пташенятами, над гніздом ластівка в польоті. Нічого спільного з геральдикою, але справді символи України. Всієї України, а не її частин, і не символи чієїсь влади.

Бо ви пропонуєте конкретні символи чієїсь конкретної монархічної влади притулити до сучасного державного герба. Так давайте додамо символ татарського хана, чи хто там у них. От в Росії герб - то таки символ монархічної влади, хоч тої династії і нема вже, але імперіалістична суть лишилась. А по яким геральдичним правилам складений герб США? просто наукрасивіша пташка, що водиться в тих краях. То чому ж не вивчати всі варіанти, а обмежуватись геральдикою?
Ну і крім того ще раз повторю - герб з різних частин - не об'єднуючий, а роз'єднуючий! Не треба такого робити.
  • 0

#32 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 14.05.2008 – 11:01

Якщо на гербі повинні бути зображені символи держав, які колись існували на теренах України, то чому почали з Русі?
Найпершою з відомих науці держав було Трипілля з сонячним символом. Де на гербі Сонце? Або за законами геральдики - символ Сонця?
  • 0

#33 Ivan 523

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 61 повідомлень
  • Місто:Звягель

Відправлено 14.05.2008 – 11:41

Зображення
А мені подобається це герб
так як він показує єдність дніпрянської України (Козак) та західної України (Лев) і взагалі із всіх варіантів він найкращий. :rolleyes:

• 0

#34 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 14.05.2008 – 14:05

Цитата

радянський народ ? :D не сміши мене! чому у сучасному гербі мають бути символи різних народностей, різних територій епохи середньовіччя чи епохи відродження?

Про які народності і території ви говорите? Усі території, на яких використовувались дані геральдичні елементи входять до сучасної України і на них завжди жили українці, чи їх пащури.

Цитата

Я не знаю геральдику і підозрюю що інші українці її теж не знають. От ви обєднайтеся в кружок знавців геральдики і створіть собі герб по всім правилам. А створювати "об'єднуючий" герб з різних частин - це насправді створювати роз'єднуючий герб.
Герб повинен бути єдиним для всіх, а не третина гербу для заходу, третина для центру, і третину для півдня. До речі, які символи криму і донбасу ви хочете включити до герба?
Даний герб не є роз’єднуючим, він несе в собі інформацію про традицію державотворення України на різних етапах її існування. А чим відзначився Донбас чи Крим у державотворенні?

Цитата

Колись казали, що тризуб схожий на птаха, нажаль на падаючого птаха. тому він мені неподобається. От пропоную його перевернути. я не художник, не намалюю, опишу словами: зверху перевернутий тризуб. від нього в одну сторону гілка верби, в іншу - калини. внизу гніздо з пташенятами, над гніздом ластівка в польоті. Нічого спільного з геральдикою, але справді символи України. Всієї України, а не її частин, і не символи чієїсь влади.
Ви пропонуєте перевернути Тризуб тому що "колись казали"? Геніально.
Верба, калина, ластівка, пташенята... вам би натюрморти малювати.

Цитата

Бо ви пропонуєте конкретні символи чієїсь конкретної монархічної влади притулити до сучасного державного герба. Так давайте додамо символ татарського хана, чи хто там у них. От в Росії герб - то таки символ монархічної влади, хоч тої династії і нема вже, але імперіалістична суть лишилась. А по яким геральдичним правилам складений герб США? просто наукрасивіша пташка, що водиться в тих краях. То чому ж не вивчати всі варіанти, а обмежуватись геральдикою?
Коротко про геральдику з Вікіпедії:
Герáльдика (від лат. heraldus, опові́сник) — наука, що вивчає герби, кольорові емблеми, які належать особам, родам чи спільнотам. Будова гербів регулюється особливими законами європейської геральдики, які вирізняють її від інших світових систем пов'язаних із емблеми чи символами, незалежно від часу їх появи і сфери використання.

Геральдика є також, водночас, різновидом соціального кодування і системою знаків. Ця система базується на гербових зображеннях і тинктурами, які розміщуються на геральдичних щитах у відповідності до певних принципів та правил. Сума цих принципів та правил разом із сумою усіх наявних гербових зображень та тинктур складають так звану геральдичну граматику опису гербів — блазон.

Геральдику інколи визначають як гербознавство або мистецтво зображення та опису гербів. Її відносять до спеціальних історичних дисциплін, розглядаючи як складову історичної науки.

Росія використала герб Російської імперії часів Петра Великого. І хоч він не відповідає дійсному офіційному устрою держави, проте несе в собі інформацію про спадкоємність.
Американці немогли творити свій герб по класичних правилах геральдики, бо вони створювали державу без нації.
  • 0

#35 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 14.05.2008 – 14:26

Кому цікаво - сайт про українську геральдику http://heraldry.com.ua/
  • 0

#36 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 14.05.2008 – 18:06

А кримські татари неповноцінні громадяни України? Чому на гербі немає їх символу? А щодо державотворення, то яке відношення до сучасного утворення держави мають Данило Галицький чи Богдан Хмельницький. В свій час вони створювали держави, у них були свої герби, але то було колись. А зараз держава створена вже без їх участі. Хай на левові корона, але чому корона над всим гербом? В Україні ж не монархія.
  • 0

#37 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 15.05.2008 – 08:06

Перегляд дописуDarkLordVillis (14.05.2008 19:06) писав:

А кримські татари неповноцінні громадяни України? Чому на гербі немає їх символу? А щодо державотворення, то яке відношення до сучасного утворення держави мають Данило Галицький чи Богдан Хмельницький. В свій час вони створювали держави, у них були свої герби, але то було колись. А зараз держава створена вже без їх участі. Хай на левові корона, але чому корона над всим гербом? В Україні ж не монархія.
Щодо татар складне питання, це взагалі вперше в історії України що до її складу входять мусульманські території. Чи буде це відображено у Великому Гербі і інші питання, що починаються на "Чому?" це не до мене.
Щодо ролі Б. Хмельницького та Д. Галицького Ви глибоко помиляєтесь. Таким самим макаром можна ігнорувати роль УСС, УПА, дисидентів, Народного Руху тощо.
Будь-яка діяльність, що ведеться поколіннями протягом тривалого часу на досягнення спільної мети є рівноважливою.
  • 0

#38 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 15.05.2008 – 18:34

ігнорувати звичайно ж не треба. не треба нічого забувати. але требва дивитьсь в майбутнє. нам жити далі з гербом, він повинен бути направлений в майбутнє, а не в минуле. так само як і гімн.

До речі, дуже добре що у цій темі відбуваються цілком цивілізовані суперечки українців, щодо державотворення. Завжди б так.
  • 0

#39 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 16.05.2008 – 01:02

Перегляд дописуDarkLordVillis (15.05.2008 19:34) писав:

ігнорувати звичайно ж не треба. не треба нічого забувати. але требва дивитьсь в майбутнє. нам жити далі з гербом, він повинен бути направлений в майбутнє, а не в минуле. так само як і гімн.

До речі, дуже добре що у цій темі відбуваються цілком цивілізовані суперечки українців, щодо державотворення. Завжди б так.
Герб має містити символи держав українського народу (нації?). Лев, козак, тризуб охоплюють час починаючи з Русі.
  • 0

#40 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 16.05.2008 – 08:16

Перегляд дописуDarkLordVillis (15.05.2008 19:34) писав:

Звичайно в майбутнє, іншого шляху нема, машини часу ще не придумали.
Давайте тоді подивимось яку інформацію несуть в собі елементи герба. Лев - символ Галицько-Волинського князівства, яке у свій час взяло на себе роль центру української нації. Данило Галицький мав вплив у Європі, його поважали. Нічого поганого за Левом я не бачу.
Козак - символ козаччини, тут і говорити нема чого, якби не козаки, навряд чи була б зараз українська нація.
Смволи Лева і Козака несуть у собі інформацію про історичну спадковість українців, про древність нашої нації, Ми не вчора вискочили з лісу, нам тисячу років; про часи світової слави нашої нації. То що поганого в цих символах? Нам не соромно за нашу історію і ми повинні це дати зрозуміти майбутнім поколінням.
А що Ви пропонуєте? Ліпити герб з підручних інструментів, як в СРСР.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних