Перейти до вмісту

Церква

Повідомлень в темі: 274

#81 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1481 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 06.12.2006 – 22:45

Перегляд дописуLMax (6.12.2006 16:45) писав:

дурниці. Наведіть цитату.

і вам дякую

за хлопчика дякую
я не мав на увазі філософів примітивної доби просвітництва.

П.С Вам вже не слід вчитись культури спілкування і поваги, бо це схоже марнота для Вас.

вже б мали лице і не розбивали мої речення. якщо цитуєте, то цитуйте хоча б абзаци, а не слова, які без контексту не мають того семантичного навантаження, яке я їм надав.
  • 0

#82 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 07.12.2006 – 00:47

Перегляд дописуhobit (6.12.2006 22:45) писав:

вже б мали лице і не розбивали мої речення. якщо цитуєте, то цитуйте хоча б абзаци, а не слова, які без контексту не мають того семантичного навантаження, яке я їм надав.
своє "навантаження" в такому ж дусі адресуйте собі.
  • 0

#83 Scorpion

Цезар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 338 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 07.12.2006 – 16:12

2 hobit: Систематичне відвідування форуму не звільняє від необхідності дотримуватись правил. Попередження +10%

2 LMax:
Розумію твоє обурення, але ця тема не для розборок. Якщо маєш бажання висказати свою думку про когось - для цього є приват
  • 0

#84 Гість_vitalyk_*

• Гості

Відправлено 29.01.2007 – 04:56

Перегляд дописуParsokon (16.02.2006 22:02) писав:

Цікаво...
розмовляла з трьома людьми....
перша людина - дуже побожна, ходить до церкви кожного дня і вважає, що без церкви віри в Бога не буває...
друга людина - менш віруюча, сказала, що з Богом говорить і без церкви, тоді, коли потрібно. Бувала там дуже давно.
третя людина сказала просто: "це вже давно не духовний інститут"...

а яке ваше ставленя до церкви в наш час?

Досить треба потрудитися, щоб все тут прочитати та ще й збагнути, що хто хотів би висловити. На загал показує частково реальний стан відношення до релігії наших інтернаутів.
Останнім часом, зайнявся вивченням, швидше дослідженням наукового атеїзму, який почав впроваджувати великий вождь Ленін на Україні після 17 року (1917). Подивугідні старання в цій ділянці були зроблені, величезного масштабу і труду було докладено. Зрештою наслідки цих "старань" майже в кожній другій відповіді.
Тобто все, що ідеологічно було закладено, фактично знайшло добрий грунт і на нашій землі, чи в душах українського, і не тільки, народу.
В першу чергу, щодо «опіуму народу» це є фраза дядечка Маркса, зацитована Леніном в його багатотомному творчому доробку, а саме т.17 стр.389 –для зацікавлених.
Одним словом релігія знищувалася всілякими методами, особливо соціальними, технологічними...
Хоча знищити віру не вдалося, як це планувалося. Як і колись тема віри, релігії залишається актуальною і дискутованою, прикладом є даний форум, в якому бере участь лише маленький відсоток україномовників, в більшості замало поіноформованих про актуальний стан віруючих людей і на Україні, і поза межами.
Бажання знищити Церкву так і не вдалося, думаю і не вдасться, хоча віруючих буде що раз - то менше. Колись вважалося (за раннього комунізму), що релігія є потрібна тільки для темних людей, - просять Бога про врожай, про погоду, не мають техніки землю обробляти і тд. А комуністи дадуть все і погоду, і трактори, і в космос полетіли Бога шукати в 1961(?). Таким чином відпаде потреба вірити, бо все буде можна і без допомоги Божої зробити.

Щодо самого питання про Церкву, нажаль ніхто не потрудився розібратися що це таке, звідки береться і для чого служить. Більшість відповідів, це якась загальна уява про Церкву, накинута медіями, які самі нічого не розуміють, що й до чого. Освіта мабуть не та. Або якесь поверхове знання передане старшими. Невігластво є найбільшою хворобою, певною недорозвиненістю особистості. Знання збираються тепер з ТВ, радіо, інтернету і т.д. Зрештою, якщо трохи посидіти в неті, то і на ці питання можна найти фахові відповіді; і з цього, можливо буде більше користі, ніж сплітати немудринки, «чув дзвін, та не зна де він».

В двох словах, Церква - це ми самі, об’єднані вірою в Христа. І таких віруючих є близько мільярда. Очевидно, що всі ми утворюємо спільноту віруючих, які через хрещення втілюються в Христа, (це богословські поняття, хоч трохи треба й в тому розумітись) єрархічно зорганізованою. Кожен з нас виконує відповідну до свого стану місію в Церкві (точніше потрійну). А саме священичу, пророчу і царську (освячення, навчання і служіння). Це місія самого Христа, яку Він залишив Своїй Церкві, одночасно її встановивши. Для цього Він мав своїх учнів (12), яким і залишив свою владу, якою ті до сьогодні діляться з нами передаючи через накладання рук і читання відповідних молитов.

Це є краплина всієї науки про Церкву, яка ще містить багато цікавих і змістовних речей.
Краще все таки чогось навчитись або спитати в мудрих і освічених людей, ніж говорити нісенітниці. А взагалі віра, це справа сумління кожної людини, яка впершу чергу шукає правди (об’єктивної, а не власної). Хто щиро і чесно шукає, ніколи її не омине...

Повідомлення відредагував vitalyk: 29.01.2007 – 04:59

• 0

#85 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 29.01.2007 – 23:19

Це все дуже не просто vitalyk, дуже не просто...
  • 0

#86 Fallen Angel

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 12.02.2007 – 08:36

віра, релігія і церква це зовсім різні речі, які в деяких випадках не мають нічого спільного.
інститут церкви був створений людьми, але першоцілі, за якими він створювався не характеризують всю структуру церкви зараз.ви ж і так знаєте, що твориться там у верхах, а почалося це все дуже давно. на шляху від людини до Бога немає церкви !!! вона ніде не згадується як необхідний механізм в святому письмі.

особисто я не вірю в церкви. вірити в Бога можна і не ходячи до церкви.
  • 0

#87 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 13.02.2007 – 12:58

"Церква" як храм - це передавальний пристрій, форма якого сприяє успішній матеарілізації думок. Хрест з куполом - антени. Це круто.
"Церква" як інститут - винахід для слабких людей.
  • 0

#88 Ater Magius

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 121 повідомлень
  • Місто:Місто Лева, Вежа Чорнокнижників, пл.Ринок, 47

Відправлено 13.02.2007 – 16:41

Перегляд допису4esterfielter (13.02.2007 12:55) писав:

"Церква" як храм - це передавальний пристрій, форма якого сприяє успішній матеарілізації думок. Хрест з куполом - антени. Це круто.
"Церква" як інститут - винахід для слабких людей.

до першої тези: Передавальний пристрій звідки і куди?
до другої тези: людина a priori слабка істота. Інакше вона не була б такою цікаво, в.т.ч. для обговорення на цьому форумі:)
  • 0

#89 Ater Magius

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 121 повідомлень
  • Місто:Місто Лева, Вежа Чорнокнижників, пл.Ринок, 47

Відправлено 17.02.2007 – 20:12

Перегляд дописуSER_ROCKO (17.02.2007 19:15) писав:

Та ти шо. Мені здаться краще бути сильним ніж цікавим :( Тим більше є сильніші люди, є слабші. Церква - це сильніші люди, які найобують слабших. Банально, але правда.

Таке вже життя: конфлікт між тим що може бути кращим і тим що є насправді. Сильний боягуз завжди на"буватиме слабкого боягуза. Але не всі формації з них складаються.
  • 0

#90 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 18.02.2007 – 00:39

А Катехизм не пробували прочитати? Для початку. Щоб хоч трошки зрозуміти, про що сперечаєтесь.
  • 0

#91 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 18.02.2007 – 14:07

Ну, читати все підряд, то голова точно може не витримати. Тому що кожен пише, як йому вигідно, що він з того хоче мати. Я теж була раніше невігласом в цьому питанні. А потім мені потрапила до рук книжечка Лежогубського "Де знайти правду?" (перепрошую, прізвище автора і назва можуть бути не точними). З неї я дізналася більше про історію християнства взагалі і в Україні зокрема, після чого багато зрозуміла.
Крім того, на моєму життєвому шляху трапилися такі чудові духівники, які за свою віру пройшли радянські концтабори, але залишились чистими перед Богом і людьми... Що мені просто ніяково читати багато чого з вище написаного.
Бога потрібно мати в душі. До храму ми йдемо не в гості до священика чи на витрішки, який би той храм гарний не був (правда, багато хто зараз для того і ходить), а за тим, що спільна щира молитва - то є велика концентрація добра, з допомогою якої Господь зцілюює душі, а часто й тіла. Цього неможливо передати простими словами, але я після сповіді і причастя перероджуюся і стаю зовсім іншою людиною.
А стосовно брехні, то священики - теж люди. Трапляються й серед них не зовсім порядні. Але кожного чекає його власний суд. Я знаю, що за них мені не доведеться відповідати, як і їм за мене.
  • 0

#92 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 19.02.2007 – 11:15

Перегляд дописуAter Magius (13.02.2007 16:38) писав:

до першої тези: Передавальний пристрій звідки і куди?
до другої тези: людина a priori слабка істота. Інакше вона не була б такою цікаво, в.т.ч. для обговорення на цьому форумі;)
Мозок людини - передавальний пристрій... В "етері", в космосі, кгм, як же це назвати? ммм...плаває "незаймана" інфа, яка передбачає все (в ній запрограмований наш світ і безліч інших) яка є першопричиною всього..за нею йде вакуумний шар, в якому виникає, збурюється, змінюється матерія. Наш мозок "відвик" у ході еволюції та технічного прогресу змінювати цю першочергову інфу, яка по суті і є тією "вищою силою", до якої ми звертаємось. Церковний купол з хрестом, мінарети мечетей тощо - підсилюють наші думки в сотні тисяч разів. на службі багато народу, всі думають в одному напрямі - підсилення в мільйони разів!!! отак і рушаться гори!!! але є одна проблемка: егрегор, себто дух спільноти, натовпу, гурту, який створюється при скупченні такої кількості людей забирає добру половину енергії на себе... тому навть мусульмани на Рамадан та на інші свята з колосальними об'ємами людей не здатні відвернути агресію США, наприклад...

Людина слабка істота коли знаходиться в стані неусвідомленості...ми спимо наяву... коли ми прокидаємось - у нас все виходить... Головне - діяти відсторонено, але бути не лише глядачем в театрі, а й актором...
  • 0

#93 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 19.02.2007 – 16:02

Чи може людина обійтися без Церки? І так і ні... Є два аспекти розуміння поняття Церква: Церква яко будівля для справовуння різних обрядів, які спрямовані на підвищення побожності віруючих, але також Церква - яко спільнота віруючих людей. Коли заглянемо у недавні часи комуни то можна було почути, що "вороги народу" (так інколи називали християн) були позбавлені споруд культу, а тому переховувалися. В той час люди собі радили без Церкви (будівлі) але у всі часи чи то за переслідування Нерона в Римі чи то за часів комунізму була спільнота віруючих людей (якби їх не було то ми з вами можливо були б атеїстами) Саме це на мою думку і є Церквою Комуністи не могли збагнути Чому тоді віра в Ісуса Христа пережила7 Адже вони знищили хрести, позамикали церкви, вислали на Сибір священиків. На мою думку людина не може обійтися без Церкви "У єдності сила" ;)
  • 0

#94 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень
  • Місто:Львів, Мензоберранзан

Відправлено 19.02.2007 – 21:38

Якщо добре задуматись, церква стала не потрібною. Обряди в більшій своїй частині (принаймні в нас) передерті з язичників. Та й ніхто тепер до них не ставиться дійсно всерйоз... Як засіб розповсюдження "істини" - теж не дуже, зараз її заміними ЗМІ. Як політична сила (якою була в середньовіччі) давно вже відмерла. Туди ходять тепер за звичкою, за інерцією, або справді слабкі люди.
  • 0

#95 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 20.02.2007 – 01:36

Еге ж, а сильні люди біжать до церкви тоді, коли їх біда спіткає...
Як тривога, то до Бога.
Колись я чула таку притчу. Одного грішника після корабельної аварії викинуло на безлюдний острів, де він довгий час молився до Бога, просив його повернути до людей і обіцяв більше ніколи не грішити. Господь змилостився над ним і послав човна з ескімосами, які його врятували і відвезли на велику землю. Діставшись додому, він знову взявся за грішні справи. Тоді Господь призвав його і нагадав, як той обіцяв вести праведне життя, якщо буде порятований. І тоді грішник відповів: "Хіба то ти мене врятував, то ескімоси пропливали у човні..."
Отак і ми живемо і думаємо, що ми розумні та сильні, а як щось в житті трапиться, то "ескімоси" допоможуть...
  • 0

#96 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 20.02.2007 – 11:31

Гріши - не гріши, але в будь-якому разі ти чиниш за волею Божою, бо ти є його крихта, сльозинка...а він - твоя крихта, твоя сльозинка...
  • 0

#97 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 17.03.2007 – 00:40

На мою думку...
... завдання релігій - створення егигора який втягне в духовний еволюційний процес тих індивідумів, які не здатні на самостійне самовдосконалення.

... ні одна з релігійних організацій з тих, щоя безпосередньо перетинався не є у повній мірі тим, чим мала б бути згідно першого твердження.

... усі церкви деградують з того моменту, коли ними перестають керувати їх засновники, окрім "комерційних", які від початку є породження моральних дегенератів.
  • 0

#98 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 17.03.2007 – 11:40

Перегляд дописуAleph (17.03.2007 00:37) писав:

... усі церкви деградують з того моменту, коли ними перестають керувати їх засновники...
Не вірите що Христос і надалі керує церквою ним заснованою?
Бо ж не всі ще здеградували...
  • 0

#99 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 17.03.2007 – 15:33

Перегляд дописуGapochka (18.02.2007 14:04) писав:

До храму ми йдемо не в гості до священика чи на витрішки, який би той храм гарний не був (правда, багато хто зараз для того і ходить)
І не тільки зараз. На те воно і зроблено!!!! Церкви не просто так, з дурі, будують. Все обдумано - і акустика і простір і тд - все щоб впливало відповідним чином на психіку людей, стоврювало "атмосферу". Фішка, за якою нічого окрім ілюзії не стоїть. І хто його зна як би на Русі "прижилось" християнство, якби не всі ці фішки і умоблуди. А ілюзія потрібна для слабких людей. Бог у Вас самих а не у церкві.
  • 0

#100 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 17.03.2007 – 20:19

Перегляд дописуSER_ROCKO (17.03.2007 14:22) писав:

1. Деградували всі. Знаєш як зараз важко стати священником? Мало поступити в духовну семінарію і провчитись там. Треба ще отримати свою парафію. Якщо ти не син священника і не маєш хороших знайомств, то ще добре, якщо тебе запхають в якесь глухе забите село. Парафія для церкви це лише ресурс, джерело фінансів.
А пастором групи - легко. Тому "де двоє і більше зберуться в Моє ім'я, там Я посеред вас".

Цитата

2.христос не може надалі керувати "ним заснованою церквою", бо він давно зажмурився.
"де двоє і більше зберуться в Моє ім'я, там Я посеред вас".
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних